Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 27 квітня, 07:43:03

Яку воду п’ють у Чернігівському районі - дізнавалася громадськість

22.07.2017   10:48

Про якість питної води на території Чернігівського району говорили 20 липня під час засідання за круглим столом.

Ініціювали захід комітети Громадської ради при облдержадміністрації: з реалізації Програми «Зелене намисто Чернігівщини» та з питань санепідеміологічного благополуччя і життєдіяльності людини спільно з Громадською радою при Чернігівській райдержадміністрації.

Участь в нараді також взяли голова Чернігівської РДА Віктор Корж, голови селищних та сільських рад району, представники Департаменту екології та природних ресурсів ОДА, Управління Держпродспоживслужби в районі, міжрайонного відділу державної установи «Чернігівський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України».

З екологічним паспортом Чернігівського району ознайомила присутніх голова комітету Громадської ради при облдержадміністрації з реалізації Програми «Зелене намисто Чернігівщини» Валентина Седячко. Зокрема, вона зазначила, що на території Чернігова знаходяться два підприємства, які входять в сотню найбільших забруднювачів довкілля України — комунальний енергогенеруючий підрозділ «Чернігівська теплоелектроцентраль» ТОВ фірми «ТехНова» та комунальне підприємство «Чернігівводоканал». Також до екологічно небезпечних об’єктів, що межують або ж знаходяться на території Чернігівського району, відносяться полігон твердих побутових відходів Чернігівської міськради та ставки-накопичувачі рідких промислових відходів підприємств. Вплив названих об’єктів досить негативно позначається на водних ресурсах району.

За словами керівника Чернігівського міжрайонного відділу ДУ «Чернігівський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» Миколи Турчина, якщо якість води централізованого водопостачання в основному є стабільною, то велике занепокоєння викликає якість колодязної води. Однією з основних проблем децентралізованого водопостачання є нітратне забруднення.

Наразі в Чернігівському районі функціонують 69 криниць громадського користування. Якість води в цих колодязях перевіряється один раз на рік обласним лабораторним центром і, на жаль, за показниками є значне відхилення від нормативних вимог.

Голова Чернігівської РДА Віктор Корж зауважив, що в районі вже існує програма «Питна вода Чернігівського району на 2011-2020 роки», однак через відсутність державного фінансування вона не виконується.

По закінченню засідання його учасники прийняли рішення звернутися до облдержадміністрації з пропозицією створення Координаційної ради з питань біобезпеки та біозахисту, посилити роз’яснювальну роботу серед населення щодо якості питної води та до райдержадміністрації — щодо доопрацювання програми «Питна вода Чернігівського району на 2011-2020 роки».


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Що роблять громади області з тисячами тонн відходів від руйнувань через війну 15:41

На сьогодні у Чернігівській області обліковується 16,7 тисячі тонн відходів від руйнувань, що утворилися внаслідок пошкодження будівель та споруд під час бойових дій, терористичних актів, диверсій, а також під час робіт з ліквідації їх наслідків.

Для рятувальників з Чернігова запустили безкоштовний онлайн-курс англійської мови 15:29

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр запускає безкоштовні онлайн-курси англійської мови для працівників ДСНС Чернігівщини.

Допомагаємо переселенцям та ветеранам війни знайти роботу 15:25

Соціальні мережі та медіа, дистанційне навчання, онлайн-зустрічі, електронний документообіг – цифровізація сьогодні має вплив на кожну сферу нашого життя, але і живе спілкування та очний обмін думками, ідеями, інформацією теж не втрачає своєї актуальності.

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.