Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 19 квітня, 15:41:47

Про забезпечення підтримки людей праці

15.11.2018   09:09Агенцiя

У цей складний для країни час, система загальнообов'язкового державного соціального страхування продовжує надійно забезпечувати підтримку працюючих громадян, що дозволяє їм та членам їх сімей отримувати матеріальне забезпечення у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, вагітністю та пологами, за наслідками нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання.

Про це свідчать підсумки роботи управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернігівській області  за 9 місяців цьогороку.

Згідно наданих роботодавцями (страхувальниками) 22 755 заяв-розрахунків,видатки на всі види допомог, оплачених за рахунок коштів Фонду, склали 173,5 млн. грн., що на 50,6 млн. грн., або 41% більше, ніж за аналогічний період минулого року.

В тому числі забезпечено виплату наступних видів допомоги: по тимчасовій непрацездатності - 126,0 млн. грн., що складає 72,6%, від суми всіх витрат на допомогу; по вагітності  та пологах -46,7 млн. грн., або 26,9% від всіх витрат та на поховання - 902,0 тис. грн., або 0,5%.

Станом на 1 жовтня відділеннями здійснювались щомісячні страхові виплати 3329  потерпілим на виробництві та членам їх сімей. З цієї кількості отримувачів виплат - 299 потерпілих є внутрішньо переміщеними особами, які продовжують отримувати страхові виплати на підконтрольній українській владі території.

Із загальної кількості потерпілих на виробництві в області обліковується 59 осіб з інвалідністю  I групи, 364 -  II групи, 1213 -  III  групи, загалом 1636 осіб з інвалідністю, що складає 52% від загальної кількості потерпілих, не визнано особами з інвалідністю - 1518 потерпілих на виробництві.

Застрахованим  особам потерпілим на виробництві та членам їх сімей виплачено - 55,3 млн. грн., в тому числі - 8,7 млн. грн. потерпілим - переселенцям. В порівнянні з цим же періодом 2017 року розмір виплачених страхових сум збільшився на 15,4 млн. грн.

Сума середньомісячного розміру страхової виплати на одного потерпілого на виробництві та особу, яка має на це право в разі смерті потерпілого станом на 1 жовтня в цілому по області становила 1845 грн., що на 543 грн. більше в порівнянні з аналогічним періодом 2017 року.
За рахунок коштів Фондунаправлено на відновлювальне лікування у реабілітаційні відділення санаторно-курортних закладах 852застраховані особи.

Реабілітаційні послуги надавалися 35 санаторіями із висококваліфікованим медичним персоналом і потужною лікувальною базою курортів Трускавець, Моршин, Хмільник, Одеса, Бердянськ, Миргород, в місцевому санаторії «Остреч» та інших.

Питаннями відновлювального лікування, у співпраці з управлінням та відділеннями Фонду, займалися 36 лікувальних установ, зокрема, 3 обласні лікарні, 22 центральних районних та 7 міських, що дало змогу охопити соціальними послугами застрахованих осіб, які проживають і працюють в усіх без виключення регіонах Чернігівщини.

При цьому досягалася головна мета реабілітації - застраховані особи, які тимчасово не брали участі у виробничому процесі, у зв'язку із захворюванням, відновлювали свій стан і поверталися до роботи.
Крім того, на медико-соціальні послуги 369 потерпілим від трудового каліцтва та професійних захворювань витрачено майже 4,5 млн. грн. та проведено за рахунок коштів Фонду лікування 36 потерпілих, яким МСЕК визначена в цьому потреба на суму 76,4 тис. грн.

З метою залучення потерпілих на виробництві до активного  громадського життя, надання їм допомоги у психологічній, фізичній та соціальній  реабілітації, виконавчою дирекцією Фонду соціального страхування  України проводилася VІ Всеукраїнська спартакіада серед потерпілих на виробництві «Сила духу». В обласних змаганнях взяли участь більше 120 чоловік.

Фінальні змагання були проведені у вересні цього року на базі спортивного комплексу «Юність» (м. Ужгород) з 6 видів спорту: армспорту, бомбаскету, гирьового спорту, дартсу, настільного тенісу, шахів.

Команда спортсменів нашої області зайняла 7 командне місце.
Реальні справи свідчать, що управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернігівській області відіграє значну роль в забезпеченні добробуту громадян і посідає важливе місце в соціальній інфраструктурі області та продовжує працювати над актуальними питаннями у сфері соціального страхування для забезпечення підтримки в складніжиттєві часи найбільш активної та працездатної частини населення Чернігівщини.


Володимир Нашиванько, начальник управління виконавчої дирекції Фондусоціального страхування України в Чернігівській області

Останні новини Чернігівщини

«Трагедія в Драмі» — прем’єра документального проєкту-розслідування Суспільного 10:50

19 квітня о 19:00 на ютуб-каналі Суспільне Чернігів відбудеться прем'єра документального проєкту «Трагедія в Драмі».

Ярмаркували у Чернігові: яких працівників шукають місцеві підприємства? 10:39

Яку роботу та умови праці пропонують, говорили на ярмарку вакансій етичного бізнесу в Чернігові. Захід відбувся з ініціативи Міжнародної Організації з Міграції (МОМ) за фінансування народу Японії та за сприяння Чернігівської обласної служби зайнятості.

Спільний проєкт міста Чернігова, уряду Німеччини та UNDP в Україні 10:30

Наприкінці 2022 року в Україні було розпочато проєкт «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів», який фінансується урядом Німеччини. Реалізує проєкт німецька компанія GIZ та Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні.

Чи високі ризики відбудови/відновлення об’єктів соціальної інфраструктури, пошкодженої внаслідок російської агресії в Чернігові? 10:13

Наявність ризиків під час моніторингу визначали аналітики громадської організації «Агенція міських ініціатив».

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:44

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 2 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини