Оздоровчий сезон поточного року підсумовано. На старті - наступний
На розширеному засіданні комісії з питань організації оздоровлення та відпочинку дітей, було обговорено підсумки сезону – 2019.

Заступник голови облдержадміністрації Наталія Романова, яка очолює комісію, вже на початку засідання зауважила, що, аналізуючи зроблене цього року, варто думати про наступний сезон.
За інформацією директора Департаменту сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації Ніни Лемеш, цього року вдалося залучити до відпочинку та оздоровлення за обласними програмами більше дітей ніж у 2018 році та, навіть, більше, ніж планували. Передбачалося, що у 2019 році даними послугами скористаються 55486 дітей (60,1% загальної кількості). Фактична ж цифра дещо більша — 56864 дітей (61,6%). Середній показник у державі – 49%.
Проте, як з’ясувалося вже під час доповіді, ці цифри не є остаточними і можуть змінитися у більший бік. Адже не в усіх ОТГ з розумінням поставились до питання звітності і не надали або надали неповну інформацію. Тож Ніна Лемеш звернулася до керівників ОТГ з проханням активізувати співпрацю з Департаментом та направляти відповідних фахівців на організовані для них семінари та тренінги.
За наявними даними, найкраще про відпочинок дітей подбали у Сосницькому та Варвинському районах, у м. Прилуках, Олишівській, Іванівській та Малодівицькій ОТГ. Найгірші показники — в Ічнянській, Козелецькій та Корюківській ОТГ.
Значну увагу було приділено дітям, які потребують особливої соціальної підтримки.
Обласна комісія проаналізувала не лише кількість залучених до відпочинку дітей, а й якість надання послуг відповідними закладами. Колективам найкращих з них — табору відпочинку «Барвінок» (смт Ріпки) та позаміському табору «Веселка» КЗ «Удайцівський навчально-реабілітаційний центр» оголошено подяку голови облдержадміністрації. Разом з нагородою Наталія Романова вручила і сертифікати на придбання необхідних для закладів речей.
Разом з тим було озвучено і низку проблемних питань, над якими варто починати працювати вже зараз. Стосуються вони переважно збереження мережі дитячих закладів оздоровлення й відпочинку в області та відновлення роботи установ, які з різних причин не прийняли дітей цього року.
— Навіть у нинішніх непростих бюджетних реаліях маємо зробити все можливе, щоб організувати якісний та безпечний відпочинок наших дітей, — наголосила Наталія Романова. — Великою мірою це стосується і таборів, які не запрацювали у 2019-му. Потрібно переконати власників у необхідності та соціальній значимості їх функціонування.
На окремих аспектах роботи дитячих таборів зосередилися у своїх виступах представники управлінь освіти та охорони здоров’я облдержадміністрації, головного управління Держпродспоживслужби та управління ДСНС в області.
— На щастя, цього року нам вдалося організувати не лише корисний та змістовний, а й безпечний відпочинок маленьких жителів області, — підсумувала Наталія Романова. — Проте вже від сьогодні маємо готуватися до сезону наступного року. Пропоную розробити дорожню карту дій для кожного закладу, щоб чітко розуміти, коли і як розпочинати черговий етап підготовки. Вже зараз при формуванні бюджетів 2020 року необхідно передбачати кошти на протипожежні засоби, щоб крок за кроком наближатися до стовідсоткового дотримання усіх вимог безпеки.
Останні новини Чернігівщини

Ринок праці мовою цифр 14:19
Протягом січня-травня 2025 року на Чернігівщині:
Під виглядом спадкоємців заволоділи нерухомістю померлих чернігівців – викрито групу осіб 14:15
За процесуального керівництва Чернігівської окружної прокуратури повідомлено про підозру трьом чоловікам у шахрайстві у великих розмірах, використанні підроблених документів та легалізації майна, одержаного злочинним шляхом, вчинених за попередньою змовою групою осіб (ч. 3, 5 ст. 190, ч. 2 ст. 28 ч. 4 ст. 358, ч. 2 ст. 209 КК України).
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 14:08
Протягом минулої доби зареєстровано 7 небезпечних подій, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення, 1 випадок загибелі на водних об'єктах, 3 дорожньо-транспортні пригоди та 2 пожежі. Внаслідок цих подій загинули 3 особи та 4 особи постраждали.

Після хвороб, операцій, травм і поранень: українці можуть отримати безкоштовну реабілітацію 11:35
За останні півтора року 600 тис. українців отримали безоплатну реабілітаційну допомогу. Зараз її надають у 555 медичних закладах – там переважно зроблений ремонт, є необхідне устаткування та фахівці.

Програма підтримки «Ветеранський спорт»: запитання та відповіді 11:17
Міністерство у справах ветеранів України спільно з Міністерством цифрової трансформації України з метою підтримки ветеранів війни, заохочення до фізичної активності, покращення психологічного здоров'я та соціальної інтеграції 15 січня 2025 року започаткували програму Ветеранський спорт.