"Укртрансгаз" незаконно приписує "Чернігівгазу" багатомільйонні борги за послуги балансування
ПрАТ «Укртрансгаз» робить спробу стягнути через суд з ПАТ «Чернігівгаз» сумнівний борг за послугу балансування на суму понад 118 млн грн., з яких майже 25 млн грн. складають штрафні санкції. Нещодавно відбувся суд першої інстанції, який виніс рішення на користь «Чернігівгазу», відмовивши позивачу в позові у повному обсязі.

Оператор ГТС подав позов до суду на ПАТ «Чернігівгаз» за начебто існуючу заборгованість облгазу за послугу балансування, що виникла впродовж 2016-2017 рр. По суті «Укртрансгаз» штучно збільшив заборгованість газорозподільної компанії за природний газ для виробничо-технологічних потреб - за негативний місячний небаланс позивач замість компенсуючого коефіцієнта 1, неправомірно застосував коефіцієнт 1,2.
«На нашу думку, такі дії Оператора ГТС не відповідають чинному законодавству і можуть розглядатися як порушення Закону України «Про ринок природного газу». «Укртрансгаз» довільно трактує нормативну базу на свою користь, адже фактичний обсяг небалансів по ПАТ «Чернігівгаз» за спірний період складав менше ніж 5% від обсягу природного газу, відібраного з газотранспортної системи, і тому застосування збільшеного коефіцієнту є незаконним», - зазначив комерційний директор «Чернігівгазу» Сергій Савченко.
В компанії кажуть, що реалізувати на практиці вимогу Оператора ГТС включати наперед виробничо-технологічні втрати в заявлені ліміти на газовий місяць є неможливим. Розмір ВТВ вираховується по факту закриття балансу природного газу за спеціальною методикою, як різниця між кількістю кубометрів використаних всіма споживачами регіону і загальним обсягом, відібраним з точки виходу на ГРС.
«Специфіка переміщення газу мережами передбачає деякий відсоток втрат при його доставці споживачам. Це пов`язано з тим, що будь яка газорозподільна мережа є умовно герметичною. Газ втрачається на стиках, зварних швах, арматурі, лічильниках, тощо. Взагалі ці обсяги не можна віднести до реально спожитих, тим більш передбачити скільки втратиться газу в тому чи іншому періоді», - поінформував керівник.
Зі свого боку, ПАТ «Чернігівгаз» неодноразово звертався до Оператора ГТС і НКРЕКП з проханням роз`яснити ситуацію, що виникла. На сьогодні компанія отримала два листи - роз`яснення, які свідчать про незаконність дій «Укртрансгазу».
Ще однією нагальною проблемою ПАТ «Чернігівгаз» є недостатність тарифних коштів для покриття виробничо-технологічних втрат. В діючому тарифі компанії на ці цілі передбачено 173 млн грн. Однак в 2017 році вартість закупівлі газу на ВТВ становила 223,2 млн грн. Внаслідок цього облгаз отримав чималі збитки.
14 червня 2018 року НКРЕКП затвердила Тимчасову методику розрахунку тарифів на розподіл, виходячи з обсягів розподіленого газу. Впродовж минулого року ПАТ «Чернігівгаз» двічі проводило відкриті слухання щодо перегляду тарифу на послуги розподілу газу. Закликаємо НКРЕКП затвердити беззбитковий тариф і компенсувати понесені компанією збитки.
ПАТ «Чернігівгаз»
Останні новини Чернігівщини

У Чернігові стартує безкоштовний курс із правил дорожнього руху — готуватимуть до іспиту і не тільки 17:24
У Чернігові відкрили набір на безоплатний курс із вивчення правил дорожнього руху. Заняття допоможуть не лише тим, хто готується складати іспит у сервісному центрі МВС, а й досвідченим водіям, які хочуть освіжити знання і бути в курсі останніх змін у ПДР. Навчання триває місяць.
Відбулось обговорення результатів державного фінансового аудиту бюджету Деснянської селищної територіальної громади 17:16
Сьогодні в Управлінні Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області проведено робочу зустріч за участю начальника управління Олександра Кондрашова та голови Деснянської селищної ради Юрія Осташевського, в ході якої обговорено результати державного фінансового аудиту бюджету Деснянської селищної територіальної громади за період з 01.01.2021 по 31.12.2024.

Шанс стати конкурентоспроможними на ринку праці для учасників бойових дій та людей з інвалідністю внаслідок війни 17:14
Державна служба зайнятості в рамках експериментального проєкту забезпечує безоплатне професійне навчання для учасників бойових дій та людей з інвалідністю, які постраждали через війну.

Доєднуйтеся 19 червня до кампанії на підтримку постраждалих від сексуального насильства в умовах війни 14:10
Сьогодні, 19 червня, стартує інформаційна кампанія до Міжнародного дня протидії сексуальному насильству під час конфлікту. Кампанія ініційована в межах головування України в Глобальному Альянсі із попередження сексуального насильства під час війни (далі - СНПК).
Осередок безпеки: у Мринській громаді на Чернігівщині запрацювала поліцейська станція 11:59
У Мринській громаді Ніжинського району розпочала роботу нова поліцейська станція. Відтепер у громаді підтримує правопорядок та дбає про безпеку населення поліцейський офіцер громади Олександр Коровкевич, який надає поліцейські послуги для понад 4000 місцевих мешканців.