День вшанування пам'яті жертв Холокосту
"М тільки чули кулеметні черги через різні проміжки: та-та-та, та-та... Два роки з дня в день я чув, і це стоїть у моїх вухах сьогодні. Під кінець над яром піднявся важкий, масний дим. Він ішов звідти тижнів три», - згадує Анатолій Кузнєцов, учасник подій тих часів.

26 січня у світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Україна на державному рівні вшановує жертв трагедії з 2012 року. Генеральна асамблея ООН прийняла 1 листопада 2005 року Резолюцію № 60/7, у якій говориться, що «Голокост, який привів до знищення однієї третини євреїв і незліченної кількості представників інших національностей, буде завжди слугувати всім людям пересторогою про небезпеки, які приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм та упередження…». Саме цей документ оголосив Днем пам’яті жертв Голокосту 26 січня.
Голокост євреїв на окупованій нацистами території СРСР відрізнявся від подібних заходів у Європі. Там євреїв заганяли в гетто, з часом могли відправити до місць масових знищень у газових камерах. На українських землях більшість єврейського населення загинуло від куль у протитанкових ямах. Їх викопали ще за радянської влади військовополонені, місцеве населення чи самі жертви.
«Акції зачисток» уперше проводилися айнзацгрупами на території окупованої Галичини. Протягом тижня внаслідок погромів, ініційованих нацистами, у Ніжині загнуло близько 540 євреїв. «Остаточне вирішення» призвело до того, що загалом загинуло 610 000 євреїв. Символ трагедії Голокосту в нашій державі – Бабин Яр. Подібне місце є і в Ніжині. На виїзді з міста, в кар’єрах цегельного заводу, масово розстрілювали євреїв восени 1941 року. Скільки загинуло в ті дні - невідомо, але тільки із 6 на 7 листопада фашисти знищили понад 500 ніжинських євреїв та 270 людей інших національностей .
Саме сьогодні відбувся жалобний мітинг за участю першого заступника міського голови Григорія Олійника, заступників мського голови Сергія Дзюби та Сергія Осадчого, помічниці народного депутата Олександра Кодоли Тамири Стратілат, депутатів міської ради Вікторії Паскевич, Олександра Шалая, Андрія Гомоляки,
відкрив захід перший заступник міського голови Григорій Олійник. Присутні говорили ппро трагедію ти часів, про сумні уроки війни про те, що ми повинні пам'ятати ці уроки історії, адже у пам'яты наша сила!
Відділ інформаційно-аналітичної роботи та комунікацій з громадськістю
Останні новини Чернігівщини
Ліцей №12 отримав сучасне обладнання для занять з робототехніки від міста-побратима Градець-Кралове 17:27
У межах партнерства між Черніговом та містом-побратимом Градець-Кралове (Чеська Республіка) Чернігівський ліцей №12 отримав цінну допомогу — сучасні навчальні набори для занять з робототехніки.
Семенівська та Гончарівська громади отримали сучасні автівки за підтримки міжнародних партнерів 16:44
Минулого тижня Стабілізаційна платформа, яка працює на замовлення Федерального міністерства закордонних справ Німеччини, передала фургони Volkswagen Crafter Семенівській та Гончарівській громадам.
Викрали дівчину, вимагаючи повернути неіснуючий борг, – підозрюються двоє жителів Ніжина 16:12
За процесуального керівництва Ніжинської окружної прокуратури повідомлено про підозру двом жителям міста Ніжина у вимаганні, вчиненому за попередньою змовою групою осіб,в умовах воєнного стану та незаконному викраденні людини (ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 146 КК України).
Поліція в обличчях: «На варті справедливості в умовах війни» – історія слідчої поліції з Новгорода-Сіверського Галини Острик 15:34
Капітан поліції Галина Острик — слідча слідчого відділення Новгород-Сіверського райвідділу поліції.