У Чернігівському онкодиспансері рятують життя з використанням аргоноплазменної коагуляції
За своєю суттю аргоноплазменна коагуляція є електрохірургічним, монополярним, безконтактним методом впливу на біологічні тканини високочастотним струмом за допомогою іонізованого і, як наслідок, електропровідного аргону – аргоновой плазми. Аргонове зварювання використовується для зупинки кровотеч із нирки, печінки, підшлункової залози, легені – паренхіматозних органів.
Нещодавно аргоновий неоплазменний апарат з’явився і в Чернігівському обласному онкологічному диспансері та встиг позитивно себе зарекомендувати під час оперативних втручань. Вартість нової апаратури складає близько 300 тисяч гривень.
За словами завідувача абдомінального відділення з урологічними ліжками, лікаря-онколога Романа Цісельського, за допомогою аргону здійснюється електрокоагуляція всієї поверхні рани, що кровоточить, з утворенням струпа. Раніше, у даному випадку, прошивали б краї резекції, щоби стиснути судини.
Також лікар акцентує увагу на суттєвому скороченні майже вдвоє тривалості оперативного втручання, а отже і подальшого часу перебування пацієнта в реанімації.
За досвідом онкологів, суттєво зменшується крововтрата, відбувається економія шовного матеріалу, хірург працює в «чистому операційному полі».
− Як приклад: нещодавно до онкодиспансеру поступила жінка з кровотечею в черевну порожнину. Кровотеча була з печінки, а причиною став некроз гемангіоми (доброякісна пухлина, за походженням пов'язана з вадами формування судинної системи) печінки. Пухлина була досить великих розмірів, а отже й велика раневокровоточива поверхня, яку коагулювали за допомогою аргонного зварювання, − доводить ефективність методики Роман Цісельський.
Фахівці онкодиспансеру, які використовують дану технологію, пройшли стажування і мають відповідні документи. Спочатку набиралися досвіду, звичайно ж, на біоматеріалі.
Як акцентують увагу в Чернігівському обласному онкологічному диспансері, аналогів апарату в області поки ще немає.
Останні новини Чернігівщини
Патрульні перевірили повідомлення щодо ймовірно озброєного чоловіка 17:43
Сьогодні, близько 12-ї години, на лінію 102 надійшло повідомлення від громадянки про те, що вулицею Олега Міхнюка рухається чоловік, який тримає у руках предмет, схожий на зброю.
Менеджмент та партнерство: новий вектор розвитку професійної освіти 17:11
Сучасні виклики ринку праці спонукають освіту трансформуватися та ефективно взаємодіяти з міжнародними партнерами та провідними роботодавцями.
Неправдивий виклик — не розвага 16:35
Учора, близько 20-ї години, до нас надійшло повідомлення про вбивство на вулиці Слобідській — чоловік заявив, що вбив водія таксі.
9 років ув’язнення за незаконний збут психотропних речовин: апеляційний суд залишив вирок без змін 16:13
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури апеляційний суд залишив без змін вирок суду першої інстанції, яким визнано винним раніше судимого 25-річного мешканця міста Бахмач у придбанні, зберіганні з метою збуту та збуті особливо небезпечних психотропних речовин в особливо великих розмірах (ч. ч. 2, 3 ст. 307 КК України).
Регіональний план управління відходами: про розвиток в області інфраструктури сортування та переробки сміття – на брифінгу в ОВА 15:18
Реалізація Регіонального плану управління відходами дозволить громадам Чернігівщини розвивати інфраструктуру сортування та оброблення відходів. Це значно зменшить навантаження на довкілля.