Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 28 жовтня, 17:27:44

У Чернігові відзначили Міжнародний день людей з інвалідністю

02.12.2017   14:55Агенцiя

Міжнародний день людей з інвалідністю встановлений ООН у 1992 році, він відзначається 3 грудня. Цей день не є святом, а покликаний привернути увагу суспільства до проблем цих людей, захисту їхніх прав, гідності й благополуччя. За тим, як суспільство ставиться до людей з інвалідністю, в тому числі – до дітей, визначається рівень цивілізованості країни.

Сучасна державна політика України зосереджена на забезпеченні прав людей з інвалідністю задля їх участі в суспільному житті, виконанні зобов'язань за Конвенцією про права осіб з інвалідністю, впровадженні європейських підходів до розв'язання проблем цієї категорії громадян. Держава бере на себе відповідальність за учасників антитерористичної операції, які ціною свого здоров'я боронили територіальну цілісність країни. Нині на Чернігівщині проживає 228 інвалідів АТО.

Паралімпійці Чернігівщини, сімнадцятеро з яких представляють Україну у складі Національної збірної команди, постійно демонструють велику силу духу та впевнено здобувають перемоги на світових і європейських змаганнях.

Значна увага надається й включенню дітей з особливими освітніми потребами в суспільні відносини через створення інклюзивного освітнього середовища. В області значно зросла мережа закладів дошкільної, загальної середньої освіти з інклюзивним навчанням, створено три інклюзивно-ресурсні центри та обласний ресурсний центр із підтримки інклюзивної освіти. Вже відкрито 5 медіатек для дітей з інвалідністю на базі закладів загальної середньої освіти Чернігова й Корюківки, на черзі – облаштування медіатек у школах Городнянського та Ріпкинського районів. У 2016-2017 роках масштабно реконструйовано Обласний центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів, вперше в Україні стартував пілотний проект «Паліативна допомога дітям з інвалідністю з невиліковними прогресуючими хворобами психоневрологічного профілю».

В рамках заходу, зокрема, експонувалася роботи образотворчого і декоративно-вжиткового мистецтва, авторами яких є люди з інвалідністю, діяла фото-виставка «Я такий, як ти». Вітали учасників зібрання й солісти Обласного філармонійного центру фестивалів і концертних програм та народного самодіяльного колективу «Сузір'я» обласного Будинку культури Українського товариства глухих. В ході офіційної програми – вручено принагідні відзнаки.

Розпорядженням голови Чернігівської обласної державної адміністрації за активну життєву позицію, значний особистий внесок у захисту прав та інтересів людей з інвалідністю, а також з нагоди Міжнародного дня людей з інвалідністю Почесною грамотою обласної державної адміністрації нагороджено:
Коломійця Олексія Михайловича – спортсмена-інструктора штатної збірної команди України з плавання;

Трубенок Олену Василівну – виконавчого директора громадської організації «Голос батьків», м. Чернігів.

Подяку голови обласної державної адміністрації оголошено:
Гуньку Дмитру Анатолійовичу – тренеру-викладачу з плавання комунального закладу «Чернігівська обласна дитячо-юнацька спортивна школа інвалідів» Чернігівської обласної ради;
Власкіній Тетяні Володимирівні – перекладачу-дактилологу Чернігівської обласної організації «Українське товариство глухих»;
Луцику Миколі Сергійовичу – вчителю-реабілітологу відділення працетерапії та професійної орієнтації обласного Центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів, м. Чернігів.
 

За багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, значний внесок у соціальний захист людей з особливими потребами почесні грамоти обласної ради вручено колективу Городнянського психоневрологічного інтернату, методисту відділу інтернатних закладів та інклюзивного навчання Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д. Ушинського Дарії Литвяк, директору Чернігівської благодійної організації батьків і дітей-інвалідів з дитинства «Логос» Надії Лозбень, директору реабілітаційного центру ГО «Центр медико-соціальної і фізичної реабілітації інвалідів з вадами фізичного розвитку «ІНТЕГРАЦІЯ» Джихангіру Насурлаєву та іншим небайдужим до проблем людей з обмеженими можливостями.


