Розвиток соціальної сфери та залучення інвесторів – результат реалізації стратегії розвитку Михайло-Коцюбинської громади
Як Михайло-Коцюбинська громада виконує стратегічні цілі? Чи вдається реалізовувати проекти та залучати інвестиції? Як зміниться стратегія розвитку громади після збільшення території громади та приєднання трьох сільських рад?

Про ці та інші питання мова йшла в ході зустрічі Володимира Бойка, радника з регіонального розвитку Чернігівського Центру розвитку місцевого самоврядування Програми «U-LEAD з Європою», з представниками Михайло-Коцюбинської об’єднаної територіальної громади.
Стратегію розвитку Михайло-Коцюбинська громада напрацювала ще у 2017 році за підтримки експертів Чернігівського ЦРМС. Наявність документу «відкрила двері» до участі в проекті «Школа DESPRO 2018». В результаті громада отримала потужний інструмент для обліку власних ресурсів та вдосконалила стратегічне бачення і доповнила перелік стратегічних цілей.
У громаді багато уваги приділяють соціальним проектам та створенню належних умов для навчання школярів. Так у Шибиринівці приміщення колишньої сільської ради перебудували у сучасний дитячий садочок. «Облаштувавши приміщення для комфортного перебування малечі та спокою батьків. У Шибиринівській школі, де навчається більше ста учнів, цього року провели реконструкцію санвузлів та частини навчальних класів. Схожі роботи зробили у Ведильцівській школі», - розповіла Ніна Ворох, в.о. Михайло-Коцюбинського сільського голови.
У Михайло-Коцюбинській гімназії покращують санітарні умови: встановлюють санвузли в школі і душові у спортивній залі. Цей проект реалізовується за підтримки посольства Японії в Україні. Громада виграла грант в програмі Кусаноне.
«Значні кошти, як державні, так і власні, вкладаються в соціальну сферу. А також у благоустрій та безпеку – поширюється вуличне освітлення, в центрі селища біля будинку культури планують збудувати фонтан – місце відпочинку та зустрічей, про що йшлося ще під час засідання робочої групи з розробки стратегії. Попит на кращі послуги відчутний – в цілому, населення громади збільшується – насамперед, за рахунок чернігівців, що переїжджають сюди жити», - зазначив Володимир Бойко.
Громада успішно залучає інвестиції – кожного року відкривають нові малі підприємства, що збільшує ресурсні можливості селищного бюджету.
У червні до Михайло-Коцюбинської громади приєдналися Дніпровської, Ковпитської, Мньовської сільських рад. Всього до складу громади входить 35 населених пунктів. Територія громади становить 654,5 кв.км, тут проживає біля 11 тисяч жителів. А, отже, стратегію розвитку доведеться доповнювати з урахуванням розширення території, вивчення можливостей та загроз нових територій. «Втім – це предмет для наступного плану заходів реалізації стратегії розвитку. Він потребуватиме ґрунтовної роботи. Серед переваг – з`явився вихід на узбережжя Дніпра. Тож робота триватиме», - сказав радник.
Останні новини Чернігівщини
«Діалог влади та бізнесу»: на Чернігівщині обговорили шляхи подолання дефіциту робітничих професій та економічних бар’єрів 14:37
Чергова онлайн-зустріч регіональної платформи «Діалог влади та бізнесу» відбулася сьогодні. Серед основних питань – подолання кадрової кризи у виробничих галузях та підтримка регіонального підприємництва.

Нардеп Олена Шуляк: Завдяки реформі цифровізації доступ до високошвидкісного інтернету вперше отримали понад 3000 українських сіл 14:16
Загальний економічний та антикорупційний ефект від реформи цифровізації, яку почали впроваджувати в 2019 році, вже перевищив 66 млрд грн.
На прикордонні Чернігівщини внаслідок ворожої атаки постраждала цивільна жінка: поліція документує наслідки 13:42
Сьогодні вранці у прикордонній Сновській громаді Корюківського району ворожий дрон поцілив у 54-річну жінку, яка їхала мопедом.
Ukraine Facility: як це працює на Чернігівщині 13:18
У травні 2024 року Україна та ЄС підписали Рамкову угоду щодо спеціальних механізмів фінансування для нашої країни згідно з інструментом Ukraine Facility.
Леся Карнаух: Надходження до місцевих бюджетів за півріччя зросли на 18,2 % порівняно з минулорічним показником 12:44
До місцевих бюджетів за січень – червень 2025 року надійшло 236,5 млрд грн. Це на 18,2 %, або майже на 36,4 млрд грн більше показника за перше півріччя минулого року.