Поліція Чернігівщини поділилася досвідом створення системи відеоспостереження
Переймати досвід створення «Мережі безпеки» до Головного управління Національної поліції в Чернігівській області завітали колеги зі столиці, а також з Житомирщини, Полтавщини, Сумської та Київської областей.

Серед них були помічник Голови Департаменту забезпечення діяльності Голови Нацполіції Олег Грозь, заступник начальника управління – начальник відділу Департаменту організаційно-аналітичного забезпечення та оперативного реагування Нацполіції Дмитро Сірак і головний спеціаліст Департаменту зв’язку та телекомунікацій Андрій Міщихін.
Начальник Управління організаційно-аналітичного забезпечення та оперативного реагування в Чернігівській області Анатолій Будьонний розказав гостям, що на території області вже встановлено майже півтисячі камер відеоспостереження, а до кінця року буде приблизно 550. Вони перекривають 80% в’їздів і виїздів до районних та обласного центрів. Поступово до них додаються комплекти, встановлені у центрах об’єднаних територіальних громад, та в населених пунктах, перерізаних міжнародними автошляхами. Частина камер розпізнає автомобільні номерні знаки.
Як відомо, перші розмови щодо необхідності встановлення камер на території області почались ще у 2016 році. Ініціатором проекту виступив начальник Головного управління національної поліції в Чернігівській області полковник поліції Едуард Альохін.
Насамперед він звернувся з цією ідеєю до Чернігівської міської ради. І вже на початку 2017 року за рахунок місцевого бюджету в Чернігові були встановлені перші камери. З часом до мережі камер зовнішнього відеоспостереження долучилися й інші райони області. Таким чином поліція Чернігівщини перша в Україні об’єднала камери відеоспостереження в «Мережу Безпеки» у рамках області.
Пріоритет встановлення камер – стратегічні перехрестя, в’їзди та виїзди з населених пунктів. Вимоги до таких камер також були особливі, вони повинні були підтримувати функцію розпізнання номерних знаків. Оглядові камери встановлювались в місцях значного скупчення людей, проведення масових заходів. Поліція також напрацювала систему збереження інформації.
Під час запровадження системи відеоспостереження «Мережа безпеки» було багато скептиків. Причому як серед громадськості, так і серед поліцейських. А сьогодні карний розшук і слідство вже не уявляють свою повсякденну роботу без цього елементу. Програмно-апаратний комплекс «Мережа безпеки» кожного дня допомагає в розкритті різноманітних злочинів, є джерелом доказів при розслідуванні низки ДТП, невід’ємним інструментом в розслідуванні кримінальних та розгляді адміністративних правопорушень.
Під час докладного ознайомлення з розташуванням та схемою підключення обладнання в черговій частині та серверній колеги високо оцінили успіхи поліції Чернігівської області. Гості з суміжних областей цікавилися всіма нюансами, які траплялися чернігівським поліцейським під час створення мережі відеоспостереження.
Головна мета зібрання – передача досвіду, щоб у майбутньому створити аналогічні системи в усіх областях України, а згодом і всеукраїнської «Мережі безпеки», інформує Сектор комунікації поліції Чернігівської області.
Останні новини Чернігівщини

«Без подарунків не залишиться ніхто». Малечу з Чернігова запрошують написати листа Санті 10:39
Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр відкрила резиденцію Санти для дітей віком від 5 до 14 років. Упродовж грудня малеча може надсилати свої листи зимовому чарівнику, а наприкінці року кожна дитина отримає відповідь Санти та подарунок.

Журналісти Чернігівщини вчилися писати грантові заявки на медійні проекти 10:36
Протягом двох днів журналісти Чернігівської області вчилися писати грантові заявки на медійні проекти, їх реалізовувати та правильно звітувати.
Забруднення земель та зловживання службовим становищем: правоохоронці скерували до суду провадження щодо чиновника Носівської міськради 10:26
На Чернігівщині слідчі поліції завершили досудове розслідування та передали прокурору Чернігівської обласної прокуратури для направлення до суду матеріали кримінального провадження з обвинувальним актом щодо посадовця, причетного до забруднення понад 3,4 га землі та безпідставної сплати з місцевого бюджету більш як 350 тисяч гривень приватній фірмі.
У Прилуках відкривається мандрівна виставка «На Зламі» 10:25
14 грудня в м. Прилуках у приміщенні Прилуцького краєзнавчого музею Східноукраїнський центр громадських ініціатив презентує мандрівну виставку «На Зламі».
ХІІ «Розумовські зустрічі» в Чернігові 10:20
У колі друзів, колег із атмосферою взаємоповаги йвзаємопідтримки 30 листопада – 1 грудня 2023 р. в Чернігові пройшли ХІІ«Розумовські зустрічі». Цього року присвячувалися вони 1000–літтю Великого Князівства Чернігівського (відзначатиметься в 2024 р.).