Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 26 квітня, 03:59:35

Прес-тур на виробництво організувала служба зайнятості

23.07.2018   11:33

Нещодавно у смт. Михайло-Коцюбинському, запрацював переробний комплекс із виготовлення пластівців із зернових культур та продуктів на їх основі торгової марки «Добродія».

20 липня журналісти відвідали підприємство під час прес-туру, який організувала служба зайнятості.

Як повідомив керівник підприємства Андрій Ломейко, відкриття переробного комплексу дозволить групі компаній Agricom Croup з аграрної компанії вийти на рівень вертикальної інтеграції з виробництвом продуктів для кінцевого споживача.

Завод випускатиме 1 млн кг пластівців на місяць – саме такі виробничі потужності підприємства, на якому проходять всі етапи виробництва пластівців із зернових та зернобобових культур: очищення, лущення, шліфування, гідротермічна обробка, нарізка, плющення та фасування. Технології, що застосовуються, не допускають використання штучних наповнювачів, дозволяють зменшити термічну обробку сировини, що максимально зберігає вітаміни та мікроелементи; у рецептури входять лише високоякісні злаки, льон, насіння, горіхи і сушені фрукти. У компанії запроваджено контроль якості продукції на всіх етапах технологічного процесу - від поля до полиць супермаркетів.

«Ми з гордістю кажемо, що ми виробляємо гарний продукт, який може конкурувати з іншими продуктами, - сказав Андрій Ломейко. - Наразі ми є виробником №1 в Україні й наша амбітна ціль - стати такими в Європі».
Як зазначила директор Чернігівського обласного центру зайнятості Лідія Падалка, відкриття такого сучасного заводу – це важлива подія для регіону, оскільки йдеться про створення нових робочих місць, офіційне працевлаштування та дотримання соціальних гарантій. Служба зайнятості співпрацює з підприємством у напрямку підбору кадрів від початку його створення.

До речі, надсучасне виробництво повністю автоматизоване, тому планова кількість робочих місць становить близько сотні осіб. У поточному році роботодавцем заявлено 24 вакансії, більшість з яких укомплектована за сприяння служби зайнятості. В результаті наші земляки отримали роботу водія навантажувача, апаратника круп’яного виробництва, налагоджувальника устаткування, укладальника-пакувальника, економіста, лаборанта, водія, майтра зміни тощо.

На сьогодні підприємству потрібні апаратник оброблення зерна, оператор котельні, вагар, менеджер з управління персоналом, водій автотранспортних засобів. Режим роботи – позмінний, підприємство забезпечує розвозку працівників власним транспортом до м.Чернігова та сіл Чернігівського району.

Під час заходу йшлося й про тенденції сучасного ринку праці. Як повідомила Л.Падалка, станом на 1 липня 2018 року в області налічувалось 11,4 тис. безробітних (на 6% менше минулорічного показника). На кожне вільне робоче місце претендувало 7 осіб (проти 11 торік). Зокрема, у м.Чернігові на кожну вакансію – черга з 3 осіб, у Чернігівському районі – з 4-х.

Однією з найгостріших проблем ринку праці сьогодні є брак кваліфікованих робітничих кадрів. Адже 40% безробітних, які перебувають на обліку в службі зайнятості, мають вищу або неповну вищу освіту і лише чверть – професійно-технічну, натомість роботодавці потребують робочих рук. Кваліфіковані ж робітники воліють працевлаштуватися у столиці, де заробітна плата майже вдвічі вища, а останнім часом нерідко «шукають щастя» за кордоном. Виїжджати їх змушує низька якість вільних робочих місць. Більшість вакансій, які подаються роботодавцями до служби зайнятості, з мінімальним розміром заробітної плати або наближеним до нього і лише 4% вільних робочих місць в регіоні пропонують заробітну плату, більшу за середню по області.

Отож, на думку Л.Падалки, роботодавцям, щоб втримати кадри і тим самим зменшити відтік професіоналів, необхідно працювати легально та платити гідну зарплатню. А для служби зайнятості вони залишаються клієнтами №1 та мають можливість скористатися цілою низкою безкоштовних послуг. Окрім підбору кадрів, це допомога в організації робіт тимчасового характеру, фінансова підтримка створення нових робочих місць, професійна підготовка необхідних спеціалістів, у тому числі в Центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості – сучасних комплексах з потужною навчально-виробничою базою європейського рівня,  створених в 11 областях України.

На сучасному етапі служба зайнятості реформується, покращує свої сервіси, освоює та пропонує нові технології підбору кадрів. Відтак максимально спрощено комунікацію роботодавців зі службою зайнятості - створено електронний кабінет роботодавця, який дає змогу оперативно інформувати про поточну та перспективну потребу в кадрах електронними засобами. Роботодавець також має можливість, не гаючи часу на відвідування центру зайнятості, скористатися банком резюме безробітних.

Останні новини Чернігівщини

Ходити з молотком та арматурою: у Чернігові затримали блогера, який у своїх відео розповідав, як чинити опір ТЦК 15:38

У Чернігові затримали місцевого блогера з ніком "Звичайний хлопець". Чоловік на власному YouTube-каналі розповідав, як чинити опір співробітникам ТЦК за допомогою молотка, заточеної монети, піску, бензину, арматури та іншими способами.

На Прилуччині поліцейські затримали торгівця наркотиками 15:28

Співробітники Прилуцького райвідділу поліції задокументували низку фактів збуту наркотичних засобів, вчинених 42-річним мешканцем Парафіївської громади. Роздрібного наркодилера затримано до ізолятора тимчасового тримання.

Подальшу долю Сновської гімназії обговорювали під час розширеної виїзної наради 15:23

Минулого тижня голова обласної ради Олена Дмитренко відвідала Сновську громаду у зв’язку із тим, що постало питання доцільності функціонування комунального закладу «Сновська гімназія» Чернігівської обласної ради в контексті оптимізації мережі закладів освіти інституційного догляду та виховання дітей

Представниці Чернігівської міської ради взяли участь у тренінгу, на якому представлена друга частина Навчальної програми для розвитку спроможності цільових муніципалітетів 15:20

16-17 квітня 2024 року Асоціація міст України провела у Києві дводенний тренінг для представників муніципалітетів України. Спеціалістки відділу міжнародних відносин та інвестицій і управління економічного розвитку міста Чернігівської міської ради взяли участь у тренінгу, на якому була представлена друга частина Навчальної програми для розвитку спроможності цільових муніципалітетів, яку розробила Асоціація міст України.

У Чернігові поліцейські затримали двох посадовців державної установи, які налагодили корупційну схему отримання хабарів з підприємців 15:15

Поліцейські слідчого управління поліції Чернігівщини спільно з оперативниками обласного Управління стратегічних розслідувань затримали «на гарячому» начальника та інспектора одного з відділів державної установи з питань праці, які підозрюються в отриманні хабаря від директора місцевого підприємства.