Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 5 червня, 00:43:00

Інсулінова помпа для хворої дитини – результат акції “Серце до серця” на Чернігівщині

04.11.2011   08:23

Підбиття підсумків шостої щорічної Всеукраїнської благодійної акції “Серце до серця” відбулося 3 листопада, на засіданні прес-клубу “Ділове слово”, в якому взяли участь члени обласного організаційного комітету з проведення зазначеної акції, представники Всеукраїнського благодійного фонду “Серце до серця”, обласної дитячої лікарні, волонтери, батьки та діти, журналісти місцевих ЗМІ.

Головною подією засідання стало вручення інсулінової помпи дитині, хворій на цукровий діабет.

Голова наглядової ради Всеукраїнського благодійного фонду “Серце до серця” Єжи Конік, який спеціально прибув з Києва, повідомив, що в ході акції у Чернігівській області було зібрано 23 210,03 грн. Ще 6 тисяч (за рахунок залишків коштів з інших областей) додав Фонд, що і дало змогу придбати інсулінову помпу Dana IIS з комплектом витратних матеріалів.

Руслана Нагорна, начальник відділу з питань сім’ї та гендерної політики управління у справах сім’ї та молоді облдержадміністрації, нагадала присутнім, що шоста щорічна Всеукраїнська благодійна акція “Серце до серця” відбувалася з 1 по 15 травня 2011 року під гаслом допомоги дітям, хворим на цукровий діабет.

Захід, у якому взяли участь понад 600 волонтерів, проходив в усіх загальноосвітніх, позашкільних, професійно-технічних, вищих навчальних закладах області, а також на підприємствах, організаціях та установах різних форм власності. Лідерами зі збору коштів стали м. Чернігів, Ріпкинський, Чернігівський, Носівський, Бахмацький райони.

Головний позаштатний спеціаліст з дитячої ендокринології управління охорони здоров’я облдержадміністрації, член оргкомітету з проведення акції на Чернігівщині Людмила Захаревич наголосила, що захворюваність на цукровий діабет є актуальною проблемою для області. Наразі на обліку перебувають 185 дітей з цим захворюванням, і щороку діагностуються ще 25–30. Цього року, зокрема, діабет було виявлено у 23 дітей.

Хворі на цукровий діабет потребують постійної замісної терапії інсуліном, діти ж отримують інтенсифікований курс лікування, який означає введення інсуліну до 6 разів на день. Інсулінова помпа – подібний за розмірами до пейджера комплекс з керуючого пристрою, резервуару для інсуліну та системи катетерів – є сучасним засобом введення цього гормону, який дозволяє зменшити кількість ін’єкцій до однієї на 3–5 днів.

На жаль, зібраних коштів було достатньо для придбання лише однієї помпи, що поставило перед тяжким вибором членів організаційного комітету. Зрештою, після зустрічей та консультацій з батьками за взаємною згодою було обрано дитину, яка отримала помпу. Ним став маленький Костя Жибір.

Двоє волонтерів у присутності представників фонду “Серце до серця”, управлінь сім’ї та молоді та у справах преси та інформації облдержадміністрації, членів оргкомітету, молодих активістів акції вручили Кості та його матері цей апарат.

На засіданні також було представлено громадськості нового регіонального представника Всеукраїнського благодійного фонду “Серце до серця” в області – студентку Чернігівського педагогічного університету ім. Т. Г. Шевченка Ольгу Кукуюк.

Як зазначив насамкінець Єжи Конік, цього року в Україні в рамках акції вдалося зібрано понад 4 млн. грн., а всього за 6 років її проведення – понад 12 млн. грн. В Польщі ж, де й було започатковано цю акцію 20 років тому, за весь час її проведення небайдужі громадяни зібрали близько 200 млн. євро. Він наголосив, що кількість зібраних грошей напряму залежить від суспільного розголосу і популяризації акції, та побажав, аби наступного року кількість одержувачів благодійної допомоги була такою, щоб заповнити найбільшу залу обласної державної адміністрації.

Останні новини Чернігівщини

В області підтверджено 250 випадків коронавірусної інфекції

В області підтверджено 250 випадків коронавірусної інфекції 15:28

4 червня по Чернігову та області виявлено 36 нових випадків інфікування Covid-19.

Кабінет Міністрів опублікував постанову про послаблення карантинних заходів в Україні з 5 червня

Кабінет Міністрів опублікував постанову про послаблення карантинних заходів в Україні з 5 червня 14:43

Відповідна постанова № 435 від 3 червня опублікована на Урядовому порталі.

"Прилуки в часі" 12:36

Прилуки – одне з найдревніших міст України, що розкинулося на мальовничих берегах тихоплинної річки Удай. Воно має багату, славну, героїчну та водночас трагічну історію. Цьогоріч місту виповнюється 935 років.

Ніжин: садочки відновлюють свою роботу з 9 червня

Ніжин: садочки відновлюють свою роботу з 9 червня 12:14

3 червня відбулось позачергове засідання міської комісії з питань техногенно – екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під головуванням міського голови Анатолія Лінника.

Громадська рада при Чернігівській ОДА провела засідання президії

Громадська рада при Чернігівській ОДА провела засідання президії 12:06

Обговорити питання порядку денного чергового засідання Громадської ради при Чернігівській ОДА та інші важливі питання 3 червня зібралися члени президії.