У полі уваги служби зайнятості - люди з інвалідністю
3 грудня вся світова спільнота відзначає Міжнародний день інвалідів. Ця дата є доброю нагодою оцінити та за потреби переосмислити ставлення до найменш захищених та найбільш вразливих категорії громадян, адже саме турбота про таких людей визначає рівень цивілізованості держави та суспільства.

Враховуючи сучасні тенденції ринку праці, а саме: складну демографічну ситуацію в регіоні та активізацію міграційних процесів, питання відновлення та збереження трудових ресурсів наразі доволі актуальне. Отже, повернення до продуктивної праці якомога більшої кількості громадян, зокрема й людей з інвалідністю, підвищення їх конкурентоспроможності на ринку праці та мотивації до легальної зайнятості – наразі одне з головних завдань служби зайнятості.
Для людей з інвалідністю робота - це не тільки засіб існування, а насамперед шанс відчути себе потрібними, тому акцент служба зайнятості ставить на тому «що потрібно зробити, щоб такі громадяни інтегрувалися в суспільство і стали повноправними його членами».
Звернувшись до будь-якого центру зайнятості області, люди з інвалідністю, як і всі громадяни, які шукають роботу, мають право отримати повний перелік соціальних послуг. Підбір підходящої роботи їм проводиться з урахуванням професійних знань та навичок, рекомендацій медико-соціальної експертної комісії та особистих побажань. Надаються також профорієнтаційні й профконсультаційні послуги, пропонується професійна підготовка, перепідготовка та підвищення кваліфікації, участь у громадських роботах, сприяння в започаткуванні власної справи.
Крім того, для працевлаштування громадян, які недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці, існують спеціальні програми. Одна з них - надання роботодавцям компенсації єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за працевлаштування безробітних на нові робочі місця.
Усі центри зайнятості доступні для відвідування людям з інвалідністю: облаштовані пандусами та кнопкою виклику. В них обладнані спеціальні робочі місця для обслуговування таких відвідувачів, забезпечено вільний доступ до всіх джерел інформації, якими володіє служба зайнятості (інформаційні куточки, стенди, тач-скрини з вакансіями, відповідні Інтернет-ресурси тощо). Людина також може розраховувати на допомогу особистого консультанта – фахівця служби зайнятості, який підбирає оптимальні шляхи працевлаштування для кожної конкретної особи з інвалідністю.
З метою формування впевненості у власних силах, подолання психологічних проблем та мотивації до активної трудової діяльності для громадян зазначеної категорії організовуються різноманітні заходи: семінари з техніки пошуку роботи, основ підприємницької діяльності, професійного навчання, тренінги, дні відкритих дверей центрів зайнятості, ярмарки вакансій, презентації роботодавців тощо.
Протягом січня-жовтня 2017 року до центрів зайнятості області звернулося 750 людей з інвалідністю, а всього перебувало на обліку та отримувало комплекс соціальних послуг більше тисячі осіб цієї категорії. За сприяння служби зайнятості працевлаштовано понад 300 інвалідів, або кожного третього з перебуваючих на обліку, 90 осіб цієї категорії - набували нових професій, 110 - брали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру.
Станом на 1 листопада 2017 року на обліку в центрах зайнятості області перебувало 476 безробітних громадян з інвалідністю, що на 21% більше, ніж рік тому.
Валентина Федусь
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.