Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 02:40:23

Станіслав Прокопенко відкрив нову сторінку в історії Голубих озер

09.07.2012   14:42Агенцiя

Сьогодні вже можна сміливо казати про те, що нова сторінка в історії Голубих озер, що знаходяться у Ріпкінському районі на Чернігівщині, вже відкрита!

Завдяки ініціативі та за підтримки першого заступника голови Чернігівської ОДА Станіслава Прокопенко з 6 по 8 липня на мальовничому березі найбільшого з озер розпочався Перший Міжнародний фестиваль “Авторська пісня на Голубих озерах”. Неповторною окрасою фестивалю стало театральне дійство свята Івана Купала, яке завершилося вогняним шоу.

 

З історії фестивалю


Не дивлячись на те, що Міжнародний фестиваль “Авторська пісня на Голубих озерах” відбувався вперше, в нього вже є певна історія виникнення. Цілком зрозуміло, що відразу зібрати таку силу-силенну народу посеред лісу, навіть на таких чудових озерах, як Голубі, не зміг би ніхто.
Слава про відпочинок на озерах котилася по усюдах вже давно. Враховуючи, той факт, що розташовані ці три озера майже на кордоні трьох держав: Росії, Бєларусі та України, відпочивати сюди приїздили звідусіль. Наймасовішими за кількістю туристів були саме дні, що припадали на Купайло. Але окрім проблем для Ріпкинської адміністрації цей неорганізований відпочинок не приносив: після себе туристи залишали сміття, поламані дерева, і загрозу лісових пожарів.
Два роки тому, першому заступнику голови Чернігівської ОДА Станіслава Прокопенко, який приїхав знайомитися з районом, повідомили про таку проблему. Розуміючи, що протистояти стихійному відпочинку неможливо, Станіслав Прокопенко запропонував зробити його більш цивілізованим.
– Два роки тому мені показали такі чудові озера у Ріпкинському районі. У мене виникла ідея організації тут центру туристичного відпочинку. А щоб людям було відпочивати ще приємніше – організувати на Голубих озерах ще й відпочинок культурний. Озера, літо, намети. Звичайно, тут повинна була з’явитися і бардівська пісня! Мою ідею підтримала не тільки районна влада, але й Іван Чаус, президент благодійного фонду ім. Софії Русової. Два роки пішло на збирання та оформлення документації. Як бачите, ми це зробили!.. – розповів Станіслав Прокопенко.
Станіслав Прокопенко зазначив, що вже сьогодні на Голубих озерах зроблено місце для наметового містечка, організовано підвезення дров, питної води, тощо. Обабіч дороги встановлені біотуалети та контейнери для сміття. На території Голубих озер організовано чергування нарядів міліції та підрозділів МНС. Перший заступник голови Чернігівської ОДА Станіслав Прокопенко пообіцяв, що й надалі буде відбуватися покращення відпочинку у наймальовничішому куточку нашої області.

 

Фестиваль сприятиме економічному зростанню Ріпкинського району


Безумовно, з розвитком активного туризму на Голубих озерах, як у мешканців найближчих сіл, так і усього району з’являться нові перспективи – можливість додаткового заробітку. Фестиваль і мальовничі озера притягуватимуть відпочиваючих звідусіль. Але навіть тим, хто житиме у наметах, сьогодні потрібен хоча б мінімальній урівень сервісу та обслуговування. Безумовно буде попит і на харчування, і на екскурсійні маршрути: як піші, так і на конях. А про пірнання з аквалангами – дайвінг, годі й казати!
Вже в перший день фестивалю, прямо на березі Голубого озера була розгорнута виставка народної творчості – містечко майстрів. Самобутні вироби народної творчості як магнітом притягували до себе відпочиваючих…


Стало відомо, що…
Під час ознайомлення Станіслава Прокопенко з виробами народних майстрів, не обійшлося без запитань від тих, хто приїхав на Купайло. Одна жіночка, підійшовши до першого заступника голови Чернігівської ОДА поцікавилася, коли буде доведений до пуття дитячий оздоровчій табір “Юний хімік”, розташований поблизу міста Седнів у Чернігівському районі? Станіслава Прокопенко зазначив, що тримає вирішення проблеми на особистому контролі – дитячий відпочинок повинен проводитися на відповідному високому рівні! З обласного бюджету на ремонтні роботи вже направлено 100 тис. грн. У понеділок, 9 липня ці роботи буде розпочато. Після їх виконання спеціальна комісія проведе перевірку умов у таборі, і лише після цього розпочнеться перша оздоровча зміна.


Фестиваль “Авторська пісня на Голубих озерах” оголошую відкритим!

– Вітаю вас з відкриттям Першого Міжнародного фестивалю “Авторська пісня на Голубих озерах” та обласного свята купальської традиції “Івана Купала на Голубих озерах”, започаткованих за підтримки обласної державної адміністрації спільно з благодійним Фондом ім.. Софії Русової до визначення 80-річчя Чернігівської області та 210-річчя Чернігівської губернії!.. – привітав Станіслав Прокопенко усіх гостей фестивалю відкриваючи свято.

Як то кажуть, перший млинець не став глевким! На Перший Міжнародний фестиваль “Авторська пісня на Голубих озерах” зібралося понад дві тисячі глядачів – любителів бардівської пісні, або тих, хто влітку вважає намет своїм другим домом. Не менш широким було і коло виконавців. Видатні барди з Росії, Бєларусі та України зачарували слухачів виконанням авторських пісень у супроводі гітари. Дуже яскравим були й виступи колективу Чернігівського Академічного народного хору і їхніх колег з Херсону – ансамблю “Берегиня”. Але коли насунула ніч, всі, хто був на святі, вийшли на берег озера. Саме тут розпочалося найколоритніше та найцікавіше свято, яким закінчується літній сонячний цикл календарних дохристиянських свят – це свято молоді: Купало або як його ще називають в народі – Купайло.
Основним стрижнем свята, як і годиться, став купальський вогонь, довкола якого і відбувалися усі дійства. Були тут і головні персонажі свята – Купала та Марена, і стрибки через вогнища, і дівочі співи, і віночки на тихій гладі Голубого озера. Закінчилася святкова феєрія спусканням з гори вогняного колеса-сонця, яке є символом літнього сонцевороту. Але до ранку не згасли вогнища біля наметів, а над Голубими озерами пливла бардівська пісня.

Коментарі:

Іван Чаус, президент благодійного фонду ім. Софії Русової, організатор фестивалю:
– Я відчуваю себе найщасливішою людиною. Тому що вдалася ідея об’єднання найкращих бардів з України, Росії та Бєларусі. Це стало можливим тільки завдяки підтримці Станіслава Прокопенко. Я переконаний, що це свято стане традиційним і буде завжди добрим та душевним. Фестиваль настільки вдався, що зачепив кожного присутнього за серце й за душу. Мабуть, це найголовніше!

Валентин Мельничук, заступник голови Чернігівської облради:
– Враження від фестивалю найчудовіші! Які ще можуть бути враження від бардівської пісні. Юрій Візбор, Булат Окуджава – я виріс на їх піснях! А Володимир Висоцький! Я його чув вживу! Я і зараз багато їжджу, слухаю пісень. Скільки пісень Володимира Висоцького сьогодні співає Гриша Лєпс. Колись і я сам грав на гітарі. Це моє життя!..


Юрій Сидоренко

PR

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.