Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 20 квітня, 00:30:51

Стан та перспективи розвитку заповідної справи Чернігівської області

05.07.2012   09:14

Відповідно до Плану консультацій Держуправління охорони навколишнього природного середовища в Чернігівській області, 4 липня 2012 року відбулась зустріч з громадськістю з питань стану та перспектив розвитку заповідної справи на Чернігівщині.

Представники Держуправління охоронприроди та Держекоінспекції в області, громадськості та регіональних ЗМІ обговорили перспективи розширення мережі об'єктів і територій природно-заповідного фонду області, збереження та відтворення цінних природних комплексів, генофонду рослинного і тваринного світу.

Станом на 01.01.2012 року ПЗФ області нараховує 656 об єктів, загальною площею 253,2 тис. га, що становить 7,6 % площі області (середній відсоток по Україні - 5,9 %).
Природно-заповідний фонд складають 8 категорій об'єктів: Ічнянський та Мезинський національні природні парки, регіональний ландшафтний парк "Міжрічинський", 443 заказник, 137 пам'яток природи, 19 парків-пам яток садово-паркового мистецтва, 52 заповідні урочища, дендропарки "Тростянець" загальнодержавного значення та "Прилуцький" місцевого значення, Менський зоопарк.

Держуправлінням охорони навколишнього природного середовища в області приділяється велика увага роботі з питань розвитку ПЗФ Чернігівщини. Проводяться роботи по створенню національного природного парку "Дніпровсько-Деснянське міжріччя", розширенню території Ічнянського національного природного парку. 

В 2012 році планується створення нових об'єктів природно-заповідного фонду місцевого значення в Ніжинському, Ріпкинському та Корюківському районах.

По кількості заповідних об'єктів Чернігівська область посідає перше місце в Україні, але така значна кількість природно-заповідних об'єктів викликає певні труднощі щодо їх охорони та збереження. Об'єкти природно-заповідного фонду передані під охорону установам, організаціям, органам місцевого самоврядування за місцем розташування з відповідним оформленням охоронних зобов'язань, але не всі зобов'язання виконуються належним чином.

Довідково: Загальна площа Мезинського національного природного парку - понад 31 тис. га, в тому числі 8,5 тис. га земель, що надані йому в постійне користування, та більше 22 тис. га земель, що включені до його складу без вилучення у землекористувача.

Ічнянський НПП (загальна площа парку становить біля 10 тис. га) засновано з метою збереження, відтворення і раціонального використання типових і унікальних лісостепових природно-ландшафтних та історико-культурних комплексів у верхів'ї р. Удай. За своїм природним потенціалом територія парку не має альтернативи в північному районі Лівобережного лісостепу і характеризується великою екологічною цінністю.

Мезинський та Ічнянський національні природні парки є бюджетними, природоохоронними, рекреаційними, культурно-освітніми, науково-дослідними установами загальнодержавного значення і входять до складу природно-заповідного фонду України. Охороняються як національне надбання, щодо яких встановлено особливий режим охорони, відтворення та використання.


Прес-служба Держуправління охорони навколишнього природного середовища в Чернігівській області

Останні новини Чернігівщини

«Трагедія в Драмі» — прем’єра документального проєкту-розслідування Суспільного 10:50

19 квітня о 19:00 на ютуб-каналі Суспільне Чернігів відбудеться прем'єра документального проєкту «Трагедія в Драмі».

Ярмаркували у Чернігові: яких працівників шукають місцеві підприємства? 10:39

Яку роботу та умови праці пропонують, говорили на ярмарку вакансій етичного бізнесу в Чернігові. Захід відбувся з ініціативи Міжнародної Організації з Міграції (МОМ) за фінансування народу Японії та за сприяння Чернігівської обласної служби зайнятості.

Спільний проєкт міста Чернігова, уряду Німеччини та UNDP в Україні 10:30

Наприкінці 2022 року в Україні було розпочато проєкт «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів», який фінансується урядом Німеччини. Реалізує проєкт німецька компанія GIZ та Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні.

Чи високі ризики відбудови/відновлення об’єктів соціальної інфраструктури, пошкодженої внаслідок російської агресії в Чернігові? 10:13

Наявність ризиків під час моніторингу визначали аналітики громадської організації «Агенція міських ініціатив».

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:44

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 2 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини