Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 16 липня, 16:57:05

Через невизначеність з чернігівським об’єктом всесвітньої спадщини ЮНЕСКО втрачають усі, у тому числі й сам Чернігів - Олександр Мисник

25.01.2019   09:00Агенцiя

Питання внесення історичних пам’яток Чернігова до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО історики та краєзнавці обговорюють вже протягом трьох десятиріч. Дев’ять років тому, у січні 2010 року його актуальність засвідчена Указом Президента України «Про відродження та розвиток історичних населених місць Чернігівської області». Проте воно залишається невирішеним досі.

Як зрушити справу з мертвого місця, припинити біг по колу і нарешті розпочати рух вперед обговорили сьогодні учасники наради, яку провів голова облдержадміністрації Олександр Мисник.

Історію питання коротко нагадав присутнім директор Департаменту культури і туризму, національностей та релігій ОДА Олександр Левочко, зазначивши, що одностайності стосовно внесення чернігівських пам’яток до номінаційного досьє досягти не вдалося через окрему думку міської влади.

Позицію міського керівництва озвучила заступник начальника управління культури та туризму Чернігівської міськради  Катерина Литвин: перш ніж пропонувати об’єкти до переліку ЮНЕСКО, потрібно їх довести до ладу — реконструювати або реставрувати.

— Працювати над цими питаннями можна одночасно: включати об’єкт до номінаційного досьє та проводити реконструкцію, — зауважив голова облдержадміністрації. — Від пропозиції про включення до її розгляду в ЮНЕСКО мине кілька років. Головне — визначитися з об’єктом, його назвою та межами. Адже через цю невизначеність втрачають усі, у тому числі й саме місто.

Після ґрунтовного обговорення учасники наради дійшли згоди, що пропонований об’єкт повинен мати назву «Історико-культурний ландшафт Чернігова» та включати в себе Дитинець (Вал) (7-13 ст), у тому числі території П’ятницької і Катерининської церков ( 12-18 століття ), комплекс Єлецького монастиря (12-17 століття) та комплекс Троїцько-Іллінського монастиря (11-18 століття). Загалом — 26 пам’яток історії та архітектури національного значення разом з охоронними зонами, визначеними Генеральним планом розвитку Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній».

За підсумками наради голова облдержадміністрації доручив Департаменту культури і туризму, національностей та релігій ОДА у максимально стислі терміни організувати зустріч відповідних фахівців та експертів, щоб узгодити та прискорити вирішення даного питання.

— Вважаю, що культурна спадщина Чернігова з її тисячолітньою історією заслуговує на увагу ЮНЕСКО і, зокрема, туристів, яких привабить цей статус. Докладу всіх зусиль, щоб цього разу нам вдалося зрушити з місця процес визнання пам’яток Чернігова міжнародною організацією, — наголосив Олександр Мисник.


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Одужали ще 13 хворих на коронавірус. Нових не виявлено

Одужали ще 13 хворих на коронавірус. Нових не виявлено 11:53

За даними Управління охорони здоров’я облдержадміністрації, протягом минулої доби не зафіксовано нових лабораторно підтверджених випадків інфікування COVID-19.

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 11:31

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

Білоруси із знижкою 19% залишили спаринг-партнерів ні з чим на трасі М-01

Білоруси із знижкою 19% залишили спаринг-партнерів ні з чим на трасі М-01 11:17

Служба автомобільних доріг у Чернігівській області уклала договір з «ДСТ№ 2, г. Гомель» на поточний середній ремонт дороги державного значення М-01 Київ-Чернігів-Нові Яриловичі вартістю 93,90 млн гривень. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Припинено діяльність центру з мінімізації податків

Припинено діяльність центру з мінімізації податків 10:46

Співробітники податкової міліції у взаємодії з прокуратурою Чернігівської області припинили діяльність міжрегіонального центру з мінімізації податків, який був розташований у м. Києві та надавав послуги підприємствам реального сектору економіки в частині формування незаконного податкового кредиту та переведення безготівкових коштів у готівку.

Чернігівським рибоохоронним патрулем за тиждень викрито 20 порушень Правил рибальства

Чернігівським рибоохоронним патрулем за тиждень викрито 20 порушень Правил рибальства 10:40

За тиждень з 8 по 15 липня Чернігівським рибоохоронним патрулем зафіксовано 20 порушень Правил рибальства. Так, складено 12 протоколів за ч. 4 ст. 85 КУпАП (рибальство із застосуванням заборонених знарядь лову) та вісім протоколів - за ч. 3 ст. 85 КУпАП (порушення правил рибальства).