Михайло-Коцюбинська громада – приклад, як можна успішно реалізовувати місцеву стратегію розвитку
За рік після ухвалення біля 40% із запланованого в першому плані заходів із реалізації вже втілено у життя – про такі перші підсумки йшлося під час консультації, що проводилася в ОТГ Чернігівським центром розвитку місцевого самоврядування програми U-LEAD з Європою.

Участь в ній взяла в.о. селищного голови Ніна Ворох, працівники виконкому.
Серед успіхів: проведено інвентаризацію 35% її земель, розроблено та оприлюднено вісім інвестиційних пропозицій, проведено 45 заходів із енергозбереження (планувалося 29), три чверті побутового сміття сортується, освітлені всі вулиці, що передбачалися, розпочато встановлення камер відео-спостереження (чверть від потреби), розширено перелік комунальних послуг (на 5 одиниць замість 2), капітально відремонтовано дитячий садочок, значні кошти вкладалися в оновлення технічного забезпечення шкіл. Як результат – 6% збільшення чисельності мешканців територіальної громади за рік. Рідкісний випадок для Чернігівщини.
В «листі очікування» – створення кооперативів, виготовлення генеральних планів населених пунктів, створення ЦНАПу, реконструкція стадіонів, оновлення будинків культури.
Разом із тим громада досягла помітних успіхів у проектній діяльності – стала найкращою громадою за підсумками роботи в 2018 р. Школи місцевого самоврядування DESPRO (як винагороду безкоштовно отримує програму геоінфорамційної оцінки та обліку ресурсів громади), виграла проекти ПРООН (з комерціалізації відходів у муніципальному секторі України), грантової програми «Кусанове» МЗС Японії (реконструкція системи каналізації та теплі туалети в гімназії), а очікує рішення ще одного донора.
Така активність відбилися на стратегії – в листопаді минулого року були внесені зміни до формулювань двох її операційних – зроблено наголос на сприянні розвитку переробної промисловості. Відповідно відкореговані завдання, а до березня планується розробити та обговорити п`ять нових технічних завдань для майбутніх проектів розвитку.
Також було вирішено продовжити термін дії стратегії на два роки до 2027 р. – відповідно до державною та обласної. Що показово – сторінка в мережі фейсбук, створена під час розробки стратегії, збільшує чисельність своїх прихильників. Вона стала платформою, де громадськість обговорю як реалізується стратегія та пропонує свої ідеї, реально впливаючи на її зміст та перебіг впровадження.
Останні новини Чернігівщини
Пільгова іпотека для військових на Чернігівщині: як працює програма «єОселя» у 2025-2026 році 11:36
У 2025 році військовослужбовці з Чернігівщини можуть скористатися державною програмою доступного житла «єОселя» на оновлених умовах.
На Чернігівщині судитимуть підприємця за несплату понад 4,6 мільйона гривень податків 10:39
Слідчі поліції Чернігівщини під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо підприємця, який організував протиправну схему, що дозволила йому ухилитися від сплати податків на суму в понад 4,6 мільйона гривень.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:37
Протягом минулої доби зареєстровано 7 небезпечних подій, а саме: 3 дорожньо-транспортні пригоди та 4 пожежі. Внаслідок цих подій 6 осіб постраждали.
17 грудня: цей день в Україні і світі 08:56
День 1393 Російська агресія - Day 1393 Russian aggression
Місцеві бюджети Чернігівщини у січні-листопаді поточного року поповнились на 10 мільярдів гривень податків та зборів 12:37
Головне управління ДПС у Чернігівській області інформує, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-листопад 2025 року надійшло 10 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми до обласного бюджету спрямовано 1,4 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.