Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 24 квітня, 23:53:48

Лінійний прискорювач працює. Наразі лікується четверо пацієнтів

10.11.2018   10:32Агенцiя

Днями у новому радіологічному корпусі обласного онкологічного диспансеру на лінійному прискорювачі «Elekta» проліковано першого пацієнта. Це жінка із складною паталогією. Нині вона почуває себе нормально, за три сеанси не відбулося жодних побічних ефектів.

Усього ж призначено 10 сеансів. Тривалість однієї процедури — 2 хвилини. На вихідні пацієнтку відпустили додому, потім лікування продовжиться. Після двох тижнів по закінченню сеансів їй знову зроблять комп’ютерну томограму.

На сьогодні за допомогою нового обладнання вже лікується четверо осіб. У планах — мінімум 50 в день. Пацієнти для лікування відібрані зі складною паталогією незалежно від соціального стану.

Нагадаємо, на Чернігівщині реалізовано найбільший проект у системі охорони здоров’я за останні часи: в окремому новозбудованому корпусі онкодиспансеру запрацював лінійний прискорювач. Завдяки цьому жителі області безкоштовно отримуватимуть сучасне лікування на рівні світових стандартів.

Валерій Зуб, головний лікар обласного онкодиспансеру: «Щорічно дистанційного гамма-терапевтичного лікування потребує близько двох тисяч пацієнтів обласного онкодиспансеру. Є такий задум, щоб лінійний прискорювач працював цілодобово. Він на це і розрахований. Наразі ведеться робота щодо вдосконалення роботи апарату, тобто встановлення додаткових систем. Усе відбувається планово. Апаратура не підводить».

Також Валерій Зуб пояснив суть процедури лікування: на комп’ютерному томографі визначають пухлину, після чого формується поле опромінення. Фізики розраховують, як найкраще проходитиме промінь, не пошкоджуючи при цьому важливих органів. Аби не відбулося зрушень навіть на декілька міліметрів, для пацієнта застосовують спеціальні маски (для голови, шиї, грудної клітини, черевної порожнини тощо). Під дією температури маска розтягується, повторюючи чіткі обриси контурів тіла, потім фіксується, щоб людина залишалася нерухомою.

Процес складний. Підключити та ввести в дію прискорювач допомагали фахівці з Великобританії та міста Дніпро. Вони працюють разом з лікарями відділення променевої терапії обласного онкодиспансеру. Загалом план навчання із залученням закордонних експертів розрахований на місяць. Уже завтра на тиждень приїде колега із Мінська, потім знову з Великобританії, можливо, з Португалії.

Стенлі Мускат, експерт з Великобританії: «Робота команди була досить напруженою. Адже, насамперед, потрібно змінювати спосіб мислення. Втім, перший крок вдався добре. Ми почали з досить простих методик. По мірі укомплектування апарату вони ускладнюватимуться. У процесі навчання лікарі ставили слушні доречні запитання. Маю надію, що відвідаю заклад ще раз, аби поділитися власним досвідом».

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.