Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 19 липня, 03:28:01

Через невизначеність з чернігівським об’єктом всесвітньої спадщини ЮНЕСКО втрачають усі, у тому числі й сам Чернігів - Олександр Мисник

25.01.2019   09:00Агенцiя

Питання внесення історичних пам’яток Чернігова до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО історики та краєзнавці обговорюють вже протягом трьох десятиріч. Дев’ять років тому, у січні 2010 року його актуальність засвідчена Указом Президента України «Про відродження та розвиток історичних населених місць Чернігівської області». Проте воно залишається невирішеним досі.

Як зрушити справу з мертвого місця, припинити біг по колу і нарешті розпочати рух вперед обговорили сьогодні учасники наради, яку провів голова облдержадміністрації Олександр Мисник.

Історію питання коротко нагадав присутнім директор Департаменту культури і туризму, національностей та релігій ОДА Олександр Левочко, зазначивши, що одностайності стосовно внесення чернігівських пам’яток до номінаційного досьє досягти не вдалося через окрему думку міської влади.

Позицію міського керівництва озвучила заступник начальника управління культури та туризму Чернігівської міськради  Катерина Литвин: перш ніж пропонувати об’єкти до переліку ЮНЕСКО, потрібно їх довести до ладу — реконструювати або реставрувати.

— Працювати над цими питаннями можна одночасно: включати об’єкт до номінаційного досьє та проводити реконструкцію, — зауважив голова облдержадміністрації. — Від пропозиції про включення до її розгляду в ЮНЕСКО мине кілька років. Головне — визначитися з об’єктом, його назвою та межами. Адже через цю невизначеність втрачають усі, у тому числі й саме місто.

Після ґрунтовного обговорення учасники наради дійшли згоди, що пропонований об’єкт повинен мати назву «Історико-культурний ландшафт Чернігова» та включати в себе Дитинець (Вал) (7-13 ст), у тому числі території П’ятницької і Катерининської церков ( 12-18 століття ), комплекс Єлецького монастиря (12-17 століття) та комплекс Троїцько-Іллінського монастиря (11-18 століття). Загалом — 26 пам’яток історії та архітектури національного значення разом з охоронними зонами, визначеними Генеральним планом розвитку Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній».

За підсумками наради голова облдержадміністрації доручив Департаменту культури і туризму, національностей та релігій ОДА у максимально стислі терміни організувати зустріч відповідних фахівців та експертів, щоб узгодити та прискорити вирішення даного питання.

— Вважаю, що культурна спадщина Чернігова з її тисячолітньою історією заслуговує на увагу ЮНЕСКО і, зокрема, туристів, яких привабить цей статус. Докладу всіх зусиль, щоб цього разу нам вдалося зрушити з місця процес визнання пам’яток Чернігова міжнародною організацією, — наголосив Олександр Мисник.


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17

Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.

У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37

Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.

«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16

Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.

Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42

Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.

«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11

Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини