Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 17 листопада, 18:23:38

Судом підтверджено незаконність передачі в оренду земельної ділянки водного фонду площею 113 га

19.01.2018   07:50

Постановою Київського апеляційного господарського суду від 16.01.2018 скасовано рішення господарського суду Чернігівської області, ухвалене в жовтні 2017 року, яким відмовлено в задоволенні позову прокуратури області, заявленого в інтересах держави до одного з товариств Чернігівського району, про визнання недійсним договору оренди земельної ділянки.

Як встановлено, в 2005 році господарюючому суб’єкту на території Трисвятськослобідської сільської ради Чернігівського району надано в оренду земельну ділянку водного фонду загальною площею майже 113 га вартістю 2,8 млн. грн. з розташованим на ній водним об’єктом (77,7 га) для рибогосподарських потреб.

Пред'явлення вказаного позову зумовлено тим, що договір оренди земельної ділянки укладено з грубим порушенням вимог законів України «Про оренду землі», «Про плату за землю», «Про оцінку земель», якими передбачено обов’язковість проведення нормативно-грошової оцінки ділянки у разі визначення розміру земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності.

Всупереч вказаних вимог нормативна грошова оцінка земельної ділянки не проведена як на час укладення договору, так і на час подачі прокурором позову до суду.

Як наслідок, через неправильно обрахований розмір орендної плати, місцевим бюджетом недотримувалося щорічно близько 80 тис грн.

Наразі судом апеляційної інстанції підтверджено обґрунтованість правової позиції прокурора щодо незаконності передачі в оренду земельної ділянки водного фонду площею 113 га вартістю 2,8 млн грн.


Прес-служба прокуратури Чернігівської області

Останні новини Чернігівщини

17 листопада - День працівників сільського господарства України

17 листопада - День працівників сільського господарства України 09:44

Свято День працівників сільського господарства в Україні або День аграрія відзначається в листопаді. Засновано в 1993 році. Святкові заходи включають вшанування працівників сільського господарства і всього агропромислового комплексу.

17 листопада - Міжнародний день студентів

17 листопада - Міжнародний день студентів 09:43

Студенти - це один із самих прогресивних верств суспільства в усі часи. Їх сміливість і відвага до постійного втілення новаторських ідей, тяга до справжніх ідеалів свободи не раз ставала взірцем до загального наслідування, надихаючи інших і виступаючи прикладом для майбутніх поколінь.

У Чернігові визначили переможців конкурсу проєктів програм стосовно молоді та дітей міста

У Чернігові визначили переможців конкурсу проєктів програм стосовно молоді та дітей міста 15:19

У Чернігові відбувся конкурс проєктів програм, розроблених інститутами громадянського суспільства, стосовно молоді та дітей міста. На засіданні конкурсної комісії 14 листопада визначили переможців цього конкурсу.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини