Держрезерв за 115 мільйонів купив дизель у кубла, яке підозрюють у бодяжництві на території Держрезерву
Державне агентство резерву України 13 серпня за результатами тендеру замовило ТОВ «Газтрим» дизельного палива на 114,75 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До жовтня для ДО «Комбінат Айстра» в Чернігові поставлять 3 600 т дизпалива довготривалого зберігання ДП-ДЗ виду І або арктичного дизпалива ДП-Арк-Євро5-В0 по 31 875 грн. за тонну.
Це на 10% дорожче від середньої гуртової ціни звичайного літнього дизелю на ринку, яка, за даними «EnKorr», нині становить 28 940 грн./т. Раніше це видання писало, що арктична марка дорожча на $50 за тонну (1 367 грн./т за нинішнім курсом). Отже, розрахункова ринкова вартість арктичного палива складає приблизно 30 307 грн./т, що на 5% дешевше.
Переможець подав документи на дизель ДП-Арк-Євро5-В0 від ПАТ «Укртатнафта» Ігоря Коломойського та ДТ-З-К5 класу 2 від ВАТ «Мозирський нафтопереробний завод» (Білорусь) та лист-підтвердження від ПП «Торговий дім «Фонтекс-Арго» без конкретного адресата про те, що воно є постачальником нафтопродуктів для фірми «Газтрим».
Гарантійний термін зберігання палива, виробленого не раніше ніж за три місяці перед закладанням у держрезерв, складає п’ять років. Ціна угоди на 0,4% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 115,20 млн грн. Конкурентами на тендері були ТОВ «Торговий дім «Сокар Україна» Державної нафтової компанії Азербайджанської Республіки і ТОВ «Торум» із групи Грановського-Адамовського.
Столичний «Газтрим» киянина Олександра Давидкіна вперше отримав державний підряд, хоча раніше брав участь у торгах. Разом із тим, ця компанія вже фігурує у кримінальній справі проти прикордонників щодо незаконного імпорту дизелю з Росії. Паливо було перевантажене в нейтральних водах із російських в українські судна, а потім ввезене в Україну через Дніпропетровський річковий порт під виглядом власності «Газтриму».
«Газтримовський» постачальник «ТД «Фонтекс-Арго» Олександра Ріпка теж є фігурантом кримінального провадження. За даними слідства, підконтрольне цій фірмі ТОВ «СПК» (директор – Олександр Ріпко, засновниця – Світлана Коротаєва) нелегально виготовляє низькоякісне паливо в тому числі прямо на території нафтосховища ДО «Комбінат Айстра», куди передбачена поставка дизелю за нинішнім договором «Газтрима». У цій схемі фігурує ціла низка фірм, зокрема ТОВ «Енергетична альтернатива-7» Ігоря Вартанова з Кам’янського.
Крім того, «СПК» зайняла третє місце в рейтингу «EnKorr» за перший квартал 2016 року серед імпортерів присадок і проміжних продуктів нафтопереробки, які використовують у тому числі для нелегального виробництва палива.
http://nashigroshi.org/2018/08/15/derzhrezerv-za-115-miljoniv-kupyv-dyzel-u-kubla-yake-pidozryuyut-u-bodyazhnytstvi-na-terytoriji-derzhrezervu/
Останні новини Чернігівщини
Керівництво поліції Чернігівщини ініціювало службове розслідування за фактом інциденту в Чернігові під час заходів оповіщення 17:23
14 липня під час здійснення заходів оповіщення, передбачених чинним законодавством, військовослужбовці ТЦК та СП Чернігова у супроводі поліцейських підійшли до двох громадян, аби перевірити військово-облікові документи.
У Чернігові відзначили День Української Державності 16:41
Біля Меморіального знаку на честь Героїв, які загинули в російсько-українській війні, зібралася громадськість, представники влади і духовенства, аби вшанувати памʼять про всіх борців за українську державність.
За матеріалами СБУ заочну підозру отримали троє воєнних злочинців, які командували обстрілом Чернігова і вбили 20 мирних жителів 16:07
Служба безпеки зібрала беззаперечні докази воєнного злочину на командувачів російських військ, які причетні до ракетного обстрілу цивільної інфраструктури, масового вбивства та каліцтва громадян України у місті Чернігів 16 березня 2022 року.
Презентація історичного роману Василя Краса "Потреба під Конотопом" 15:35
13 липня у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація історичного роману українського письменника Василя Краса "Потреба під Конотопом".
Енергонезалежність знімає бар’єри: школи області оснащують сонячними панелями 15:11
Безбар’єрність в освіті — це, зокрема, коли школярі можуть повноцінно навчатися очно пліч-о-пліч з однолітками — незалежно від енергетичної ситуації в регіоні.