Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 09:57:06

Рибпатрульні Чернігівщини протягом вересня вилучили 220 кг незаконно добутої риби та 3643 метрів сіток

02.10.2019   12:38Агенцiя

У вересні 2019 року інспекторами Чернігівського рибоохоронного патруля зафіксовано 120 порушень правил рибальства. Зокрема, викрито 56 грубих порушень за ч. 4 ст. 85 КУпАП (рибальство із застосуванням заборонених знарядь лову), три з яких із ознаками кримінального злочину.

Також складено 46 протоколів за ч. 3 ст. 85 КУпАП (порушення правил рибальства), три - за ст. 88 - 1 КУпАП (порушення порядку придбання, збуту водних біоресурсів) та два за ч. 1 ст. 85 - 1 КУпАП (збут заборонених знарядь лову).

Крім цього, складено 13 актів виявлення безхазяйного майна, згідно яких з водойм вилучено 75 кг риби та 87 од. сіток.

Всього у порушників у вересні вилучено 220 кг риби та 165 од. заборонених знарядь лову (ості та сітки, загальною довжиною 3 643 метрів). Накладено штрафів (за постановами судів та органів рибоохорони) на суму 18 060 грн. Стягнуто штрафів у розмірі 10 175 грн. Загальна сума збитків, завданих рибному господарству, склала 58 064 грн. На виконання рішень судів правопорушниками до місцевих бюджетів сплачено 32 555 грн. компенсації за нанесені збитки.

Для прикладу, п’ятого вересня  під час перевірки потенційних місць незаконної торгівлі водними біоресурсами у м. Чернігів державними інспекторами Чернігівського рибоохоронного патруля на ринку «Нива» викрито мешканку с. Боромики Чернігівського району, яка продавала 2 кг живої риби (плоскирка).

18 вересня на цьому ж ринку виявлено жительку с. Ушня Менського району, яка  здійснювала продаж 8 кг живої риби (карась сріблястий та щука).

В обох випадках документів, які б підтверджували законність придбання водних біоресурсів та сертифіката якості у громадянок не було. На осіб складено протокол за ст. 88 - 1 КУпАП. Санкція статті передбачає накладення штрафу від 540 до 1 700 грн. Матеріали справи передано до Деснянського районного суду м. Чернігова.

«Крім рибоохоронних рейдів на воді державними інспекторами Чернігівського рибоохоронного патруля постійно проводиться робота з перевірки документів при продажі водних біоресурсів на ринках області, адже можливість безперешкодного збуту незаконної здобичі стимулює розвиток браконьєрства. Економічна доцільність здійснення незаконного вилову знизиться лише тоді, коли рибу без відповідних документів неможливо буде продати. Тому закликаю жителів Чернігівщини бути відповідальними та перевіряти при купівлі водних біоресурсів документи, які б підтверджували законність та безпечність товару», - зазначив начальник Управління Держрибагентства у Чернігівській області Микола Каленюк.

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:55

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 3 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

Психологічна підтримка для людей, які зазнали страждань внаслідок війни 09:51

Український ветеранський фонд започатковує терапевтичну групу для тих, хто зазнав страждань внаслідок війни – людей, які чекають рідних з фронту, внутрішньо переміщених осіб та усіх, хто відчуває тривогу і знесилення через війну.

25 квітня: цей день в Україні і світі

25 квітня: цей день в Україні і світі 08:47

ДЕНЬ 792 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 792 RUSSIAN AGRESSION

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.