Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 8 травня, 21:51:08

На Чернігівщині учасники містобудівного процесу обговорили роль містобудівної документації для розвитку сіл та селищ

28.04.2018   08:57Агенцiя

25 квітня представники Управління ДАБІ у Чернігівській області взяли участь у семінарі-нараді для органів місцевої влади, об’єднаних територіальних громад та забудовників регіону. Темою зустрічі стали питання планування території населених пунктів та регулювання містобудівної діяльності.

У заході взяли участь начальник Управління містобудування та архітектури Чернігівської обласної державної адміністрації Олександр Дмитрюк, заступник начальника управління – начальник відділу нагляду за діяльністю уповноважених органів з питань містобудування та архітектури Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Чернігівській області Андрій Кметь, директор Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій Володимир Бойко.

На нараді обговорили роль містобудівної документації для розвитку сільських населених пунктів, проблематику територіального планування розвитку населених пунктів, особливості створення топографічних планів для розроблення містобудівної документації, схем планування громади та потреб містобудівного кадастру, застосування топографічних планів для містобудівних потреб, порядок розробки та затвердження містобудівної документації на місцевому рівні.

Начальник Управління містобудування та архітектури Чернігівської ОДА Олександр Дмитрюк звернув увагу присутніх на містобудівний кадастр як інструмент управління розвитком територій, порядок розробки та затвердження містобудівної діяльності на місцевому рівні.

Заступник начальника управління – начальник відділу нагляду за діяльністю уповноважених органів з питань містобудування та архітектури Управління Держархбудінспекції на Чернігівщині Андрій Кметь висвітлив основні положення щодо контрольно-наглядової процедури у сфері містобудування.

«Особливість контрольно-наглядової діяльності у сфері містобудування полягає в наступному: з одного боку, вона має бути ефективною, тобто передбачати такий порядок, за якого можна було б дізнатися про реальний стан справ на підконтрольному об’єкті, з іншого – передбачати охорону та захист прав осіб, яких перевіряють», – зазначив він.

Присутніх також поінформували про хід здійснення заходів з реалізації Закону України № 1817 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення містобудівної діяльності».

Крім того, їм розповіли про основні зміни в дозвільно-реєстраційних процедурах у будівництві, що відбулися в 2017 році. Так, закон № 1817 зумовив перехід від категорій складності об’єктів будівництва до класів наслідків, від триступеневої дозвільної системи до двоступеневої – повідомлення і дозвіл. Для середнього і значного класу обов’язковим є отримання відповідного дозволу та проходження будівельної експертизи. Це усуває можливість для маніпуляцій з категоріями складності та відповідно зведення незаконних забудов.

На зустрічі теж обговорили системні недоліки в документах дозвільного характеру, які подають замовники будівництва до органів держархбудконтролю Чернігівщини. Серед них – надання проектної документації на будівництво не в повному обсязі, відсутність вихідних даних на проектування, розроблення проектної документації відповідно до нормативних актів, що втратили чинність.

Підіймалися ще практичні питання набуття права на виконання будівельних робіт та прийняття об’єктів в експлуатацію. Зокрема, порядку проведення огляду та видачі сертифіката на об’єкти середнього (СС2) класу наслідків.

Наостанок повідомили про запровадження нового терміну будівельної амністії. Узаконенню підлягають об’єкти незначного класу наслідків, а саме – індивідуальні житлові, садові та дачні будинки, господарські будівлі й споруди площею до 300 м², які були збудовані з 5 серпня 1992 року до 9 квітня 2015 року без відповідних документів дозвільного характеру. Крім того, амністія поширюється на будівлі та споруди сільськогосподарського призначення, які зведені до 12 березня 2011 року та належать до незначного класу наслідків – СС1.


Прес-служба ДАБІ України

Останні новини Чернігівщини

Чоловіка засуджено за замах на умисне вбивство вітчима

Чоловіка засуджено за замах на умисне вбивство вітчима 14:01

За процесуального керівництва прокурора Чернігівської окружної прокуратури доведено вчинення суспільно-небезпечного діяння 32-річним місцевим мешканцем замаху на умисне вбивство (ч.2 ст.15, ч.1 ст. 115 КК України).

У Чернігові вшанували пам'ять жертв Другої світової війни та вклонилися перед всіма, хто боровся з нацизмом 13:59

В.о. міського голови Олександр Ломако, заступники міського голови, голова міської ради ветеранів Ірина Четвертак та громадськість, вшанували пам'ять всіх жертв Другої світової війни. Поклали квіти до пам'ятного знаку у сквері Магдебурзького права, а також стели загиблим в АТО/ООС.

 Як у поминальні дні дістатися до міських кладовищ громадським транспортом

Як у поминальні дні дістатися до міських кладовищ громадським транспортом 13:56

До уваги мешканців Чернігова та гостей міста! Управління транспорту, транспортної інфраструктури та зв'язку міської ради інформує про те, як можна доїхати до міських кладовищ (окрім «Яцево») у поминальні дні.

Городнянські поліцейські оперативно затримали зухвалого крадія 13:51

Поліцейські ВП №3 (м. Городня) Чернігівського райуправління поліції впродовж кількох годин встановили та затримали зловмисника, який незаконно заволодів мотоциклом жителя одного з сіл Городнянської громади та в сусідньому селі викрав речі з обійстя іншої заявниці. Зловмисника затримано та поміщено до ізолятора тимчасового тримання.

Цього року Україна вперше відзначає 8 травня як День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років

Цього року Україна вперше відзначає 8 травня як День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років 10:47

Україна приєдналися до європейської традиції відзначення цієї дати. Для Європи 8 травня – точка відліку закінчення війни, перемога над страшним злом нацизму, нагадування про катастрофу війни, а не про тріумф одних народів над іншими, переможців над переможеними.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини