Поліція застерігає: шахраї активно узялися за Чернігівщину
На вихідних на Чернігівщині у трьох довірливих громадян шахраям вдалося видурити майже 60 тисяч гривень. І мова йде лише про ті випадки, коли громадяни звернутися по допомогу до поліції.

3 березня 26-річний чернігівець планував придбати лосячі роги. Для цього він зайшов на один з найпопулярніших сайтів безкоштовних оголошень та обрав товар, що найбільше припав до душі. Та молодик не очікував, що, перерахувавши на картку продавця чотири з гаком тисячі гривень, той зникне разом із рогами.
Поліція радить не перераховувати гроші незнайомцям, які не дають жодних гарантій отримання товару. Краще вже запропонуйте йому співпрацю на умовах післяплати. Якщо це шахрай, він одразу зникне, бо зрозуміє, що на вас нічого не заробить.
У той же день прилучанці 1964 року народження подзвонив чоловік та представився працівником поліції. Ошелешивши несподіванкою, він додав, що син заявниці нібито збив дитину. За легендою, жертва аварії залишилася живою, але потрібні кошти на лікування.
До того ж матері винуватця ДТП потрібно було додатково перерахувати певну суму, аби батьки дитини не дали хід кримінальній справі і не «піднімали галасу». Жінка зібрала усі свої заощадження та перерахувала через найближчий банкомат 27 тисяч гривень. Напряму подзвонити синові вона через шок не здогадалася. Згодом виявилося, що той і гадки не має про аварію.
У такий спосіб шахраї дурять сотні людей по всій країні. Вони розповідають потенційним жертвам про жахливі ДТП, до яких нібито причетні їх родичі, або про скоєні ними злочини. Хтось та й клюне на сльозливу історію. Тому поліція Чернігівщини радить завжди перевіряти інформацію, яку розповідають телефоном незнайомці. Краще за все – одразу дзвонити тому, хто начебто потребує невідкладної допомоги.
Третя схема видурювання грошей спрацювала у неділю в Козельці. Там жінці 1984 року народження подзвонив чоловік, що удавав із себе працівника служби безпеки банку, в якому обслуговувалася заявниця. Попри те, що поліція постійно нагадує про банківських шахраїв, жінка не здивувалася проханню незнайомця продиктувати секретну інформацію з картки. Логічно, що це спілкування обернулося для жінки втратою 27 тисяч гривень, які шахрай зняв у лічені хвилини.
Поліція наполегливо застерігає: не повідомляйте нікому інформацію зі своїх банківських карток, в першу чергу — термін дії картки та захисний код на її зворотному боці. Також не забувайте, що справжні банківські працівники ніколи не питатимуть ці дані телефоном, а в разі потреби запропонують вам особисто прибути до відділення банку та розв’язувати виниклу проблему там.
За даними фактами відкриті кримінальні провадження за частиною 1 статті 190 Кримінального кодексу України (шахрайство) – карається штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк до двохсот сорока годин, або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років.
Триває досудове розслідування.
Сектор комунікації поліції Чернігівської області
Останні новини Чернігівщини
У Чернігівському районі поліція допомогла розшукати зниклу дворічну дитину 11:06
Пошукова операція за участю поліції тривала понад 5 годин: дівчинку знайшли живою і неушкодженою в болоті за 800 метрів від дому.

Компенсація за комунальні послуги власникам пошкоджених квартир. Виконком погодив відповідну Програму 11:02
Програма компенсації комунальних послуг, наданих мешканцям багатоповерхової забудови Чернігова, житло яких пошкоджено внаслідок російської військової агресії. Її затвердили на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради сьогодні, 22 березня.

#Лютий #Опір #Прилуки — телепрем’єра на місцевих каналах Суспільного 10:54
26 березня о 21:30 дивіться на місцевих каналах Суспільного Мовлення документальний проєкт Суспільне Чернігів #Лютий #Опір #Прилуки. Онлайн-трансляція ефіру — на сайтах місцевих каналів.

Лідія Падалка: «Служба зайнятості фінансово підтримує роботодавців, які працевлаштовують безробітних» 10:50
Служба зайнятості цьогоріч реалізує низку активних програм, спрямованих на створення нових і збереження існуючих робочих місць, розвиток бізнесу тазабезпечення ефективної зайнятості населення.Зокрема, шляхом надання фінансової підтримки роботодавцям.

Стартував конкурс, за яким ветерани можуть отримати 1,5 мільйона гривень на відкриття та розвиток бізнесу 10:48
24 березня починається відбір заявок на програму фінансування ветеранського бізнесу #Варто “РобиТИ своє”.