Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 20 квітня, 07:21:15

Результати моніторингу засвідчили, що найбільш вразливими є середні та малі річки області

09.02.2018   09:42Агенцiя

Збереження природного стану водних об'єктів — одне з пріоритетних завдань державної системи моніторингу довкілля. Тож стан поверхневих вод області та вплив на нього людської діяльності розглянула на своєму черговому засіданні Комісія з питань моніторингу довкілля Чернігівської області.

За кількістю поверхневих водних об'єктів (річок та водойм) Чернігівщина займає шосте місце в Україні. На її території протікає 1570 річок загальною довжиною 8400 кілометрів та налічується більше 5 тисяч водойм.

Як зазначив в.о. директора Департаменту екології та природних ресурсів ОДА Василь Новак, результати моніторингу засвідчили, що найбільш вразливими є середні та малі річки області, оскільки вони є чутливими до антропогенного навантаження, і в більшості своїй є маловодними та зарегульованими. Скид недостатньо очищених стічних вод у водні об’єкти негативно впливає на їх гідрохімічний стан.

Найбільше потерпають від антропогенного навантаження річки Білоус та Стрижень на території Чернігівського району, Борзенка – Борзнянського району, Іченька – Ічнянського району , Остер – Ніжинського та Козелецького районів, Удай – Варвинського та Прилуцького районів.

Влітку 2016 року та взимку 2017 року незадовільний стан поверхневих вод річки Остер викликав великий резонанс та стурбованість населення області. Проте зараз ситуація нормалізувалася.

За інформацією заступника начальника Деснянського басейнового управління водних ресурсів Вадима Потапенка, екологічний стан водних об’єктів області протягом останніх п’яти років не набув суттєвих змін. Майже для всіх річок є характерним підвищений вміст заліза загального та марганцю. Кисневий режим на водоймах задовільний, рівень наявних радіонуклідів, фенолів, нафтопродуктів, важких металів набагато нижчий за гранично допустимі концентрації.

Як запевнив Вадим Потапенко, Деснянське басейнове управління водних ресурсів і надалі триматиме під постійним контролем стан водойм області.

Крім того, у зв’язку з виконанням Україною зобов’язань щодо впровадження Водної Рамкової Директиви Європейського Союзу, система моніторингу зазнаватиме змін. Їх впровадження дасть можливість продовжувати використовувати існуючу систему оцінки та одночасно оцінювати екологічний стан водних об’єктів за загальноприйнятою європейською шкалою.


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

«Трагедія в Драмі» — прем’єра документального проєкту-розслідування Суспільного 10:50

19 квітня о 19:00 на ютуб-каналі Суспільне Чернігів відбудеться прем'єра документального проєкту «Трагедія в Драмі».

Ярмаркували у Чернігові: яких працівників шукають місцеві підприємства? 10:39

Яку роботу та умови праці пропонують, говорили на ярмарку вакансій етичного бізнесу в Чернігові. Захід відбувся з ініціативи Міжнародної Організації з Міграції (МОМ) за фінансування народу Японії та за сприяння Чернігівської обласної служби зайнятості.

Спільний проєкт міста Чернігова, уряду Німеччини та UNDP в Україні 10:30

Наприкінці 2022 року в Україні було розпочато проєкт «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів», який фінансується урядом Німеччини. Реалізує проєкт німецька компанія GIZ та Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні.

Чи високі ризики відбудови/відновлення об’єктів соціальної інфраструктури, пошкодженої внаслідок російської агресії в Чернігові? 10:13

Наявність ризиків під час моніторингу визначали аналітики громадської організації «Агенція міських ініціатив».

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:44

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 2 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини