Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 26 вересня, 14:47:28

Громади Чернігівщини презентували кращі практики та історії успіху

24.10.2019   08:28Агенцiя

22 жовтня відбувся інформаційний захід «Презентація кращих практик громад Чернігівщини», організований Чернігівським Центром розвитку місцевого самоврядування Програми «U-LEAD з Європою».

Основна мета заходу – дати можливість представникам громад презентувати свої кращі практики, розказати про успіхи та досягнення, обмінятися ідеями, пропозиціями та думками, інформує Чернігівський ЦРМС.

Ірина Кудрик, директорка Чернігівського ЦРМС, зазначила: «Громади Чернігівщини навчилися працювати над розвитком своєї інфраструктури. Відновлюють та модернізують ті об’єкти, які отримали після об’єднання. На сьогодні громади навчилися ремонтувати дороги, міняти вікна, латати дірки на дахах, утеплювати будівлі, дбати про школи, садочки та амбулаторії. І не забувають про зміст та наповнення діяльності, не обмежуються тільки  ремонтами. Кожна ОТГ працює над покращенням якості послуг, реалізовує унікальні проекти та ініціативи".

На думку Ірини Кудрик, важливо відстежувати на скільки швидко та ефективно працює громада, оцінювати власні здобутки та святкувати перемоги. Але важливим є обмін досвідом та порівняння своїх досягнень із результатами сусідів. Конкуренція між громадами сприяє розвитку та досягнення нових вищих цілей. Це завжди рух вперед.

Чернігівський ЦРМС за три роки свого існування провів десятки навчальних візитів та поїздок, організував практичні заходи для обміну досвідом між громадами як в області, так і в Україні та поза межами країни. Це можливість побачити нові горизонти, переконатися у власних силах та налагодити нові знайомства та співпрацю. «Громади Чернігівщини є лідерами за ініціативами та тими досягненнями, які вони могли зробити, зважаючи на не дуже потужні стартові позиції, фінансові перешкоди та інші труднощі. Але вони вистояли. І демонструють відмінні результати», - зазначила Ірина Кудрик.

Про діяльність Менської ОТГ у напрямку реалізації проектів з енергоефективності, енергоощадності та термомодернізації розповів  Юрій Стальниченко, секретар Менської міської ради.

Про діяльність комунального підприємства у сфері благоустрою Куликівської громади  розповіла Наталія Халімон, Куликівський селищний голова.

Сергій Деденко, Семенівський міський голова, у своїй презентації зробив акцент на розвитку спортивної сфери у громаді та розповів про проекти, які реалізовує громада задля популяризації спорту та здорового способу життя.

Як створити молодіжний центр у громаді та залучити до цього владу та громадян, розповіла Анжела Тимченко, директорка КЗ «Ніжинський міський молодіжний центр» Ніжинської міської ради.

Досвідом, як заробити громаді свій перший мільйон та залучити інвестиції, поділився Роман Шевчун, заступник Лосинівського селищного голови. Він зізнався, що поки що йому вдалося залучити тільки чотириста тисяч, але це лише початок.

Для Сновської громади актуальним є гасло «здорова людина – успішна громада». Як громада реалізує цей принцип та які інфраструктурні об’єкти вдалося відновити розповіла Лариса Мартиненко, спеціаліст інформаційного відділу Сновської міської ради.

Про успіхи та досягнення Варвинської ОТГ розповіла Валентина Саверська-Лишохва, Варвинський селищний голова.

Лариса Шовкова, Тупичівський сільський голова, поділилася досвідом налагодження комунікацій в громаді за допомогою соціальних мереж та створення новинного відеоконтенту.

Парафіївська громада, яка була створена однією з перших в Україні, має дуже гарні приклади трансформації саме соціальної та медичної сфери. Про кращі практики розвитку громади розповіла Валентина Карпенко, Парафіївський селищний голова.

Коропська, Ніжинська та Сосницька об’єднані громади у 2019 році прийняли та затвердили стратегії розвитку. Вони працювали над розробкою «дороговказів» разом із експертами Чернігівського ЦРМС.

Представники цих трьох громад також взяли участь у презентації кращих практик і представили свої стратегії учасникам зібрання.  Стратегію розвитку Ніжинської ОТГ презентували Сергій Осадчий, радник Ніжинського міського голови, та Тетяна Плєтньова, начальник сектору інвестиційної діяльності та енергоефективності Ніжинської міської ради.

Про стратегію розвитку Коропської ОТГ, завдання та стратегічні цілі розповіли Віктор Журавель, Коропський селищний голова, та Валентина Корольова, начальник відділу економіки, муніципальних ініціатив, інвестицій та енергоменеджменту.

Андрій Ткач, начальник відділу економічного розвитку, торгівлі та інвестицій Сосницької селищної ради, розповів про «дорожню карту» Сосницької об’єднаної територіальної громади, завдання та проектні цілі, які визначили розробники стратегії.

Останні новини Чернігівщини

До місцевих бюджетів Чернігівщини надійшло понад 5,2 мільярди гривень податків та зборів

До місцевих бюджетів Чернігівщини надійшло понад 5,2 мільярди гривень податків та зборів 13:56

Протягом січня-серпня 2022 року до місцевих бюджетів Чернігівської області надійшло понад 5,2 млрд грн від сплати податків і зборів

Депутатка допомагає чернігівцям відновлювати зруйноване житло і встановлювати збитки, завдані російською агресією

Депутатка допомагає чернігівцям відновлювати зруйноване житло і встановлювати збитки, завдані російською агресією 13:53

Депутатка Чернігівської облради, керівниця депутатської групи з гендерних питань «Рівні можливості» Юлія Заїка допомагає чернігівцям і мешканцям приміських сіл відновлювати житло та встановлювати збитки, завдані російською агресією.

Нове місцезнаходження відділів державної виконавчої служби міста Чернігова

Нове місцезнаходження відділів державної виконавчої служби міста Чернігова 13:48

Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції повідомило про зміну адреси прийому громадян.

Як громадам Чернігівщини пройти краш-тест на спроможність в умовах війни?

Як громадам Чернігівщини пройти краш-тест на спроможність в умовах війни? 13:28

Знелюднення територій, втрати в економіці, руйнування інфраструктури, прогалини в місцевих бюджетах, – далеко неповний перелік проблем з якими зіштовхуються громади Чернігівської області після вигнання рашистських окупантів.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 12:59

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 25 вересня по 8:00 26 вересня 2022 року