Боротьба з епідеміями - проблема не суто медична
Стратегія прискореного подолання епідемії ВІЛ – інфекції Fast Track (2020), проголошена Генеральною асамблеєю ООН, поставила перед світовою спільнотою амбітну мету — до 2020 року виявити 90% людей, які живуть з ВІЛ, надати 90% з них антиретровірусну терапію (АРТ) та забезпечити ефективне лікування для 90% осіб, які на ній перебувають.

Україна не стала у цьому винятком, адже на сьогодні тут офіційно зареєстровано більше 130 тисяч ВІЛ-позитивних осіб. На жаль, кількість таких хворих у нашій країні постійно зростає, і, на думку фахівців, їх реальне число значно більше офіційно зафіксованого.
На Чернігівщині станом на перше квітня оціночна кількість людей, які живуть з ВІЛ, складає близько шести тисяч осіб, під наглядом медиків перебувають 3 838 з них, отримують АРТ — 2 135, мають невизначальний рівень вірусного навантаження 1 950 осіб. Тож і виконання рекомендацій ООН та розпорядження Кабміну «Про схвалення Стратегії забезпечення сталої відповіді на епідемії туберкульозу, в тому числі хіміорезистентного, та ВІЛ-інфекції/СНІДу на період до 2020 року та затвердження плану заходів щодо її реалізації» на часі.
Тим більше, що ситуація із захворюваністю на туберкульоз в області не менш загрозлива.
Проект регіонального плану заходів щодо реалізації Стратегії було обговорено вчора, 30 травня, на черговому засіданні обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу при облдержадміністрації.
Як зазначалося на засіданні, роботою якого керувала заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Наталія Романова, реалізація плану відбуватиметься в умовах поступового переходу від фінансування за рахунок коштів донорів (переважно Глобального фонду) до фінансування з державного та місцевого бюджетів.
— На сучасному етапі реформування системи охорони здоров’я, — зауважила Наталія Романова, — відбуваються кардинальні зміни в організаційних підходах до лікування як ВІЛ-інфікованих, так і хворих на туберкульоз. Це децентралізація медичних послуг, наближення їх до пацієнтів. Неабияка роль при цьому відводиться сімейним лікарям та фельдшерам Центрів первинної медико-санітарної допомоги. А в числі рушійних моральних факторів видужання людини має бути те, що вона забезпечена ліками та може лікуватися у зручних для неї умовах.
За інформацією заступника головного лікаря обласного протитуберкульозного диспансеру Ніни Товчиги, в області вже реалізуються різні моделі амбулаторного контрольованого лікування — пацієнт-орієнтовані технології. Їх результативності сприяє тісна взаємодія медичних установ з громадськими організаціями, діяльність яких спрямована на підтримку хворих на ВІЛ-інфекцію та туберкульоз, їх медико-соціальний супровід. Найбільш ефективно у цьому напрямку в області працюють відділення благодійної організації «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД», обласна організація Товариства Червоного Хреста України.
Останнім часом на Чернігівщині активно реалізується проект «Розробка та впровадження оптимальної моделі амбулаторного лікування хворих на туберкульоз та їх соціального супроводу». А оскільки переважна більшість таких хворих веде асоціальний спосіб життя і далеко не завжди усвідомлює важливість повного курсу лікування, актуальність даного проекту не викликає сумнівів.
У ході засідання ради було детально обговорено не лише медичні аспекти подолання епідемії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу, а й питання формування у суспільстві, передовсім у молоді, засад здорового способу життя та запобігання негативним поведінковим проявам.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.