Національна поліція ліквідувала діяльність злочинної групи, яка організувала масштабні шахрайські фінансові біржі
На території шести регіонів країни було проведено спецоперацію із затримання учасників організованої злочинної групи шахраїв.

Наразі встановлено, що в результаті їх діяльності громадяни втратили більш як 20 мільйонів гривень. Остаточна сума збитків встановлюється. 7 учасників цієї злочинної групи арештовано та оголошено про підозру. Серед них і організатор – 34-річний киянин.
Працівники Департаменту кіберполіції спільно зі слідчими Головного слідчого управління, за процесуального керівництва Генеральної прокуратури України, викрили діяльність організованої злочинної групи. Її учасники створили та підтримували діяльність у мережі Інтернет веб-ресурсу, націленого на заволодіння коштів учасників фінансових операцій. Попередньо встановлено, що зловмисники встигли заволоділи коштами потерпілих на загальну суму більш як 20 мільйонів гривень.
Працівники кіберполіції встановили, що злочинна група складалася з 9 учасників на чолі з 34-річним киянином. Їх діяльність маскувалася за більш як п’яти офіційно зареєстрованими підприємствами.
Зловмисники використовували методи агітаційного характеру для залучення громадян до інвестування коштів у торгівлю на фінансових ринках. Вони пропонували потенційним клієнтам купувати цінні папери для отримання прибутку. Використовуючи бренди «HQbrocers» та «trade12», шахраї задіювали різні веб-ресурси для імітації добросовісної ділової репутації. Після чого так звані «брокери» повинні були створити у потерпілого помилкову уяву про процес здійснення торгів на світових біржах. Для цього вони використовували вже встановлене на комп’ютер потерпілого спеціальне програмне забезпечення для проведення торгів, яке фактично надавало можливість здійснювати віддалений контроль за його комп’ютером.
Такі компанії створювали уяву у потерпілих про співпрацю з іноземними компаніями, які торгують цінними паперами, які є учасниками фондового ринку та мають відповідні дозволи та ліцензії на здійснення зазначеної діяльності у світі.
Такими діями вони спонукали потерпілого вносити свої кошти на рахунок шахрайського торгівельно-сервісного підприємства, переслідуючи при цьому мету – заволодіння його коштами під приводом укладання угод з купівлі-продажу цінних паперів.
Учасники групи організували діяльність офісів для «операторів», «технічних працівників» та «брокерів». Такі офіси розміщувалися у містах: Київ (3), Харків, Дніпро, Запоріжжя та Маріуполь та у Дніпропетровській області. До проведення заходів із затримання учасників злочинної групи, а також проведення обшуків були задіяні працівники Департаменту кіберполіції, Головного слідчого управління Нацполіції, Генеральної прокуратури України, поліції у Харківській, Запорізькій, Чернігівській та Донецькій області, а також спецпризначенців КОРД.
Загалом було проведено 26 обшуків на території міста Києва, Київської, Харківської, Дніпропетровської, Запорізької та Донецької областей за місцем розташування офісів та за місцем проживання співучасників злочинного угрупування.
За їх результатами вилучено близько 200 телефонів (як мобільних так і IP-телефонії), комп’ютерну техніку та додаткові носії інформації. Крім того, виявлено документи, які підтверджують злочинну діяльність шахраїв – товарні чеки, довідки, експрес-накладні, акти прийому-передачі, записи щодо даних клієнтів. Також, вилучено гроші та наркотики. Наразі все вилучене направлено на проведення усіх необхідних експертиз.
Триває досудове розслідування розпочате за ст. 190 (шахрайство) КК України. Сім учасників цієї злочинної групи, на чолі з організатором, затримано. Судом їм обрано запобіжний захід – організатора та трьох його співучасників взято під варту, ще трьох – взято під домашній арешт.
Якщо ви стали жертвою цих шахраїв просимо повідомити про це до поліції використовуючи форму зворотного зв’язку або за телефоном «102».
Департамент кіберполіції Національної поліції України
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.