Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 4 липня, 06:01:19

Відкриття першої в Чернігові аптеки-музей

29.12.2018   10:08

Ще один музей, присвячений чернігівській медицині, а вірніше - аптечній справі. І ще один музей, що дає уявлення про невід'ємну частину чернігівського життя та побуту. Давайте зайдемо в затишний стародавній чотириповерховий будиночок в самому центрі міста! Тут до сих пір «жива» аптека. Традиція триває.


Історія цієї аптеки розпочалась у далекому 1949 році, і вже з перших днів вона набула неабиякої популярності серед населення. Очолила її з перших днів роботи Олеярш Р.Я. У штаті було 17 працівників, в  тому числі 2 рецептаря, 2 ручниста, 2 асистента: Якуб Н.А. і Мекшун Г.А., 3 санітарки.

У 1952 році заклад очолив Давидов Ісаак Абрамович, який був висококваліфікованим фахівцем, що в поєднанні з його комунікабельністю та іншими позитивними здібностями робило його авторитетною в місті особою, а аптеку – привабливою для населення. Будучи керівником, він при будь-якій можливості виходив в торговельний зал, особливо у вечірні години і обслуговував разом з рядовими фармацевтами відвідувачів.

У 1961 році аптеці виділяється один із перших двох моторолерів, які отримує аптекоуправління, що сприяло оперативному завозу товару в аптеку та пожвавленню торгівлі.

В подальшому колектив аптеки спрямовує свою діяльність на забезпечення високої  культури і якості облсуговування населення. Тут відкривається перший в області пункт оперативного забезпечення хворих рецептами лікарів, перший кабінет  фармацевтичної інформцаії при поліклінічному відділенні міської лікарні, впроваджується гарантований метод медикаментозного забпечення, діє пункт прокату предметів догляду за хворими.

Аптека надавала медикаментозну допомогу хворим в будь-який час. В асортиментів обов’язковою була наявність кисню та п’явок.

Значний вклад у становлення колективну, виховання кваліфікованих фахівців фармацевтичної справи внесла Романова Олена Артемівна, яка з 1954 по 1987 роки працювала в аптеці, в тому числі з 1958 по 1985 роки – на керівних посадах: заступника управляючого і управляючою аптекою. Саме Олені Артемівні другій на Чернігівщині було присвоєно звання «заслужений працівник охорони здоров’я».

З 1966 року в аптеці почала свою трудову діяльність Савченко Раїса Миколаївна, у якої в трудовій книжці значилось лише одне місце роботи – аптека №25, де вона почала працювати двадцятилітньою дівчиною на рядовій фармацевтичній посаді після Житомирського фармацевтичного училища. З 1990 року Раїса Миколаївна була призначена завідувачкою аптеки. Вона провела велику роботу для підвищення серед населення міста іміджу аптеки №25. З неофіційною назвою «центральна». В цей час аптека активно розширювала мережі структурних підрозділів, в тому числі відбулося відкриття семи аптечних пунктів при лікувально-профілактичних закладах, зміцнилась матеріально-технічна база, було впроваджено комп’ютеризацію.

У 1996 році аптека була приватизована і перетворена в акціонерне товариство.

Сьогодні аптека знову почала свою діяльність. Окрім ліків та лікарських препаратів на вітринах розташовуються ваги, ємності для зберігання лікарських субстанцій, які використовувались для виготовлення ліків по індивідуальних рецептах, різноваги, ступки та інші різноманітні засоби.

Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно  вполював лося на Прилуччині

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39

Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

 ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36

Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33

Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31

У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа»

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42

Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.