Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 28 вересня, 16:49:01

"Дні децентралізації" на Чернігівщині розпочалися із зустрічі у селищі Ріпки

24.04.2018   11:50

Децентралізаційні процеси в Україні ідуть повним ходом вже не перший рік. Але на картах областей залишаються так звані «білі плями» - села, містечка або міста жителі яких не визначилися з ким вони хочуть будувати спільне майбутнє. В Чернігівській області вже функціонують 37 об’єднаних територіальних громад, які вкривають більше 50 % території.

Основне завдання Чернігівського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону, - це допомагати жителям Чернігівської області створювати успішні та самодостатні, ефективні громади. Тобто  зробити так, щоб «білі плями» на мапі області зникали, а на їх місці з’являлися нові ОТГ. І тому з 23 по 26 квітня команда Чернігівського ЦРМС оголосила про «Дні децентралізації на Чернігівщині».

Перша інформаційна зустріч в рамках «Днів децентралізації» відбулася 23 квітня у селищі Ріпки.
В стінах Ріпкинської селищної ради йшлося про стан та перспективи розвитку об’єднаних громад в Україні, Чернігівській області та Ріпкинському районі зокрема.  Радники Чернігівського ЦРМС окреслили основні аспекти процедури добровільного об’єднання та перші кроки на шляху становлення об’єднаної територіальної громади, торкнулися кадрових питань, питань служби у органах місцевого самоврядування, а також фінансової децентралізації як  єдиного шляху розвитку громади.

«Об’єднуючись, створюючи потужні громади, виграють всі. Об’єднані територіальні громади отримують фінансову підтримку від держави, повноваження та можливості, яких досі не було у сіл, селищ або міст. До бюджету громади надходить більше коштів та ресурсів. І головне, Ви самі вирішуєте на які потреби та проекти спрямувати ці гроші в першу чергу», - наголосила Ірина Кудрик, директор Чернігівського ЦРМС, звертаючись до присутніх.

Зрозуміло, що разом із повноваженнями громади отримують і відповідальність за майбутній розвиток територій, створення належних умов для людей, які на них проживають. Але в умовах децентралізації жителі громади самі мають можливість брати активну участь у її житті, контролювати діяльність органів місцевого самоврядування та вносити пропозиції. Адже головною перевагою є те, що послуги максимально наближаються до людей. 

Учасників зустрічі, а це сільські  голови, депутати селищної ради, цікавив досвід сусідів (а саме Любецької ОТГ у процесі її становлення), а також строки добровільного об’єднання в Україні. Запитання стосувалися також ролі старости в ОТГ та обсягу повноважень нової громади.
Як зазначила Людмила Чабак,  радник з питань децентралізації Чернігівського ЦРМС, процес об’єднання в Ріпкинській громаді розпочався ще у 2017 році, але дещо затягнувся. «Але, за підсумками зустрічі, громада налаштована надолужити втрачений час та активізувати процес створення Ріпкинської ОТГ. І це може стати дуже потужна громада, адже в процес об’єднання буде залучатися Добрянська та інші сусідні з нею сільради», - підкреслила вона.
Зазначимо, що наступні зустрічі в рамках «Днів децентралізації на Чернігівщині» відбудуться у Бахмачі 25 квітня у Бахмацькій районній раді (початок об 11.00) та у Борзні 26 квітня, Борзнянська міська рада (початок об 11.00).


Чернігівський Центр розвитку місцевого самоврядування

Останні новини Чернігівщини

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 3 153 особи 15:11

За даними Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 28 вересня в області щеплено першою та другою дозою 327 290 людей.

Обстановка на кордоні

Обстановка на кордоні 13:12

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

Атрошенко закликав бізнес взяти участь в озелененні міста 13:07

На розширеній нараді з керівниками структурних підрозділів та комунальних підприємств чернігівський міський голова Владислав Атрошенко публічно підтвердив свій намір зробити особистий внесок в озеленення Чернігова, закупивши за власний кошт і висадивши до двох десятків дерев.

Досвід мешканця Прилук: арештований будинок поклав кінець 130-тисячному боргу

Досвід мешканця Прилук: арештований будинок поклав кінець 130-тисячному боргу 13:03

Арешт нерухомості – один з примусових заходів, які застосовують державні виконавці до боржників по аліментах.

Вакцинація освітян Чернігівщини триває — 79% шкіл працюють очно

Вакцинація освітян Чернігівщини триває — 79% шкіл працюють очно 09:57

Станом на понеділок, 27 вересня, майже 14 тисяч освітян Чернігівської області — 44,5% — завершили вакцинацію від COVID-19. Ще 30,6% щеплені поки що лише першою дозою.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини