Громади Чернігівщини презентували кращі практики та історії успіху
22 жовтня відбувся інформаційний захід «Презентація кращих практик громад Чернігівщини», організований Чернігівським Центром розвитку місцевого самоврядування Програми «U-LEAD з Європою».

Основна мета заходу – дати можливість представникам громад презентувати свої кращі практики, розказати про успіхи та досягнення, обмінятися ідеями, пропозиціями та думками, інформує Чернігівський ЦРМС.
Ірина Кудрик, директорка Чернігівського ЦРМС, зазначила: «Громади Чернігівщини навчилися працювати над розвитком своєї інфраструктури. Відновлюють та модернізують ті об’єкти, які отримали після об’єднання. На сьогодні громади навчилися ремонтувати дороги, міняти вікна, латати дірки на дахах, утеплювати будівлі, дбати про школи, садочки та амбулаторії. І не забувають про зміст та наповнення діяльності, не обмежуються тільки ремонтами. Кожна ОТГ працює над покращенням якості послуг, реалізовує унікальні проекти та ініціативи".
На думку Ірини Кудрик, важливо відстежувати на скільки швидко та ефективно працює громада, оцінювати власні здобутки та святкувати перемоги. Але важливим є обмін досвідом та порівняння своїх досягнень із результатами сусідів. Конкуренція між громадами сприяє розвитку та досягнення нових вищих цілей. Це завжди рух вперед.
Чернігівський ЦРМС за три роки свого існування провів десятки навчальних візитів та поїздок, організував практичні заходи для обміну досвідом між громадами як в області, так і в Україні та поза межами країни. Це можливість побачити нові горизонти, переконатися у власних силах та налагодити нові знайомства та співпрацю. «Громади Чернігівщини є лідерами за ініціативами та тими досягненнями, які вони могли зробити, зважаючи на не дуже потужні стартові позиції, фінансові перешкоди та інші труднощі. Але вони вистояли. І демонструють відмінні результати», - зазначила Ірина Кудрик.
Про діяльність Менської ОТГ у напрямку реалізації проектів з енергоефективності, енергоощадності та термомодернізації розповів Юрій Стальниченко, секретар Менської міської ради.
Про діяльність комунального підприємства у сфері благоустрою Куликівської громади розповіла Наталія Халімон, Куликівський селищний голова.
Сергій Деденко, Семенівський міський голова, у своїй презентації зробив акцент на розвитку спортивної сфери у громаді та розповів про проекти, які реалізовує громада задля популяризації спорту та здорового способу життя.
Як створити молодіжний центр у громаді та залучити до цього владу та громадян, розповіла Анжела Тимченко, директорка КЗ «Ніжинський міський молодіжний центр» Ніжинської міської ради.
Досвідом, як заробити громаді свій перший мільйон та залучити інвестиції, поділився Роман Шевчун, заступник Лосинівського селищного голови. Він зізнався, що поки що йому вдалося залучити тільки чотириста тисяч, але це лише початок.
Для Сновської громади актуальним є гасло «здорова людина – успішна громада». Як громада реалізує цей принцип та які інфраструктурні об’єкти вдалося відновити розповіла Лариса Мартиненко, спеціаліст інформаційного відділу Сновської міської ради.
Про успіхи та досягнення Варвинської ОТГ розповіла Валентина Саверська-Лишохва, Варвинський селищний голова.
Лариса Шовкова, Тупичівський сільський голова, поділилася досвідом налагодження комунікацій в громаді за допомогою соціальних мереж та створення новинного відеоконтенту.
Парафіївська громада, яка була створена однією з перших в Україні, має дуже гарні приклади трансформації саме соціальної та медичної сфери. Про кращі практики розвитку громади розповіла Валентина Карпенко, Парафіївський селищний голова.
Коропська, Ніжинська та Сосницька об’єднані громади у 2019 році прийняли та затвердили стратегії розвитку. Вони працювали над розробкою «дороговказів» разом із експертами Чернігівського ЦРМС.
Представники цих трьох громад також взяли участь у презентації кращих практик і представили свої стратегії учасникам зібрання. Стратегію розвитку Ніжинської ОТГ презентували Сергій Осадчий, радник Ніжинського міського голови, та Тетяна Плєтньова, начальник сектору інвестиційної діяльності та енергоефективності Ніжинської міської ради.
Про стратегію розвитку Коропської ОТГ, завдання та стратегічні цілі розповіли Віктор Журавель, Коропський селищний голова, та Валентина Корольова, начальник відділу економіки, муніципальних ініціатив, інвестицій та енергоменеджменту.
Андрій Ткач, начальник відділу економічного розвитку, торгівлі та інвестицій Сосницької селищної ради, розповів про «дорожню карту» Сосницької об’єднаної територіальної громади, завдання та проектні цілі, які визначили розробники стратегії.
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.