У Чернігівській області розпочалося втілення пілотного проекту "Рука допомоги"
Мета проекту — допомогти вимушеним переселенцям та членам малозабезпечених сімей позбутися залежності від соціальних виплат, отримати достойну роботу або заснувати власний бізнес.

Пілотний проект «Рука допомоги» реалізується в Україні з 1 грудня 2016 року в Львівській, Полтавській та Харківській областях. Враховуючи його позитивні напрацювання, Урядом вирішено продовжити строк дії проекту до 31 грудня 2018 року і поширити досвід ще на три регіони: Житомирщину, Донеччину та Чернігівщину. Відтак, в нашій області до проекту долучилася Кіптівська сільська об’єднана територіальна громада.
4 квітня саме її жителі, родини яких мають статус малозабезпечених, та внутрішньо переміщені особи разом з керівництвом громади та старостами взяли участь у розширеному засіданні з представниками служби зайнятості, Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації, управління соціального захисту населення Козелецької райдержадміністрації.
Зокрема, на заході були присутні заступник директора обласного центру зайнятості Сергій Роговець, заступник начальника відділу організації сприяння працевлаштуванню обласного центру зайнятості Наталія Сторожева та директор Козелецького районного центру зайнятості Галина Воробей.
Жителів громади ознайомили з умовами участі в проекті, акцентувавши увагу на його перевагах, переліком потрібних для цього документів.
Зокрема, йшлося про те, що учасниками можуть бути непрацюючі працездатні громадяни з малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщені особи. Їм пропонуються безвідсоткова поворотна фінансова допомога (безвідсотковий кредит) для закупівлі обладнання та матеріалів з метою організації власного бізнесу; допомога в працевлаштуванні, зокрема, на нові робочі місця; участь в оплачуваних громадських роботах.
«Людина, яка отримує соціальну допомогу та тривалий час не працює, втрачає мотивацію до праці і навіть не прагне знайти роботу, - сказав Сергій Роговець і закликав учасників заходу не проґавити шанс змінити своє життя на краще, визначитися з формою участі в пілотному проекті та повернутися до активної трудової діяльності.
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.