На підтримку української армії платники Чернігівщини спрямували майже 54 мільйони гривень
За січень-березень 2017 року платники податків Чернігівської області направили для сприяння обороноздатності України майже 54 млн. грн. військового збору. Це на 11 млн. грн. більше, ніж протягом аналогічного періоду минулого року.
Найбільші суми надходжень надійшли від податкових агентів, що перебувають на обліку в Чернігівській, Прилуцькій, Ніжинській ОДПІ та Козелецькому відділенні Ніжинської ОДПІ.
При цьому, загальна кількість таких агентів суттєво не змінюється. Розширюється сама база оподаткування. На цей показник навіть не вплинув перехід великих підприємств області на обслуговування до м. Києва.
Основною причиною збільшення суми надходжень військового збору є підвищення рівня заробітної плати, яка впродовж 2017 року в порівнянні з 2016 роком, по області зросла з 3365 грн. до 4758 грн., та стала одним з важливих кроків на шляху до поступового виведення економіки регіону з тіні та часткового знищення такого явища, як заробітна плата «у конвертах».
Нагадаємо, що платниками військового збору є фізичні особи-резиденти, які отримують доходи як в Україні, так і за її межами, фізичні особи-нерезиденти, які отримують доходи в Україні, а також податкові агенти. Об’єктом оподаткування військовим збором є доходи, визначені статтею 163 Податкового кодексу України.
Зокрема, до таких доходів, крім заробітної плати інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються чи виплачуються платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами, відносяться орендна плата, виграш в державну та недержавну грошову лотерею, купівля продаж рухомого і нерухомого майна, виплата дивідендів, переоформлення спадщини та інші доходи.
Ставка збору становить 1,5 відс. від об’єкта оподаткування.
Відділ організації роботи ГУ ДФС у Чернігівській області
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині перед судом постане зловмисник, який обвинувачується у вбивстві жінки та зґвалтуванні малолітньої дитини 08:57
Поліція завершила досудове розслідування та скерувала до суду обвинувальний акт, щодо 19-річного чернігівця, який підозрюється у вчиненні низки тяжких злочинів.
12 березня: цей день в Україні і світі 08:54
День 1478 Російська агресія - Day 1478 Russian aggression
«Допомога ветеранам – це мій обов’язок і покликання»: Вадим Довгошей, помічник начальника поліції Чернігівщини з ветеранської політики 13:08
Вадим Довгошей пройшов непростий шлях — від добровольця чернігівської територіальної оборони до спецпризначенця поліції, який отримав важке поранення під час оборони держави.
Освіта, здоров’я та потреби ВПО – В’ячеслав Чаус провів нараду з керівниками районів 11:06
Начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус провів нараду зі своїми заступниками й керівниками районів. Обговорили поточні питання по багатьох напрямах життєдіяльності громад.
Надзвичайні події в області за останню добу 11:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 7 пожеж., внаслідок небезпечних подій постраждала 1 особа.