Чернігівщина долучилася до акції "16 днів проти насильства"
Всеукраїнська акція, що проводиться щорічно з 1991 року й підтримується міжнародною спільнотою, стартувала 25 листопада і триватиме по 10 грудня.

Аби привернутим увагу громадськості до проблеми подолання насильства, в області заплановано ряд заходів. Які саме — повідомили учасники прес-брифінгу в облдержадміністрації.
Як зазначила директор Департаменту сім’ї, молоді та спорту ОДА Ніна Лемеш, відбудуться «круглі столи», навчальні семінари, тренінги, флешмоби, дискусійні платформи тощо. Основний меседж цьогорічної акції — до насильства не можна ставитися толерантно.
— Насильство не має меж. Це одна з найбільш гострих соціальних проблем в Україні, від якої не застрахована жодна людина. Особливо тяжкі наслідки насильство завдає особистості дитини, яка стала його свідком або жертвою. Про це треба говорити, — переконана заступник голови – керівник апарату ОДА Наталія Романова.
На жаль, реальної статистики постраждалих внаслідок насильства немає, наголошує регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Алла Лепеха: не кожний готовий розповісти свою ситуацію. Іноді просто не знають, куди можна звернутися, а іноді — бояться.
Так, з початку року в Чернігівській області зафіксовано 2176 звернень щодо фактів насильства в сім’ї. Це на 450 випадків менше, ніж в аналогічному періоді 2016 року. Зокрема, близько 92% звернень — від жінок.
Департамент сім’ї, молоді та спорту ОДА провів серед населення віком 18–35 років анкетування з питань домашнього насильства. Виявилося, що ця проблема торкнулася майже 5% опитаних, при цьому ніхто не звертався за допомогою до правоохоронних органів.
Прикро, але насильниками все частіше стають і діти. Начальник відділу ювенальної превенції управління превентивної діяльності Головного управління Національної поліції в області Ольга Панкратова вважає, що причиною цьому є той факт, що діти, будучи свідками проявів насильства у сім’ї, в більшості поводяться так само, як і дорослі.
Відтак, найперше завдання органів державної влади та громадськості — надати проблемі домашнього насильства публічності, змінити до неї ставлення з боку суспільства та держави.
У прес-брифінгу взяли участь також представники Чернігівської філії Міжнародної ГО «Чернігівський центр здорової молоді» Юлія та Вікторія. У минулому вони самі постраждали від насильства. Та їм вистачило мужності та сил не тільки говорити про пережите, а й допомагати іншим долати подібні проблеми.
Тож насильство можна зупинити. Головне — не мовчати і своєчасно звертатися до компетентних органів.
До речі, сьогодні у Чернігові розпочався дводенний семінар «Інтеграція гендерного підходу в роботу консультативно-дорадчих органів з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім’ї та протидії торгівлі людьми», організований секретаріатом Уповноваженого Верховної Ради з прав людини та представництвом Фонду імені Фрідріха Еберта в Україні. Участь у його відкритті взяла заступник голови — керівник апарату облдержадміністрації Наталія Романова.
Серед обговорюваних питань, зокрема, — дискримінація за ознакою статі, що, як зазначають профільні експерти, є передумовою виникнення насильства.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
Разова допомога до 24 серпня: що потрібно знати працівникам комунальних підприємств зі статусом УБД 17:20
Щороку напередодні державних свят українці звертаються із запитаннями щодо передбачених виплат.
В Україну прийшла спека: як безпечно пережити +30°C і вище 16:49
Цими днями температура в багатьох регіонах України перетнула позначку +30°C. Попереду ще кілька спекотних днів. Висока температура може негативно впливати на здоров’я, особливо у людей літнього віку, дітей, вагітних, а також у тих, хто має хронічні захворювання.
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду провадження щодо посадовця лісгоспу за фактом сприяння незаконній порубці дерев 16:06
Слідчі поліції за оперативного супроводу СБУ та під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом неналежного виконання мешканцем Ніжинського району своїх посадових обов’язків, що сприяло незаконній порубці лісу. Збитки, завдані державі, склали понад 1,6 мільйона гривень.
Чернігівський рибоохоронний патруль підводить підсумки нерестової кампанії 2025 року 15:39
З 1 квітня по 30 червня 2025 року на водоймах Чернігівської області тривала нерестова заборона на вилов водних біоресурсів.
єВідновлення: компенсацію за пошкоджене житло отримають ще 16 чернігівців 15:04
Чергові рішення комісії з розгляду питань щодо надання компенсації за пошкоджені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією рф проти України, затверджені виконавчим комітетом Чернігівської міської ради 9 липня.