Правозахисники наголосили про низький рівень інформування представниками державних органів щодо медичних прав учасників АТО
4 травня правозахисники громадської організації «МАРТ», в межах плану дій Всеукраїнської освітньої програми «Розуміємо права людини», провели робочу зустріч з представниками ветеранських організацій, а також громадськими організаціями, які діють в інтересах учасників АТО та членів їх родин, органами державної влади та місцевого самоврядуванням.

Метою зустрічі було – виокремлення проблемних питань щодо надання медичних послуг учасникам АТО (членам їхніх сімей) і членам сімей загиблих, а також узгодження спільних дій під час подальшої співпраці.
Так під час зустрічі обговорювались наступні питання: порядок отримання санаторно-курортного лікування та проходження психологічної реабілітації; отримання пільгових ліків; лікування та порядок проходження щорічного медичного обстеження.
«Нещодавно нами був проведений моніторинг сайтів та установ органів влади, на які покладено обов'язок щодо інформування та надання медичних та реабілітаційних послуг. В результаті було виявлено сумну тенденцію, яка проявляється у низькій інфоративності веб сторінок та інформаційних стендів органів місцевого самоврядування та, медичних закладів і установ. Зокрема зазначена інформація або взагалі відсутня або потребує більш детального та зрозумілого для цільової аудиторії роз'яснення», – зазначив юрист громадської приймальні ГО «МАРТ» Дмитро Науменко.
За результатами проведеної робочої зустрічі між правозахисниками й органами влади в Чернігові учасники дійшли згоди про необхідність розміщення й оновлення інформації щодо медпослуг на сайтах відповідних органів. Будуть публікуватись роз’яснення про механізм отримання безкоштовних ліків, лікування, санаторно-курортних путівок та інше.
Реалізація міні-проекту «Доступність медичних послуг учасникам АТО та членам їх родин» здійснюється ГО «Черкаський правозахисний центр» у партнерстві з ГО «МАRT», ГО «Закарпатська громада» в рамках проекту «Активні громадські дії на одолання гуманітарної кризи в Україні». Реалізатором виступає громадська спілка «Освітній дім прав людини в Чернігові».
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.