Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 03:21:14

Поліція Чернігівщини поділилася досвідом створення системи відеоспостереження

02.08.2019   07:59Агенцiя

Переймати досвід створення «Мережі безпеки» до Головного управління Національної поліції в Чернігівській області завітали колеги зі столиці, а також з Житомирщини, Полтавщини, Сумської та Київської областей.

Серед них були помічник Голови Департаменту забезпечення діяльності Голови Нацполіції Олег Грозь, заступник начальника управління – начальник відділу Департаменту організаційно-аналітичного забезпечення та оперативного реагування Нацполіції Дмитро Сірак і головний спеціаліст Департаменту зв’язку та телекомунікацій Андрій Міщихін.

Начальник Управління організаційно-аналітичного забезпечення та оперативного реагування в Чернігівській області Анатолій Будьонний розказав гостям, що на території  області вже встановлено майже півтисячі камер відеоспостереження, а до кінця року буде приблизно 550. Вони перекривають 80% в’їздів і виїздів до районних та обласного центрів. Поступово до них додаються комплекти, встановлені у центрах об’єднаних територіальних громад, та в населених пунктах, перерізаних міжнародними автошляхами. Частина камер розпізнає автомобільні номерні знаки.

Як відомо, перші розмови щодо необхідності встановлення камер на території області почались ще у 2016 році. Ініціатором проекту виступив начальник Головного управління національної поліції в Чернігівській області полковник поліції Едуард Альохін.

Насамперед він звернувся з цією ідеєю до Чернігівської міської ради. І вже на початку 2017 року за рахунок місцевого бюджету в Чернігові були встановлені перші камери. З часом до мережі камер зовнішнього відеоспостереження долучилися й інші райони області. Таким чином поліція Чернігівщини перша в Україні об’єднала камери відеоспостереження в «Мережу Безпеки» у рамках області.

Пріоритет встановлення камер – стратегічні перехрестя, в’їзди та виїзди з населених пунктів. Вимоги до таких камер також були особливі, вони повинні були підтримувати функцію розпізнання номерних знаків. Оглядові камери встановлювались в місцях значного скупчення людей, проведення масових заходів. Поліція також напрацювала систему збереження інформації.

Під час запровадження системи відеоспостереження «Мережа безпеки» було багато скептиків. Причому як серед громадськості, так і серед поліцейських. А сьогодні карний розшук і слідство вже не уявляють свою повсякденну роботу без цього елементу. Програмно-апаратний комплекс «Мережа безпеки» кожного дня допомагає в розкритті різноманітних злочинів, є джерелом доказів при розслідуванні низки ДТП, невід’ємним інструментом в розслідуванні кримінальних та розгляді адміністративних правопорушень.

Під час докладного ознайомлення з розташуванням та схемою підключення обладнання в черговій частині та серверній колеги високо оцінили успіхи поліції Чернігівської області. Гості з суміжних областей цікавилися всіма нюансами, які траплялися чернігівським поліцейським під час створення мережі відеоспостереження.

Головна мета зібрання – передача досвіду, щоб у майбутньому створити аналогічні системи в усіх областях України, а згодом і всеукраїнської «Мережі безпеки», інформує Сектор комунікації поліції Чернігівської області.

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.