Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 2 серпня, 16:06:08

Мовою цифр: сфера зайнятості населення області у І півріччі цього року

06.08.2018   10:28Агенцiя

Департамент соціального захисту населення Чернігівської ОДА оприлюднив інформацію стосовно виконання в І півріччі цього року Програми продуктивної зайнятості населення Чернігівської області на 2018-2020 роки.

Так, на Чернігівщині в січні-травні на створені нові робочі місця працевлаштовані 3697 шукачів роботи (у юридичних осіб – 1091, у фізичних осіб – 2606). При цьому у зв'язку зі змінами в організації виробництва та праці звільнено 1996 осіб. Приріст – 1701 робоче місце.

За сприянням та направленням служби зайнятості області упродовж І півріччя отримали постійну роботу або ж повернулися до трудової діяльності 13 тисяч громадян, у тому числі 5,5 тисячі офіційно безробітних. 10 осіб отримали всю належну їм допомогу по безробіттю одноразово та започаткували власну справу.

Значна увага приділялася перепідготовці та підвищенню кваліфікації безробітних громадян. Понад одна тисяча осіб проходили професійне навчання. 47 осіб за індивідуальними програмами оволодівали робітничими професіями, 998 підвищували кваліфікацію, стажуючись безпосередньо на робочих місцях.

У зоні особливої уваги – особи, які потребують соціального захисту і не здатні на рівних конкурувати на ринку праці. У всіх базових центрах зайнятості діють індивідуальні плани робіт безпосередньо з кожним громадянином «квотної» категорії. Упродовж півріччя до активних програм залучені 3,6 тисячі таких безробітних (працевлаштовані 1,8 тисячі осіб, навчені новим професіям 342 безробітних, залучені до громадських та тимчасових робіт 1,5 тисячі).

В області триває реалізація бюджетної програми із соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції та постраждалих учасників Революції Гідності. У 2018 році на профнавчання особам зазначених категорій передбачено 1 мільйон гривень, з яких уже профінансовано 606 тисяч.

З початку цього року місцевими управліннями укладено 18 договорів на навчання 108 учасників АТО. Ведеться активна робота щодо надання соціальних послуг демобілізованим військовослужбовцям, які повернулися із зони АТО та не мають роботи. Так, 72 особи отримали роботу, 6 пройшли професійне навчання та перенавчання, 24 залучені до тимчасової зайнятості протягом.

Здійснювався державний нагляд і контроль за дотриманням діючого трудового законодавства. Управлінням Держпраці в області здійснено 129 контрольних заходів, у ході яких вивчалися питання неоформлених трудових відносин та легалізації заробітної плати. У результаті виявлено 20 роботодавців, які використовували найману працю 150 осіб без належного оформлення трудових відносин. Зокрема, на 13 суб’єктів господарювання накладені фінансові санкції на загальну суму 12,2 мільйона гривень.

 
Довідково:
За даними Держстату, в області за І квартал 2018 року (в порівнянні з аналогічним періодом 2017 року) чисельність безробітних громадян зменшилась з 56 тисяч до 52,6 тисячі осіб. Відповідно рівень безробіття скоротився з 12 до 11,3% економічно активного населення.
Рівень зайнятості осіб у віці 15-70 років збільшився з 54 до 55,3 %.


 
За матеріалами Департаменту соціального захисту населення Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

У громаді започатковано щорічний спортивно-масовий фестиваль «Богатир – FEST» ім. Терентія Кореня

У громаді започатковано щорічний спортивно-масовий фестиваль «Богатир – FEST» ім. Терентія Кореня 13:42

Депутати Менської міської ради проголосували за внесення змін до Програми культурно-мистецьких заходів на 2020– 2022 роки та включили до заходів фестиваль імені відомого у світі силача Терентія Кореня.

Укрзалізниця оприлюднила перелік поїздів, які запізнюються через негоду в Західній Україні

Укрзалізниця оприлюднила перелік поїздів, які запізнюються через негоду в Західній Україні 13:31

В Україні досі запізнюються низка потягів через несприятливі погодні умови. Затримка складає від 40 хвилин до понад 2 годин.

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 1 479 осіб

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 1 479 осіб 13:23

За даними Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 2 серпня в області щеплено першою та другою дозою 154 263 людини.

Стан виплати заробітної плати працівникам Чернігівської області на 1 липня 2021 року - заборгованість 11 млн гривень

Стан виплати заробітної плати працівникам Чернігівської області на 1 липня 2021 року - заборгованість 11 млн гривень 13:15

На 1 липня 2021 року працівникам підприємств, установ та організацій Чернігівської області вчасно не виплачено 11 млн.грн нарахованої заробітної плати. Це на 32% менше, ніж на початок року.

Наталія Чистякова — срібна призерка Кубку Європи з дзюдо

Наталія Чистякова — срібна призерка Кубку Європи з дзюдо 13:10

Минулими вихідними в Бухаресті (Румунія) відбувся юніорський Кубок Європи з дзюдо.