Солодке Різдво у Троїцькому храмі
Колядки, щедрівки, святкові мініатюри та міні-вистави — так вшановують народження Ісуса у недільній школі при Троїцькому соборі.

Та цього року свято вийшло ще й солодким — завдяки народному депутату Максиму Микитасю з півсотні вихованців отримали невеликі смачні дарунки.
Понад півгодини музики, віршів і різноманітних творчих доробків подарували учні недільної школи глядачам 13 січня. У програмі були класичні твори «Ой, радуйся, земле» і менш відомі композиції. Викладачка школи зізнається: діти тут виняткові, для того, щоб підготувати повномасштабну програму, вистачило трьох репетицій.
Інна Василенко, викладачка недільної школи при Троїцькому кафедральному соборі, зауважує: школа існує давно, років 20, але ще ніколи не було стільки охочих тут навчатися.
«Цього року набрали понад 50 дітей із Чернігова, Михайло-Коцюбинського та інших населених пунктів передмістя, — розповідає вона. — У нас великий педагогічний колектив. Викладаються Закон Божий, агіологія (дослідження з богословських та історико-церковних аспектів святості), церковнослов’янська мова, курс — 5 класів. Ті, хто його закінчує, отримують диплом бакалавра. Вони проходять у нас навіть навчання співу на кліросі, співають акафісти, молебні, літургії».
Діяльність, спрямована на милосердя
Сюди приводять для науки навіть трирічних крихіток. Батьки задоволені — діти при ділі, ще й культурно розвиваються: навчаються музиці, співам, пізнають слово Боже.
Протоієрей Ігор, секретар Чернігівської єпархії, зазначає: Максим Микитась відомий своєю підтримкою недільних шкіл і храмів у Києві та Чернігові. Чимало церков завдяки йому отримали необхідні кошти й матеріали на ремонт та оновлення. Приємно, що й про Чернігів не забуває.
«Це діяльність спрямована на милосердя до тих, хто потребує допомоги, — говорить він. — Україна нині переживає складні часи, тому такі люди, як Максим Микитась, сьогодні потрібні. Коло проблем, про які треба дбати, надзвичайно широке: нужденні, люди, які втратили віру, підтримку, будинки. Тому ми раді, що Максим Вікторович продовжує свою працю на благо Чернігівщини».
Школа як розрада
Трійко дівчаток-підлітків Анна Лугіна, Олександра Крюкова та Аліна Ковтун кажуть, що до недільної школи прийшли з різних причин. Для когось це була можливість розвитку вокальних навичок, комусь сподобався колектив, а для одної дівчинки школа стала розрадою в тяжкі хвилини.
«Моя подруга привела мене сюди на іспит. Я посиділа, послухала й теж почала навчатися, разом випустилися. До цього я бувала в різних недільних школах, але тут мені дуже сподобався колектив. Тут дуже хороша обстановка: спокійно, по-домашньому», — розповідає Анна.
«У мене склалася ситуація, коли була дуже потрібна підтримка церкви. А потім я потрапила сюди, почала займатися музикою. Тепер я випускниця, навчаюся в музичному коледжі», — розповідає подруга Анни та її однокурсниця Олександра.
«Недільна школа для мене тепер як друга сім’я. Часто запрошують виступати, співати, і мені дуже приємно відгукуватися», — говорить Аліна.
Попри те, що дівчата вже є студентками, солодощі отримувати їм надзвичайно приємно. За що й дякують Максиму Микитасю. Останній зізнається, що така подяка для нього багато важить.
«Для кожної людини, незважаючи на її вік, визначальною є турбота. Тобто важливо відчувати себе потрібною, бажаною, не одинокою. Це з боку так здається, ну, що там той пакуночок, але ж кожен такий згорток — це вияв турботи й поваги, піклування і приємних емоцій, тобто всього того, що всі ми хочемо відчути на свята. Тому запевняю: і надалі робитиму все, щоб у чернігівської малечі було більше приводів для усмішок і щасливих емоцій. Щиро ваш Максим Микитась», — так прокоментував ситуацію народний обранець.
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.