Почесною грамотою Чернігівської міської ради та виконавчого комітету нагороджені:
– ДУСЬ Інна Миколаївна, волонтер Чернігівської громадської організації інвалідів «Дорога до серця»;
– НОСОК Світлана Іванівна, директор територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Деснянської районної у місті Чернігові ради;
 – ПАРХОМЕНКО Марія Євстахіївна, голова ревізійної комісії Чернігівської міської громадської організації «Союз інвалідів від трудового каліцтва та професійного захворювання»;
 – ПЕТРЕНКО Валентина Іванівна, волонтер міського благодійного фонду «Милосердя і доброта»;
 – колектив Чернігівської міської благодійної організації батьків і дітей інвалідів з дитинства «Логос» (нагороду отримує Полуянова Тетяна Борисівна, член Чернігівської міської благодійної організації батьків і дітей інвалідів з дитинства «Логос»).

Подяка Чернігівського міського голови оголошена:
 – АПАНАСЕНКО Юлії Вікторівні, соціальному педагогу Групи денного догляду громадської організації «Голос батьків»;
 – БОЛТОВІЙ Наталії Ігорівні, соціальному педагогу Групи денного догляду громадської організації «Голос батьків»;
 – ГОНЧАР Катерині Максимівні, члену правління Чернігівської міської громадської організації «Союз інвалідів від трудового каліцтва та професійного захворювання»;
 – ГОРЕЛЬКО Олені Миколаївні, практичному психологу комунального закладу «Чернігівський навчально-реабілітаційний центр» Чернігівської обласної ради;
 – ПУЧКОВІЙ Ганні Олексіївні, волонтеру міського благодійного фонду «Милосердя і доброта»;
 – СИЛІЧЕНКУ Олексію Ігоровичу, волонтеру громадської організації «Чернігівська міська асоціація «Конкордія»;
 – СТАСЮК Юлії Григорівні, соціальному педагогу Групи денного догляду громадської організації «Голос батьків»;
 – ШУРУТІ Тетяні Іванівні,  члену правління Чернігівської міської громадської організації «Союз інвалідів від трудового каліцтва та професійного захворювання».

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 211 нових випадків COVID-19

Виявлено 211 нових випадків COVID-19 15:57

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 28 жовтня зафіксовано 211 нових випадків інфікування COVID-19.

В ході підготовки до чергової сесії відбулися засідання постійних комісій облради

В ході підготовки до чергової сесії відбулися засідання постійних комісій облради 15:26

Відповідно до розпорядження голови обласної ради "Про скликання двадцять п'ятої сесії обласної ради сьомого скликання" 28 жовтня відбулися засідання постійних комісій обласної ради, під час яких депутати ознайомилися з питаннями порядку денного чергової сесії й напрацювали низку пропозицій та зауважень до них.

Виявлено факт незаконного полювання на зайця русака

Виявлено факт незаконного полювання на зайця русака 14:31

26 жовтня в ході проведення заходів державного нагляду (контролю) по дотриманню вимог природоохоронного законодавствадержавними інспекторами з охорони довкілля Чернігівської області спільно з єгерською службою Ріпкинського відділення МРП ЧОО УТМР у мисливських угіддях визначеного підприємства виявлено чоловіка, який здійснював полювання у темну пору доби.

Чернігівський район: під час ліквідації пожежі вогнеборці врятували 66-річну жінку

Чернігівський район: під час ліквідації пожежі вогнеборці врятували 66-річну жінку 14:24

27 жовтня о 20:01 до оперативно-координаційного центру Управління ДСНС України у Чернігівській області надійшло повідомлення про те, що в селищі Олишівка Чернігівського району по вулиці Лісовій сталася пожежа житлового будинку.

Першим на Чернігівщині проходить аудит обласний педагогічний ліцей

Першим на Чернігівщині проходить аудит обласний педагогічний ліцей 12:07

З середини жовтня Чернігівський обласний педагогічний ліцей для обдарованої сільської молоді Чернігівської обласної ради проходить процедуру позапланового інституційного аудиту – зовнішнє оцінювання діяльності закладу, що базується на ґрунтовному вивченні освітніх та управлінських процесів.