Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 20 листопада, 07:35:51

Стан розслідування кримінальних правопорушень, пов’язаних з перешкоджанням професійній діяльності журналістів - на контролі прокуратури

14.09.2017   15:10Агенцiя

Органами прокуратури області вжито скоординовані заходи та посилено нагляд за додержанням законів при провадженні досудового розслідування у кримінальних провадженнях, пов’язаних з перешкоджанням професійній діяльності журналістів, підслідність яких, згідно із ст. 216 Кримінального процесуального кодексу України, віднесено до компетенції слідчих органів Національної поліції.

Так, під процесуальним керівництвом прокурорів місцевих прокуратур та прокуратури  області у  2017  році  здійснювалося досудове розслідування  18 кримінальних правопорушень, вчинених стосовно журналістів та інших представників засобів масової інформації, відомості про 8 з яких внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань у поточному році.

За результатами розслідування прийнято рішення про закриття 5 кримінальних проваджень, у 1 – досудове розслідування зупинено та оголошено розшук підозрюваного, у 12 – слідство триває.

Стан досудового розслідування у кримінальних провадженнях заслухано на оперативних нарадах у прокурора області. За результатами слідство в них активізовано, виконуються слідчі дії, спрямовані на повне, всебічне й неупереджене дослідження усіх обставин злочинів та встановлення причетних до них осіб.

Зокрема, в одному із таких проваджень особі повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 125 КК України (умисне легке тілесне ушкодження), та  підозрюваного оголошено в розшук.

Здійснюючи функцію нагляду за додержанням законів органами досудового розслідування, прокурорами у поточному році скасовано 3 незаконні постанови слідчих поліції про закриття кримінальних проваджень про злочини, вчинені стосовно журналістів, у зв’язку із непроведенням усіх необхідних слідчих дій для всебічного та повного дослідження обставин подій.

Хід слідства у кримінальних провадженнях зазначеної категорії постійно перебуває на контролі прокуратури області.

Довідково інформуємо, що ст. 222 Кримінального процесуального кодексу України передбачає можливість розголошення відомостей досудового розслідування лише з дозволу слідчого або прокурора, який здійснює нагляд під час його проведення у формі процесуального керівництва ним, і в тому обсязі, в якому вони визнають можливим.


Прес-служба прокуратури Чернігівської області

Останні новини Чернігівщини

20 листопада - Всесвітній день дитини

20 листопада - Всесвітній день дитини 07:33

Людство зобов’язане дати дитині найкраще - Декларація ООН про права дитини. У всьому світі, в середньому жінка народжує приблизно 6,89 дітей. Найвищий рівень народжуваності в Нігері, де жінки народжують в середньому 7,58 дітей. Найнижчий в Сінгапурі - 0,8 дитини на одну жінку.

За останні два місяці виявили 353 випадків крадіжок газу

За останні два місяці виявили 353 випадків крадіжок газу 15:24

За вказані порушення фізичним особам-порушникам донараховано більше ніж 310 000 грн.

В рамках святкування Дня студента відзначили кращих студентів Ніжина

В рамках святкування Дня студента відзначили кращих студентів Ніжина 15:13

18 листопада, зі святом ніжинських студентів привітав міський голова Анатолій Лінник.

Під час пожежі в Чернігівській обласній дитячій лікарні евакуйовано 56 осіб

Під час пожежі в Чернігівській обласній дитячій лікарні евакуйовано 56 осіб 11:44

18 листопада о 19:55 до оперативно-координаційного центру Управління ДСНС України у Чернігівській області надійшло повідомлення про пожежу в палаті № 13 інфекційного відділення Комунального некомерційного підприємства "Чернігівська обласна дитяча лікарня" Чернігівської обласної ради, що в обласному центрі.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини