Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 1 грудня, 02:13:16

Кожна територія повинна мати «дорожню» карту розвитку, - Олександр Мисник на Борзнянщині

20.02.2019   13:48Агенцiя

Голова Чернігівської облдержадміністрації Олександр Мисник продовжує знайомитися з життєдіяльністю області. 19 лютого, він відвідав Борзнянський район.

Під час зустрічі з керівництвом району та об’єднаних територіальних громад Олександр Мисник наголосив, що лише командна робота може забезпечити стабільний розвиток громади та ефективне впровадження реформ. У цьому переконують показники району.

Так, минулоріч доходи місцевих бюджетів збільшилися на 13 мільйонів гривень (на 32,6%). Район – серед лідерів зі збору врожаю зернових (намолочено 274,7 тисячі тонн за середньої урожайності 75,5 ц/га, при цьому по області — 71,5 ц/га).

Цьогоріч продовжиться будівництво елеватора місткістю 50 тисяч тонн в с. Велика Доч.

У районі активно впроваджують інклюзивну освіту. На базі борзнянської школи імені Христини Алчевської не тільки організовано навчання у трьох класах для чотирьох дітей з особливими освітніми потребами, а й облаштовано ресурсну кімнату. Крім того, у Борзні вже рік діє сучасний Інклюзивно-ресурсний центр, який відвідують 42 дитини з особливим потребами не лише з Борзни, а й навколишніх сіл.

— Дітки настільки були захоплені розвиваючою грою на інтерактивному килимі, що відволікти їх від процесу нам так і не вдалося, — зазначив Олександр Мисник, відвідавши центр. — Вважаю, що це головна оцінка державній програмі із запровадження інклюзії в системі освіти. На ці цілі за ініціативи Президента України цьогоріч збільшено субвенцію до одного мільярда гривень. До речі, в області вже працюють 12 таких центрів. У рамках Плану перспективного розвитку Чернігівщини на 2019-2021 роки заплановано відкриття ще п’яти.

Активна Борзнянщина і в соціальній сфері. Тут функціонують 5 прийомних сімей та дитячий будинок сімейного типу, в яких виховується 16 дітей.

Втім, працювати ще є над чим, зокрема над залученням інвестицій, удосконаленням надання послуг у галузі освіти та медицини тощо. Для організації роботи потрібне системне планування, підкреслив голова ОДА:

— Кожен член громади, на що неодноразово наголошує Президент України, повинен мати можливість володіти інформацією про те, що буде зроблено найближчим часом і куди підуть зароблені кошти. З цією метою і потрібні плани перспективного розвитку територій на 2019-2021 роки. Чернігівщина вже має таку «дорожню» карту. Знаючи потреби громади, необхідно правильно визначити її пріоритети, першочергові об’єкти, які і будуть маркерами розвитку.

Принагідно Олександр Мисник вшанував пам'ять загиблого в АТО бійця Олега Куслія, поклавши квіти до меморіальної дошки на честь героя. Вона встановлена на фасаді борзнянської школи імені Христини Алчевської.

Під час робочої поїздки Олександр Мисник відвідав Державне підприємство «Дослідне господарство «Іванівка» Інституту сільського господарства Північного Сходу Національної академії аграрних наук України». Тут він ознайомився з виробничими процесами молочно-товарної ферми.


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Ворог продовжує обстрілювати прикордоння Чернігівщини

Ворог продовжує обстрілювати прикордоння Чернігівщини 16:38

Вчергове окупанти поцілили по прикордонню Чернігівщини і Сумщини.

До уваги мешканців Чернігова і району!

До уваги мешканців Чернігова і району! 16:33

Сьогодні з 16:30 до 20:00 будуть проводитися нічні стрільби з використанням автоматичної стрілецької зброї на полігоні на околицях міста.

Як вимушені переселенці допомагають Менській громаді. Історія Світлани 14:51

Якщо людина мала сильну громадську свідомість та позицію до того, як почалось повномасштабне вторгнення, то вона її не позбувається і тепер, а навпаки - максимально адаптується в умовах війни на новому місці і допомагає громаді, яка її прийняла.

 Як переживають війну люди з діагнозом ВІЛ/СНІД?

Як переживають війну люди з діагнозом ВІЛ/СНІД? 11:06

За 9 місяців цього року в Чернігівській області виявлено 265 нових випадків ВІЛ-інфекції. В порівняні з минулими роками, ця цифра не збільшилась. Але вона могла би бути меншою, якби не бойові дії на нашій території. Війна – це завжди кров. А кров - один із можливих шляхів передачі ВІЛ. Тому кількість звернень в області щодо обстеження на ВІЛ, починаючи з квітня, відчутно зросла. Про це розповідає піар-менеджерка ГО «Відродження нації» Ірина Кравець.

Відбулося засідання 12 сесії обласної ради восьмого скликання: підсумки роботи

Відбулося засідання 12 сесії обласної ради восьмого скликання: підсумки роботи 10:49

Низку важливих рішень щодо життєдіяльності Чернігівщини в умовах воєнного стану прийняли сьогодні депутати у ході пленарного засідання 12 сесії обласної ради восьмого скликання.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини