Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 15:14:15

Чернігівська міська лікарня №2 підвела підсумки року та окреслила плани на майбутнє

28.02.2019   17:58Агенцiя

Колектив Чернігівської міської лікарні №2 підвів підсумки роботи минулого року та окреслив подальші кроки щодо вдосконалення спеціалізованої медичної допомоги на 2019-й.

Як зазначив у своєму слові головний лікар Чернігівської міської лікарні №2, заслужений лікар України, лауреат Державної премії Володимир Фаль, для лікарні минулий рік став роком проведення реформ. Довелося реорганізувати заклад із бюджетної установи в комунальне некомерційне підприємство. Заклади такого формату мають право укладати договори з Національною службою здоров’я України та отримувати через неї пряме фінансування за надані послуги з Державного бюджету.

Другим потужним кроком стало реформування первинної ланки надання медико-санітарної допомоги, яку, попри існуючі попередні теорії щодо відокремлення «первинки» від спеціалізованої медичної допомоги і створення Центрів первинної медико-санітарної допомоги, зберегти у складі КНП «Чернігівська міська лікарня №2» таки вдалося.

Було зазначено, що реформування збільшило фінансування медичного закладу. Це надало можливість укомплектувати кабінети сімейних лікарів, забезпечити фахівців первинної ланки необхідною оргтехнікою, суттєво збільшити заробітну плату лікарів первинної ланки, а отже – мотивувати лікаря виконувати свою роботу більш якісно. Втім поки що судити про якість роботи первинної ланки зарано – сьогодні її можна оцінювати поки що за кількістю підписаних декларацій між пацієнтом та сімейним лікарем. Проте загальна картина оплати праці медиків залишає бажати кращого. Адже її рівень значно поступається зарплаті лікарів країн Європи. На сьогодні рівень заробітної плати медиків Чернігівської міської лікарні №2 відповідає загальноукраїнським показникам і складає $200−250 для лікарів та $100−150 – для медичних сестер.

Серед питань, не вирішених у процесі, запропонованому МОЗ України, залишається невизначеність із тим, хто має сплачувати за решту досліджень, які не увійшли до безоплатного гарантованого пакету медичних послуг первинної допомоги від держави. Виходить, що це лягає тягарем на плечі самого пацієнта. Особливо це питання стане болісним для тих пацієнтів, які на 1 липня 2019 р. не укладуть декларацію зі своїм сімейним лікарем.

Досить вагомою залишається проблема кадрового потенціалу не тільки для другої міської лікарні, а й у цілому для медичної галузі. Лікарі та медсестри реалізують себе у приватному бізнесі, виїздять за кордон, становляться заручниками тіньового працевлаштування. Якщо ситуація з лікарями у Чернігівській міській лікарні №2 більш-менш стабільна, то потреба у сестрах медичних молодших на сьогодні існує.

До уваги медичної аудиторії аналітичні доповіді роботи своїх підрозділів також представили: заступник головного лікаря з медичної частини Валерій Якунін, заступник головного лікаря з хірургічної роботи Едуард Рибачук, заступник головного лікаря з експертизи тимчасової непрацездатності Наталія Фурс, заступник головного лікаря з поліклінічної роботи Інна Сорокіна, завідувач травматологічного відділення Сергій Кушнір та завідувач новоствореного кардіохірургічного відділення Ігор Венгер.

Також був поданий аналіз видатків Чернігівської міської лікарні №2.

Зокрема зазначено, вони склалися:
▪ із заробітної плати, що є 100% субвенцією держави;
▪ із комунальних послуг, що на 97% сплачено коштом місцевого бюджету, решту сплачено власними надходженнями;
▪ із закупівлі пального та матеріалів, що відбулася на 23% із місцевого бюджету, решта – власним коштом;
▪ із медикаментів – 45% коштом місцевого бюджету, решта – власними коштами.

Загалом учасники медичної ради дійшли висновку, що, попри більшість вдалих напрацюваннях, є й недоліки, усунення яких значно покращить роботу. Зокрема під час заходу було наголошено на тому, що перебуваючи в непростих економічних можливостях і в умовах конкуренції, яка є реалією та вимогою часу, медичний заклад має мобілізувати всі сили для того, щоби надати пацієнтові максимально якісну послугу й задовольнити його потреби на всіх етапах лікування.

Важливу складову позитивних змін колектив вбачає у вирішенні низки потужних завдань на 2019 рік. Вони полягають у завершенні процесу реформування медико-санітарної допомоги, де пріоритетними акцентами є підвищення якості, покращення доступності, зменшення коефіцієнту госпіталізації. Наступним дієвим кроком має стати проведення підготовчої роботи з реформування спеціалізованої допомоги – як амбулаторної, так і стаціонарної. 2019 рік стане роком розвитку та впровадження новітніх технологій у кардіохірургії, у сфері допомоги хворим із гострим інфарктом міокарду і гострим коронарним синдромом, у лапароскопічній хірургії, удосконалення діагностичної бази.


Прес-служба КНП "Чернігівська міська лікарня №2" ЧМР

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:55

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 3 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

Психологічна підтримка для людей, які зазнали страждань внаслідок війни 09:51

Український ветеранський фонд започатковує терапевтичну групу для тих, хто зазнав страждань внаслідок війни – людей, які чекають рідних з фронту, внутрішньо переміщених осіб та усіх, хто відчуває тривогу і знесилення через війну.

25 квітня: цей день в Україні і світі

25 квітня: цей день в Україні і світі 08:47

ДЕНЬ 792 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 792 RUSSIAN AGRESSION

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.