Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 20 квітня, 15:55:10

На Чернігівській ТЕЦ рятувальники та персонал відпрацювали дії з ліквідації можливих пожеж і надзвичайних ситуацій

30.08.2017   08:07

29 серпня на базі КЕП "Чернігівська ТЕЦ" ТОВ фірми "Технова" з персоналом хімічно-небезпечного об’єкта енерго- та життєзабезпечення населення, а також керівниками та посадовими особами міських підрозділів Управління ДСНС України у Чернігівській області було проведено тактико-спеціальне навчання щодо дій у разі виникнення можливих пожеж і надзвичайних ситуацій.

На початку заходу представники об'єкту ознайомили особовий склад УДСНС в області з конструктивними особливостями та небезпеками технологічного процесу, системами протипожежного захисту та інженерного обладнання, а також порядком взаємодії адміністрації та інженерно-технічного персоналу об'єкту з пожежно-рятувальними підрозділами під час проведення невідкладних робіт.

Під час першого етапу практичного тактико-спеціального навчання, від чергової зміни персоналу об'єкту до оперативно-координаційного центру Управління ДСНС України у Чернігівській області по лінії "101" надійшло повідомлення про пожежу в турбінному відділенні головного корпусу ТЕЦ. Внаслідок розгерметизації системи охолодження підшипників турбогенератора №1 стався виток турбінного мастила з подальшим займанням розлитої рідини та водню. До місця пригоди за найвищим номером виклику прибуло 9 відділень підрозділів оперативно-рятувальної служби міста. Вогнеборці встановили техніку на вододжерела, проклали рукавні лінії та у апаратах захисту органів дихання і зору за допомогою пінних генераторів здійснили ліквідацію умовної пожежі. Крім того, з метою моніторингу ситуації та недопущення загоряння даху турбінного залу, відділенням рятувальників по встановленій пожежній автодрабині розгорнуто відповідні сили і засоби. Для координації дій персоналу та задіяних підрозділів на місці пригоди організовано роботу штабу пожежогасіння.

Під час другого етапу навчань, за легендою внаслідок корозії зварного шву сталася розгерметизація ємності з сірчаною кислотою. Відбувається витікання рідини в обвалування. Враховуючи метеорологічні умови, в зону ураження потрапив головний корпус, хімічний цех та технічна територія підприємства. Відділенням радіаційно-хімічного та біологічного захисту Аварійно-рятувального загону спецпризначення УДСНС в області проведено розвідку стану небезпеки та організовано накладання на пошкоджену цистерну спеціального бандажу. З метою зменшення концентрації парів, пожежно-рятувальними підрозділами проведено осадження небезпечної хмари розпиленими водними струменями. Співробітники бригади екстреної медичної допомоги надали першу невідкладну допомогу умовному постраждалому.

Загалом у навчаннях взяли участь 59 чоловік особового складу та 10 одиниць спеціальної техніки УДСНС України у Чернігівській області.

Як зазначив керівник навчань - заступник начальника Управління з реагування на надзвичайні ситуації полковник служби цивільного захисту Вячеслав Вернидуб, в цілому підрозділи оперативно-рятувальної служби області готові до виконання завдань за призначенням. В свою чергу, керівництво об`єкту подякувало рятувальникам та висловило сподівання, що такі надзвичайні події відпрацьовуватимуться лише під час проведення спільних навчань, а не в умовах реальних екстрених ситуацій.


УДСНС України у Чернігівській області

Останні новини Чернігівщини

«Трагедія в Драмі» — прем’єра документального проєкту-розслідування Суспільного 10:50

19 квітня о 19:00 на ютуб-каналі Суспільне Чернігів відбудеться прем'єра документального проєкту «Трагедія в Драмі».

Ярмаркували у Чернігові: яких працівників шукають місцеві підприємства? 10:39

Яку роботу та умови праці пропонують, говорили на ярмарку вакансій етичного бізнесу в Чернігові. Захід відбувся з ініціативи Міжнародної Організації з Міграції (МОМ) за фінансування народу Японії та за сприяння Чернігівської обласної служби зайнятості.

Спільний проєкт міста Чернігова, уряду Німеччини та UNDP в Україні 10:30

Наприкінці 2022 року в Україні було розпочато проєкт «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів», який фінансується урядом Німеччини. Реалізує проєкт німецька компанія GIZ та Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні.

Чи високі ризики відбудови/відновлення об’єктів соціальної інфраструктури, пошкодженої внаслідок російської агресії в Чернігові? 10:13

Наявність ризиків під час моніторингу визначали аналітики громадської організації «Агенція міських ініціатив».

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:44

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 2 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини