Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 03:49:28

Владислав Атрошенко - про бюджетні можливості Чернігова і розвиток міста

18.01.2018   10:20

У зв’язку з бюджетною децентралізацією в Україні досить часто почали лунати різні думки стосовно того, якими стали фінансові можливості міських бюджетів після реформи.

Про це з’являється багато аналітики, в тому числі й необ’єктивної, у ЗМІ та в соціальних мережах. Чернігівський міський голова Владислав Атршенко на розширеній нараді 16 січня, яка проходила в присутності журналістів, запропонував поглянути на можливості міського бюджету Чернігова об’єктивно:  
- Ми маємо бюджет міста в сумі 3 млрд 278 млн грн на 2018 рік. Це його планові надходження. Планові видатки на 6 млн менше, це 3 млрд 272 млн грн. Дохідна частина бюджету складається з двох позицій - це власні надходження 1 млрд 527 млн грн (в основному, це надходження від ПДФО, єдиниий податок, податок на землю, податок на нерухомість) та 1 млрд 741 млнгрнсубвенції з державного бюджету України. З субвенції 1 млрд 208 млн грн- це транзитні кошти, які через районні ради передаються на соціальну сферу міста (пільги, субсидії). А також 271 млн грн - освітня субвенція (субсидія на комунальні послуги) та 261 млн - медична субвенція (субсидія на комунальні послуги). Це і є доходна частина.

На переконання міського голови, видатки на оновлення інфраструктури та розвиток міста повинні становити набагато більше, ніж вони є зараз:
- Видаткова частина міста складається з наступного. Освіта -834 млн грн (719 млн поточні видатки (94 млн енергоносії, 635 млн заробітна плата), 80 млн бюджет розвитку, 34 млн дитяче харчування). Охорона здоров’я - 408 млн (339 млн поточні видатки (з/п та енергоносії), 20 млн видатки за рахунок власних надходжень благодійні внески, 49 млн грн бюджет розвитку. Компенсація за пільговий безкоштовний проїзд у громадському транспорті - 82 млн грн (74 млн дотація ЧТУ та 6 млн автоперевізникам). Видатки на утримання сфери  молоді та спорту - 50 млн грн(30 млн грн поточні витрати та 20 млн грн капітальні видатки). Міські програми, які діють у місті - 51 млн грн (програма підтримка народжуваності, підтримка громадських організацій, бюджет участі та інші). На управління Чернігівської міської ради витрачається сукупно 72 млн грн. Дотація на Новозаводську районну раду 28 млн грн (17,6 млн грн утримання і 7,7 млн грн ТРЦ). Дотація Деснянської районної ради 33 млн грн (21 млн грн утримання і 8 млн грн ТРЦ). Витрати нажитлово-комунальну сфера міста складають 408 млн грн. Ці кошти розподіляються на 114 млн грн поточних видатків утримання міста та 272 млн грн капітальних видатків, які можна назвати бюджетом розвитку. Окрім того, 8 млн грн складає екологічний фонд міста та 13 млн грн - бюджет розвитку, який фінансується через управління капітального будівництва міської ради. Якщо згрупувати  всі видатки розвитку по всіх статтях бюджету, ми отримаємо 478 млн грн. І тут у нас знаходяться практично всі видатки на реконструкцію скверів, парків, прибудинкових територій, купівлю тролейбусів, техніки тощо .

Владислав Атрошенко зазначив, що ремонтні роботи навіть по заміні покрівель, а тим більше косметичні ремонти, які були виконанні в тому числі минулого року в сфері медицини та освіти - це були вимушені міри, які рятували приміщення, але це не розвиток.

А заходами з розвитку, які найбільше потрібні нашому місту, на думку Чернігівського міського голови, має бути реновація міської інфраструктури життєзабезпечення, яка вже відпрацювала свій ресурс. На жаль, у зв’язку з тим, що така робота десятиріччям відкладалася «на потім», зараз її необхідні обсяги та сумарна вартість величезні:
- Скільки потрібно здійснити видатків на відновлення інфраструктури? Почнемо з того, що в нас 2000 км різних мереж, і закладка деяких мереж знаходиться на глибині від 6 м до 12 м. Заміна водопровідної труби довжиною 1 км діаметром 500 в цьому році обійшлася близько 12 млн грн. Ціна для різних мереж різна, хай буде середня ціна 7 млн грн за 1 км мережі, та помножимо на 2000 км мереж. Потім візьмемо умовно вартість того, щоб оновити хоча б один котел на ТЕЦ з верхнім шаром кипіння. За скромними підрахунками заміна мереж, утеплення 2000 будинків та повна реновація нашої інфраструктури обійдеться а 50 млрд грн. Для прикладу: по проекту GIZна термореновацію 2-ї лікарні з заміною внутрішніх мереж з установкою певного внутрішнього обладнання, яке в принципі буде схоже по параметрах на Європейське, в  сумі потребує 300 млн грн.

Тому якщо ми навіть будемо витрачати всі кошти з міського бюджету розвитку на оновлення інфраструктури, то оновимо всі комунікації як раз за 100 років. А в нас на заміну мереж максимально є термін 10 років. Далі кількість проривів і аварій буде такою, що потужності наших служб будуть не спроможні. Ми будемо весь час ремонтувати і вал поривів з часом буде тільки зростати.

На жаль, бюджети міст збільшилися не настільки сильно, щоб взяти на себе таке навантаження. Також майже одразу після початку децентралізації на місцеві бюджети було передано фінансування ПТУ та ряду інших зобов’язань держави. Тому я, як міський голова, на будь-яких майданчиках буду доносити це питання до керівництва держави, адже воно є питанням національної безпеки, - наголосив Владислав Атрошенко. 


Прес-служба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.