Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 14:52:27

Кожна територія повинна мати «дорожню» карту розвитку, - Олександр Мисник на Борзнянщині

20.02.2019   13:48Агенцiя

Голова Чернігівської облдержадміністрації Олександр Мисник продовжує знайомитися з життєдіяльністю області. 19 лютого, він відвідав Борзнянський район.

Під час зустрічі з керівництвом району та об’єднаних територіальних громад Олександр Мисник наголосив, що лише командна робота може забезпечити стабільний розвиток громади та ефективне впровадження реформ. У цьому переконують показники району.

Так, минулоріч доходи місцевих бюджетів збільшилися на 13 мільйонів гривень (на 32,6%). Район – серед лідерів зі збору врожаю зернових (намолочено 274,7 тисячі тонн за середньої урожайності 75,5 ц/га, при цьому по області — 71,5 ц/га).

Цьогоріч продовжиться будівництво елеватора місткістю 50 тисяч тонн в с. Велика Доч.

У районі активно впроваджують інклюзивну освіту. На базі борзнянської школи імені Христини Алчевської не тільки організовано навчання у трьох класах для чотирьох дітей з особливими освітніми потребами, а й облаштовано ресурсну кімнату. Крім того, у Борзні вже рік діє сучасний Інклюзивно-ресурсний центр, який відвідують 42 дитини з особливим потребами не лише з Борзни, а й навколишніх сіл.

— Дітки настільки були захоплені розвиваючою грою на інтерактивному килимі, що відволікти їх від процесу нам так і не вдалося, — зазначив Олександр Мисник, відвідавши центр. — Вважаю, що це головна оцінка державній програмі із запровадження інклюзії в системі освіти. На ці цілі за ініціативи Президента України цьогоріч збільшено субвенцію до одного мільярда гривень. До речі, в області вже працюють 12 таких центрів. У рамках Плану перспективного розвитку Чернігівщини на 2019-2021 роки заплановано відкриття ще п’яти.

Активна Борзнянщина і в соціальній сфері. Тут функціонують 5 прийомних сімей та дитячий будинок сімейного типу, в яких виховується 16 дітей.

Втім, працювати ще є над чим, зокрема над залученням інвестицій, удосконаленням надання послуг у галузі освіти та медицини тощо. Для організації роботи потрібне системне планування, підкреслив голова ОДА:

— Кожен член громади, на що неодноразово наголошує Президент України, повинен мати можливість володіти інформацією про те, що буде зроблено найближчим часом і куди підуть зароблені кошти. З цією метою і потрібні плани перспективного розвитку територій на 2019-2021 роки. Чернігівщина вже має таку «дорожню» карту. Знаючи потреби громади, необхідно правильно визначити її пріоритети, першочергові об’єкти, які і будуть маркерами розвитку.

Принагідно Олександр Мисник вшанував пам'ять загиблого в АТО бійця Олега Куслія, поклавши квіти до меморіальної дошки на честь героя. Вона встановлена на фасаді борзнянської школи імені Христини Алчевської.

Під час робочої поїздки Олександр Мисник відвідав Державне підприємство «Дослідне господарство «Іванівка» Інституту сільського господарства Північного Сходу Національної академії аграрних наук України». Тут він ознайомився з виробничими процесами молочно-товарної ферми.


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:55

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 3 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

Психологічна підтримка для людей, які зазнали страждань внаслідок війни 09:51

Український ветеранський фонд започатковує терапевтичну групу для тих, хто зазнав страждань внаслідок війни – людей, які чекають рідних з фронту, внутрішньо переміщених осіб та усіх, хто відчуває тривогу і знесилення через війну.

25 квітня: цей день в Україні і світі

25 квітня: цей день в Україні і світі 08:47

ДЕНЬ 792 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 792 RUSSIAN AGRESSION

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.