Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 16 квітня, 16:09:34

Під час нересту порушники незаконно добули понад тонну риби на 256 тис. грн збитків

08.07.2019   10:22Агенцiя

З 1 квітня по 29 червня 2019 року на Чернігівщині тривала нерестова заборона щодо вилову водних біоресурсів.

У цей період дозволялось тільки любительське рибальство однією поплавковою або донною вудкою із одним

 

гачком і спінінгом з берега за межами нерестовищ.

Але попри заборону, не дивлячись на проведену потужну роз’яснювальну роботу серед населення за допомогою місцевих засобів інформації, особистих зустрічей начальника Управління Держрибагентства у Чернігівській області та державних інспекторів з громадськістю, рибалки порушували правила рибальства.

Так, з 1 квітня по 30 червня інспекторами Чернігівського рибоохоронного патруля викрито 474 порушення правил рибальства. Зокрема, 202 порушення - за ч. 4 ст. 85 КУпАП (рибальство із застосуванням заборонених знарядь лову), з них 14 - з ознаками кримінальних правопорушень.

Також складено 201 протокол за ч. 3 ст. 85 КУпАП (порушення правил рибальства), 15 - за ст. 88 - 1 КУпАП (порушення порядку придбання, збуту водних біоресурсів) та один - за ст. 85 - 1 КУпАП (збут заборонених знарядь лову). Крім цього, складено 55 актів виявлення безхазяйного майна, згідно яких з водойм вилучено 348 кг риби та 387 од. сіток.

 «Всього у порушників за нерестовий період 2019 року вилучено 1 236 кг риби та 703 од. заборонених знарядь лову, в тому числі один електролов у комплекті та затримано 3 од. транспортних засобів. Накладено штрафів (за постановами судів та органів рибоохорони) на суму 54 005 грн. Загальна сума збитків, завданих рибному господарству, склала 255 954 грн», - зазначив заступник начальника відділу охорони водних біоресурсів Ігор Токарський.

Нагадаємо найрезонансніші порушення правил рибальства, які буди викриті державними інспекторами в ході нерестової кампанії.

 П’ятого квітня на р. Десна, поблизу с. Ушня Менського району виявлено місцевого чоловіка, який хотів порибалити за допомогою електровудки. Державні інспектори Чернігівського рибоохоронного патруля вчасно попередили скоєння кримінального злочину. На місце вчинення правопорушення була викликана слідчо - оперативна група Менського відділу поліції. Електровудку в комплекті та човен з двигуном у правопорушника було вилучено. Інформацію про подію внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

13 травня під час проведення рибоохоронного рейду на озері поблизу с. Слабин Чернігівського району викрито двох чоловіків, які здійснювали лов водних біоресурсів забороненими знаряддями – сітками. На момент затримання у браконьєрів вилучено сітки в кількості 6 од. та 83 кг риби: карась сріблястий - 112 шт., плітка - 279 шт., плоскирка - 93 шт., лящ - 1 шт., лин - 5 шт., щука - 5 шт., окунь - 49 шт. та йорж звичайний - 2 шт. Правопорушниками виявилися мешканці м. Чернігів та с. Зайці. Збитки по даному факту склали 31 093 грн.

14 травня на озері в урочищі «Глейок», поблизу с. Шестовиця Чернігівського району викрито грубе порушення правил рибальства. Два мешканці м. Чернігів за допомогою шести сіток виловили 54 кг риби: судак - 5 шт., лящ – 1 шт., плітка  – 15 шт., карась сріблястий – 19 шт., синець  – 50 шт., плоскирка  – 165 шт., окунь  – 8 шт., щука  – 1 шт., білизна  – 4 шт., чехоня – 1 шт. та в’язь – 1 шт. Збитки, завдані рибному господарству, становлять 17 646 грн.

21 травня на озері поблизу с. Остапівка Менського району викрито двох мешканців м. Борзна. Чоловіки за допомогою 10 од. сіток виловлювали рибу. До тенет правопорушників потрапило 23 кг риби: лин - 14 шт., карась золотий (червонокнижний) - 40 шт., карась сріблястий - 144 шт. Завдано збитків на суму 17 314 грн.

На всіх грубих порушників рибоохоронного законодавства складені протоколи за ч. 4 ст. 85 КУпАП. Адміністративні матеріали направлені до районних судів області для притягнення винних осіб до відповідальності. Незаконно добуті водні біоресурси та заборонені знаряддя лову вилучені.

Останні новини Чернігівщини

Населення Чернігівської області заборгувало за спожите тепло і гарячу воду понад 244 млн грн

Населення Чернігівської області заборгувало за спожите тепло і гарячу воду понад 244 млн грн 13:30

Попри постійні військові небезпеки і фінансові труднощі, АТ «ОТКЕ» стабільно та надійно забезпечувало жителів 19 територіальних громад послугами, це понад 125 тисяч мешканців.

Переселенці і ветерани війни: що пропонує служба зайнятості 13:15

Продовжуємо інформувати роботодавців, переселенців та ветеранів про можливості та ресурси служби зайнятості. Черговий «круглий стіл» за участю громадян цих категорій, а також представників місцевої влади, служби зайнятості та соціальних партнерів відбувся в Менській міській раді під головуванням директорки Чернігівського обласного центру зайнятості Людмили Ключник.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:53

Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення, 1 дорожньо-транспортну пригоду та 3 пожежі. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 2 особи постраждали.

єВідновлення: компенсацію за пошкоджене житло отримають ще 39 чернігівців

єВідновлення: компенсацію за пошкоджене житло отримають ще 39 чернігівців 08:37

У рамках державної програми «єВідновлення» компенсацію за пошкоджене житло отримають ще 39 чернігівців.

16 квітня: цей день в Україні і світі

16 квітня: цей день в Україні і світі 08:32

ДЕНЬ 783 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 783 RUSSIAN AGRESSION

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини