Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 21 листопада, 11:48:08

Чернігівська область: зменшення кишкових інфекцій, збільшення хворих вірусним гепатитом С

20.07.2012   16:12Агенцiя

18 липня ц.р. в обласній санепідстанції на засіданні колегії санепідслужби області за участю ГДСЛ районів, міст області, міськдезстанції та зав. структурними підрозділами облСЕС підведені підсумки роботи закладів санепідслужби за І півріччя 2012р. та визначені основні напрямки діяльності на подальше відповідно до вимог чинного законодавства.

За 6 місяців поточного року в області за медичною допомогою з приводу захворювання на інфекційні хвороби звернулося 115,3 тис. осіб, що на 1% менше, ніж за аналогічний період минулого року.

В області епідситуація по гострим кишковим інфекціям як і в Україні залишається нестійкою. Як свідчить аналіз захворюваності за 6 місяців поточного року в порівнянні з ідентичним періодом 2011 року, в цілому реєструється зниження кількості хворих на 18,9%, 62,6% захворюваності припадає на м.м. Ніжин, Прилуки, Чернігів. Спалахів та групових захворювань за звітний період не зареєстровано.

Питома вага дітей, що захворіли на ГКІ в загальній сумі склала 72,3%.

Перебої в постачанні імунобіологічних препаратів придбаних за державні кошти приводить до підвищення захворюваності керованими інфекціями, так за 6 місяців відмічено ріст в 4 рази. Серед останніх має зростання кількості захворілих краснухою в 3,2 рази, кашлюком в 2,3 рази, епідпаротитом на 50,0%. За звітний період зареєстровано 67 випадків захворювання на кір, з них 7 випадків підтверджені лабораторно, серед захворілих – 2 дітей.

Сьогодні викликає занепокоєння захворюваність на вірусний гепатит С, яка зросла на 40% порівняно з 2011 роком, показник по області перевищує середньодержавний за 5 міс. в 4,7 рази. Захворювання реєструвались у 4 районах та у містах, 74% всієї захворюваності припадає на місто Чернігів.

Паразитарна захворюваність знизилась на 18,7%.

В цілому санітарно-епідемічна ситуація в області оцінюється як керована.

Чернігівська обласна СЕС

Останні новини Чернігівщини

Ще сім населених пунктів Чернігівщини незабаром отримають генплани

Ще сім населених пунктів Чернігівщини незабаром отримають генплани 10:04

Відповідні проєкти рекомендуватиме до затвердження обласна архітектурно-містобудівна рада. Її чергове засідання провів 20 листопада начальник Управління містобудування та архітектури ОДА Олександр Дмитрюк.

Проведено круглий стіл до 6-ї річниці Революції Гідності

Проведено круглий стіл до 6-ї річниці Революції Гідності 09:47

«За Гідність і Свободу» — під такою назвою 20 листопада в Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці імені В.Г. Короленка проведено круглий стіл з нагоди Дня Гідності та Свободи і чергової річниці Євромайдану.

В облраді обговорили актуальні питання законодавчого забезпечення та стан дотримання прав дитини на теренах Чернігівщини

В облраді обговорили актуальні питання законодавчого забезпечення та стан дотримання прав дитини на теренах Чернігівщини 09:36

Цьогоріч відзначається ювілейна річниця прийняття цих основоположних документів у сфері захисту прав дитини.

Народним депутатам України розповіли про проблеми бюджетного процесу-2020

Народним депутатам України розповіли про проблеми бюджетного процесу-2020 09:30

Про проблеми та перспективи бюджетного процесу-2020 говорили 20 листопада в Чернігівській міській раді представники регіонального відділення Асоціації міст України.

Визначено проєкти громадських організацій, які у 2020 році фінансуватимуться за кошти обласного бюджету

Визначено проєкти громадських організацій, які у 2020 році фінансуватимуться за кошти обласного бюджету 09:21

У Департаменті інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської ОДА відбулися другий і третій етапи конкурсу громадських проєктів, які фінансуватимуться з обласного бюджету у 2020 році.