Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 12 червня, 02:36:55

Голова обласної ради зустрівся з медійниками головного телеканалу Республіки Білорусь

28.09.2018   09:32Агенцiя

26 вересня голова обласної ради Ігор Вдовенко зустрівся із журналістами знімальної групи Агентства телевізійних новин (АТН) Бєлтелерадіокомпанії.

Медійники головної дирекції АТН завітали на Чернігівщину аби підготувати репортаж про співпрацю прикордонних регіонів Республіки Білорусь та України у всіх сферах життя, який згодом буде представлено на Білорусько-Українському форумі регіонів, що проходитиме у місті Гомелі в жовтні поточного року.

Ігор Вдовенко від імені депутатського корпусу обласної ради привітав гостей на древній Чернігово-Сіверській землі та відзначив, що вже історично складені відносини між двома народами України і Республіки Білорусь не тільки продовжують розвиватися, але й набирають все більше нових конструктивних аспектів співпраці у всіх сферах.

Що ж стосується торгово-економічних відносин, то за словами очільника обласного представницького органу влади, тут спостерігається тенденція зростання рівня товарообміну. В основному експортуються текстильні матеріали, масла, жири, машинобудівні складові, папір, картон, добрива, нафтопереробні продукти та інше.

Неменш важливим фактором є те, що Білорусь слугує коридором транспортування товарів із України до країн Прибалтики, це актуально, оскільки Чернігівщина в основному аграрний регіон, де вирощуються мільйони тонн зернової, овочевої та іншої сільськогосподарської продукції, що має свій попит за кордоном.

Голова обласної ради акцентував увагу на транскордонному співробітництві, як основі взаємовідносин в рамках просування співпраці з країнами східної Європи. У минулому році було підписано угоду між Чернігівською обласною державною адміністрацією та Гомельським обласним виконавчим комітетом про співробітництво у сфері туризму. Окрім того, діє проект щодо транскордонної, гідрометеорологічної та екологічної системи моніторингу річки Дніпро, який реалізується Чернігівським національним технологічним університетом у партнерстві з Гомельським державним технологічним університетом.

Ігор Вдовенко також окреслив перспективи та можливі подальші напрямки співпраці з прикордонними територіями Білорусії, зокрема, у сфері охорони територіальної цілісності, торгово-економічних, культурно-туристичних та інших відносинах.

Голова постійної комісії обласної ради з питань освіти, науки, культури та інформаційної сфери Сергій Журман у інтерв'ю журналісту Агентства телевізійних новин розповів про систему освіти в Україні, зокрема в школах на прикордонних територіях, їх оптимізацію та можливі шляхи покращання рівня навчального процесу в територіальних громадах.

Голова постійної комісії з питань бюджету та фінансів Анатолій Хавило наголосив на необхідності подальшого розвитку торгових відносин із сусідньою державою, розповів про інвестиційну привабливість нашого регіону, сприятливі умови розширення ринку збуту продукції тощо.

Член постійної комісії з питань агропромислового комплексу, екології, природокористування та земельних відносин Людмила Андрієвська акцентувала увагу на економічній складовій співпраці сільськогосподарських підприємств Чернігівщини з підприємствами Білорусії.
 


Відділ інформаційного забезпечення та зв'язків з громадськістю виконавчого апарату Чернігівської обласної ради

Останні новини Чернігівщини

Поліція Ніжина затримала причетного до хуліганства у громадському транспорті 17:08

Поліцейські Ніжинського районного управління поліції затримали чоловіка, який зайшов до маршрутного автобуса з предметом, схожим на гранату, та демонстрував її пасажирам.

Ментальне здоров’я та реінтеграція: у Чернігові фахівці обговорили підтримку звільнених з полону 16:07

Про реінтеграцію та підтримку людей після полону говорили під час навчального заходу, який відбувся сьогодні в змішаному форматі у межах Всеукраїнської програми ментального здоров'я «Ти як?», ініційованої Оленою Зеленською.

Вдарила ножем у живіт: на Ніжинщині поліцейські затримали підозрювану у завданні тяжких тілесних ушкоджень співмешканцю 14:49

Поліцейські відділення поліції №3 (м. Борзна) Ніжинського районного управління поліції затримали 39-річну жінку, яка під час конфлікту, на ґрунті спільного розпиття алкоголю, поранила ножем свого співмешканця.

Тимчасове обмеження руху транспорту у зв’язку з аварійно-ремонтними роботами 14:15

Інформуємо мешканців міста та учасників дорожнього руху, що у зв’язку з проведенням аварійно-ремонтних робіт на водопроводі діаметром 200 мм по вулиці Оборонців Чернігова та ліквідацією провалу асфальтобетонного покриття, який утворився внаслідок вимивання ґрунту, з 11 по 19 червня 2026 року буде тимчасово обмежено рух транспорту.

Спільно захистити кожну дитину від жорстокого поводження: як налагодити взаємодію всіх дотичних служб – на тематичному круглому столі 13:20

Захист дітей від жорстокого поводження – один із пріоритетних напрямків державної політики. До цього процесу мають бути залучені всі дотичні структури: органи державної влади, місцевого самоврядування, правоохоронні органи, заклади освіти, охорони здоров'я, соціальні служби та громадський сектор.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини