Про новації Бюджету участі-2017
З 15 квітня в Чернігові починається прийом проектів Бюджету участі (Громадського бюджету). Над тим, як врахувавши набутий минулого року досвід вдосконалити програму на цей рік, зараз працює спеціальна робоча група.

У її складі – громадські активісти та працівники міської ради. Очолює робочу групу заступник Чернігівського міського голови Олександр Ломако.
Сьогодні на її засідання був підведений підсумок роботи міського активу над змінами, які пропонуються до Положення про громадський бюджет. Олександр Ломако перерахував ті новації, які внесені до проекту нового Положення.
По-перше, в цьому році голосувати за проекти Бюджету участі можна буде також за допомогою електронної системи голосування (online). Зараз над цим питанням працюють спеціалісти з ІТ-індустрії. Вони шукають програмне забезпечення, яке дасть змогу чітко ідентифікувати місце реєстрації особи, яка голосує, та унеможливить голосування однієї людини двічі (як паперовим бюлетенем так і електронним). Очікується, що сервіс буде розроблений до липня.
По-друге, проекти не будуть «прив’язуватися» до капітальних чи поточних видатків, а будут поділятися просто на великі та малі. До великих проектів будуть відноситися ті, що вимагають витрат від 300 тис. до 1,5 млн грн, а до малих – дешевші за 300 тис грн. Ця зміна суттєво полегшує написання проекту для його автора. На реалізацію велих проектів передбачається спрямувати 75% від коштів Бюджету участі, малих - 25% (у минулі рокибуло 50 на 50).
Очікується, що при новому співвідношенні вдасться реалізувати більше великий проектів, ніж у минулі роки, а також що конкуренція проектів у кожній із частин буде приблизно однаковою. Якщо в цифрах, то завдяки цьому вдасться профінансувати і втілити, як мінімум, 5 великих і 8 малих проектів-переможців загальноміського голосування.
Загалом же на всі проекти передбачена сума в 1% міського бюджету поточного року, тобто зараз це майже 9,6 млн грн.
По-третє, раніше авторам проектів на виправлення помилок та коригування надавалося 7 днів, а тепер буде 14.
Наступна зміна стосується бюлетенів для голосування. Раніше для прийняття участі в голосуванні можна було самостійно роздрукувати бюлетень і вже заповнений принести на дільницю. Тепер, аби не допускати маніпуляцій, бюлетень можна буде отримати тільки на дільниці голосування.
Важливою зміною є також, що в цьому році буде проведена досить широка рекламна кампанія. Планується залучення радіо, телебачення, газет, використання сіті-лайтіві біг-бордів. Інформація про старт проекту Бюджету участі буде також на платіжних квитанціях КП «Чернігівводоканал». Інформаційні матеріали з’являться в громадському транспорті, навчальних і медичних закладах, приміщеннях ЖЕКів тощо.
А наприкінці квітня планується провести велику зустріч у Чернігівській міській раді з активом міста, керівниками будинків, ОСББ, комунальних підприємств, вуличних комітетів на тему того, як чернігівцю реалізувати свою ідею через Громадський бюджет.
- Нам важливо, щоб якомога більше цікавих, гарних проектів було подано в рамках Бюджету участі та просувати сам цей проект у місті – сказав Олександр Ломако.
Робоча група була «за» ці зміни одноголосно.
Далі всі зміни будуть винесені на розгляд та затвердження виконкому Чернігівської міської ради, а потім - на чергове пленарне засідання її сесії.
Прес-служба Чернігівської міської ради
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.