Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 11 квітня, 20:49:41

Чернігівщина долучилася до акції "16 днів проти насильства"

28.11.2017   09:40Агенцiя

Всеукраїнська акція, що проводиться щорічно з 1991 року й підтримується міжнародною спільнотою, стартувала 25 листопада і триватиме по 10 грудня.

Аби привернутим увагу громадськості до проблеми подолання насильства, в області заплановано ряд заходів. Які саме — повідомили учасники прес-брифінгу в облдержадміністрації.

Як зазначила директор Департаменту сім’ї, молоді та спорту ОДА Ніна Лемеш, відбудуться «круглі столи», навчальні семінари, тренінги, флешмоби, дискусійні платформи тощо. Основний меседж цьогорічної акції — до насильства не можна ставитися толерантно.

— Насильство не має меж. Це одна з найбільш гострих соціальних проблем в Україні, від якої не застрахована жодна людина. Особливо тяжкі наслідки насильство завдає особистості дитини, яка стала його свідком або жертвою. Про це треба говорити, — переконана заступник голови – керівник апарату ОДА Наталія Романова.

На жаль, реальної статистики постраждалих внаслідок насильства немає, наголошує регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Алла Лепеха: не кожний готовий розповісти свою ситуацію. Іноді просто не знають, куди можна звернутися, а іноді — бояться.

Так, з початку року в Чернігівській області зафіксовано 2176 звернень щодо фактів насильства в сім’ї. Це на 450 випадків менше, ніж в аналогічному періоді 2016 року. Зокрема, близько 92% звернень — від жінок.

Департамент сім’ї, молоді та спорту ОДА провів серед населення віком 18–35 років анкетування з питань домашнього насильства. Виявилося, що ця проблема торкнулася майже 5% опитаних, при цьому ніхто не звертався за допомогою до правоохоронних органів.

Прикро, але насильниками все частіше стають і діти. Начальник відділу ювенальної превенції управління превентивної діяльності Головного управління Національної поліції в області Ольга Панкратова вважає, що причиною цьому є той факт, що діти, будучи свідками проявів насильства у сім’ї, в більшості поводяться так само, як і дорослі.

Відтак, найперше завдання органів державної влади та громадськості — надати проблемі домашнього насильства публічності, змінити до неї ставлення з боку суспільства та держави.

У прес-брифінгу взяли участь також представники Чернігівської філії Міжнародної ГО «Чернігівський центр здорової молоді» Юлія та Вікторія. У минулому вони самі постраждали від насильства. Та їм вистачило мужності та сил не тільки говорити про пережите, а й допомагати іншим долати подібні проблеми.

Тож насильство можна зупинити. Головне — не мовчати і своєчасно звертатися до компетентних органів.

До речі, сьогодні у Чернігові розпочався дводенний семінар «Інтеграція гендерного підходу в роботу консультативно-дорадчих органів з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім’ї та протидії торгівлі людьми», організований секретаріатом Уповноваженого Верховної Ради з прав людини та представництвом Фонду імені Фрідріха Еберта в Україні. Участь у його відкритті взяла заступник голови — керівник апарату облдержадміністрації Наталія Романова.

Серед обговорюваних питань, зокрема, — дискримінація за ознакою статі, що, як зазначають профільні експерти, є передумовою виникнення насильства.

 
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

10 чудес світу, які можуть зникнути в найближчі 20 років

10 чудес світу, які можуть зникнути в найближчі 20 років 11:46

Туристичний портал Budget Travel склав список із десяти чудес світу, які можуть зникнути до 2040 року.

Cмачні рецепти вихідного дня: 8 корисних сніданків в банці 11:21

Сніданок у банці - це дуже класно. По-перше, смачно й корисно, по-друге, дуже просто, а головне - його можна приготувати з вечора, заощадивши дорогоцінні ранкові хвилини для чогось більш приємного, наприклад, для сну.

Гороскоп на наступний тиждень з 12 по 18 квітня

Гороскоп на наступний тиждень з 12 по 18 квітня 11:11

12 квітня - молодий Місяць. У цей день утримайтеся від починань, великих фізичних і емоційних навантажень. Можна планувати, мріяти і подумки моделювати бажане майбутнє.