Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 4 жовтня, 07:11:02

Валентин Мельничук зустрівся із чорнобильцями та ліквідаторами

19.04.2019   09:12Агенцiя

Перший заступник голови обласної ради Валентин Мельничук взяв участь у загальних зборах обласної організації Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України», які провів очільник цього регіонального об'єднання Анатолій Лігун.

Розпочався захід із вшанування хвилиною мовчання пам'яті героїв, які проявили мужність у боротьбі з радіаційною загрозою.

Звертаючись до присутніх, перший заступник голови обласної ради Валентин Мельничук наголосив, що 33 роки промайнули як одна хвилина, але скільки б років не минуло, трагічна дата 26 квітня 1986 року вічно викликатиме у серцях і душах людей невгамовний біль і тривогу. Тому ніколи не можна забувати про Чорнобильську трагедію, героїв, які передчасно пішли з життя, та із шаною і повагою ставитися до людей, які закрили собою світ від атомного лиха, що вирвалося зі зруйнованого четвертого енергоблоку Чорнобильської АЕС. Керівник акцентував увагу й на тому, що кожного року з обласного бюджету виділяються кошти на обласну Програму фінансової підтримки обласних громадських організацій інвалідів та ветеранів. Зокрема, за поданням громадських організацій – Чернігівського обласного осередку Всеукраїнської громадської організації «Союз Чорнобиль України» та обласного відділення Українського Фонду допомоги інвалідам Чорнобиля, в 2019 році, з обласного бюджету на потреби їх членів було виділено 325 тисяч гривень.

– Ви і зараз не залишаєтеся осторонь суспільних проблем та займаєте активну громадянську позицію, – такими словами перший заступник голови обласної ради відзначив роботу потужних та впливових громадських організацій чорнобильців та передав обласній організації Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України» цінний подарунок для Чорнобильського культурно-інформаційного центру.

На завершення свого виступу керівник привітав усіх присутніх з прийдешніми великими Провославними святами та побажав віри, надії, любові, а також миру, здоров'я, злагоди і родинного затишку.

У свою чергу, голова обласного відділення Українського Фонду допомоги інвалідам Чорнобиля Борис Сташко за сприяння реалізації ініціатив учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, надання всебічної допомоги, виявлення гуманності з нагоди 33-х роковин аварії на ЧАЕС вручив Почесну грамоту першому заступнику голови обласної ради Валентину Мельничуку.

Учасників зустрічі привітала та вручила відзнаки голова Новозаводської районної у м. Чернігові ради Тетяна Кузнецова-Молодча.

В обговоренні питань порядку денного зібрання взяли участь директор Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Олег Русін, головний лікар комунального лікувально-профілактичного закладу «Чернігівський обласний центр радіаційного захисту та оздоровлення населення» Галина Синявська.

У своїх виступах вони торкнулися питань соціального захисту чорнобильців, виконання рішень Конституційного Суду із відновлення пільг та виплат постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи 2,3 та 4 категорій.

Крім того, учасники зборів обговорили результати проведення перерахунку пенсій, наслідки і перспективи медичного забезпечення чорнобильців та ліквідаторів в умовах реалізації медичної реформи. Також мова йшла і про організацію та проведення 26 квітня цього року заходів з нагоди 33 роковин Чорнобильської катастрофи.

На сьогодні, як наголосив директор Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Олег Русін, що статус постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи в області має 70,3 тис. осіб, серед яких 8,7 тис. учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, 4,4 тис. осіб з інвалідністю та 12,6 тис. дітей.

У зв'язку із новоприйнятою у минулому році постановою Кабінету Міністрів України, в області проводиться ефективна робота по заміні посвідчень постраждалим 1 категорії. Заміну посвідчень має бути проведена 4,5 тис. особам, але через відсутність бланків цей процес тимчасово призупинено.

За словами директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації, після отримання бланків нового зразка робота по заміні посвідчень ліквідаторам буде продовжена. Наразі бланки старого зразка дійсні та надають право користуватися пільгами, передбаченими чинним законодавством.

Також Олег Русін поінформував присутніх про встановлення розміру компенсації замість санаторно-курортної путівки, який становить 524 грн. Із відповідними заявами щодо отримання компенсації до місцевих управлінь звернулося 639 осіб. На зазначені цілі Міністерством виділено 0,3 млн грн під всі заяви. Здійснення виплати буде проведено згідно черговості у межах фінансування.

Цьогоріч в області на третину збільшено кошти на санаторно-курортне лікування постраждалих громадян, що дозволить оплатити 851 путівку вартістю 7300 грн для 1категорії: 3 путівки для спинальників та 12 – для дітей з інвалідністю вартістю, відповідно, 22 200 грн та 14 500 гривень. Крім того, виступаючий розповів про організацію харчування пільгових категорій громадян, виплати компенсації на продукти харчування, матеріальну допомогу активним членам чорнобильських організацій, ліквідаторам, особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю, вдовам.

За підсумками загальних зборів були напрацьовані відповідні звернення стосовно вирішення наболілих питань громадян, постраждалих від наслідків Чорнобильської трагедії.


Відділ інформаційного забезпечення та зв'язків з громадськістю виконавчого апарату Чернігівської обласної ради

Останні новини Чернігівщини

30-річчя відновлення храму святих князя Михайла Чернігівського та боярина його Федора

30-річчя відновлення храму святих князя Михайла Чернігівського та боярина його Федора 10:46

3 жовтня - 30-річчя відновлення храму святих князя Михайла Чернігівського та боярина його Федора.

Чернівецька подруга найгарнішого полісмена України у соцмережах захейтила Чернігів: «Тут живуть злі російськомовні люди» 10:42

Чернівецька бізнес-леді, подруга найсексуальнішого полісмена України чернігівця Євгена Іващенка та інстаграм-блогерка Леся Антонюк скандально прославилася на всю Україну. «Винним» виявився… Чернігів та його жителі.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 10:36

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 02 жовтня по 8:00 03 жовтня 2022 року

3 жовтня - цей день в Україні і світі

3 жовтня - цей день в Україні і світі 10:30

ДЕНЬ 222 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 222 RUSSIAN AGRESSION

Катерина Сахневич презентувала проєкт Регіонального плану управління відходами Чернігівської області на форумі в Івано-Франківську 17:32

Посилити екологічний захист постраждалих територій шляхом ефективної переробки відходів та рекультивації земель – головна мета регіонального форуму з питань управління відходами, організованого Програмою ООН із відновлення та розбудови миру, який проходить в м. Івано-Франківську з 28 вересня 2022 року.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини