Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 1 жовтня, 11:30:49

Робота Деснянського басейнового управління водних робіт: корупція чи бездіяльність?

16.12.2016   08:17Агенцiя

Минулого тижня у залі засідань Громадської ради при Чернігівській держекоінспекції з ініціативи мережі “Вільні Люди”, ГО “Першоцвіт інвалідів та учасників АТО”, відбувся круглий стіл «Робота Деснянського басейнового управління водних робіт: корупція чи бездіяльність?».

Однією з тем, яку порушили активісти, був непотизм та корупційні схеми, що існують у ДБУВР (начальник Сергій Нагалюк) до сих пір.

Так, за словами адвоката Сергія Нестеренко, як зразок безгосподарності можна навести проект «Захист земель Любицької сільської ради від шкідливої дії річки Дніпро», який розпочали у 2011 році. Ці роботи проводила ПМК-55 (яку очолює зять Сергія Нагалюка — Олександр Дробот, яка не мала відповідного обладнання, і орендувала для виконання робіт техніку у того ж ДБУВР, тобто виступила як “прокладка” для заробляння коштів однією родиною).

Державна фінансова інспекція встановила, що відбулося завищення вартості витрат на паливно-мастильні матеріали на суму більше ніж 400 тисяч гривень. Крім того, були завищені витрати за актами виконаних робіт щодо облаштування каменю на суму більше 3,5 млн. гривень.

Свого часу Сергій Нагалюк пояснив це сміховинними причинами: дією вод Дніпра, що змили брили граніту. За результатами фінансових перевірок було встановлено, що існує нестача матеріальних ресурсів і коштів.

Але фінансова інспекція була змушена припинити свої вимоги через рішення судів різних інстанцій. На сьогодні, рішення судів скасовані, проте Чернігівська прокуратура не поспішає відкривати нове провадження. Присутні на «круглому столі» представник юридичного відділу підприємства так і не змогли пояснити, чи відкрити зараз проти них провадження, чи ні, і хто винен у збитках, нанесених державі.

Також працівники ДБУВР розповіли про те, що коштів у них на роботу (укріплення берегів_, немає, адже з 2012 року відсутнє держфінансування. Водночас директор “ПМК 55” Олександр Дробот, зять керівника ДУВР Сергія Нагалюка, який перманентно перемагає у державних тендерах і бере для виконання робіт в оренду техніку ДБУВР, за використану техніку заборгував 18 100,00 грн. При цьому керівник Чернігівського міжрайонного ДБУВР у лютому 2016 року уклала з ними договір на три роки, тобто строк повернення коштів розтягнуто до 2019 року. Фактично надавши безпроцентний кредит “ПМК — 55”.

Корупція та непотизм у дії.

Гарною ілюстрацією цього ж факту, є те, що під час іншого масштабнго проекту “Очищення річки Стрижень” яке провадило знову ж таки “ПМК 55”, використовувалася техніка ДБУВР. Чи не тому, проект очищення Стрижня пройшов всі погодження, зокрема і в ДБУВР. До речі, нині Олександр Дробот продовжує орендувати офіс у приміщенні ДБУВР за надзвичайно малі кошти.

Непоодинокі випадки, коли працівники підконтрольних Нагалюку управлінь, отримуючи заробітну плату з бюджету, не виконують своїх безпосередніх обов’язків, а працюють на особистих господарствах пана Нагалюка С.І. – виконуючи роботи по господарству, обслуговуючи орендовані ним ставки, годуючи домашню птицю і т.і. – в с. Буда Корюківського району Чернігівської області. Про цей факт також повідомлялись правоохоронні органи, проте – безрезультатно.

Також слід сказати, що колишній голова Держводагенства, активний діяч “Партії Регіонів” Василь Сташук (що має відношення до участі в різноманітних корупційних схемах, після набуття чинності Закону “Про очищення влади” він потрапив під люстрацію. До речі, Сташук підозрювався у службовій недбалості: київська прокуратура відкрила справу за незаконне укріплення берегу біля резиденції екс-президента Януковича “Межигір’я”) був повязаний родинними відносинами з Нагалюком, а наступниця Сташука - Ірина Овчаренко - в свою чергу, також перебувала у «друзях» зі своїм попередником, що давало змогу Нагалюку продовжувати свою справу. Зараз Ірина Овчаренко призначена на посаду голови Держводагенства, але її призначення ще не підписане прем’єр-міністром (надано випробувальний термін 3 місяці).

Оглядачі гідротехнічних споруд отримують від Нагалюка чи його підлеглих завдання з виготовлення граблів, віників, плетіння корзин – замість того, щоб приводити в належний стан та обслуговувати канали і ГТС. Куди і хто реалізовує ці вироби – невідомо, але зрозуміло, що грошові кошти йдуть до вишені Нагалюка. Більшість працівників управлінь мовчать про зловживання і злочини, що вчиняються Нагалюкам. Будь-який незадоволений завтра буде звільнений.

Діючі працівники управлінь бояться відкрито заявляти про ці факти. Вони не знають, чого завтра очікувати від Нагалюка, а тому і вимушені звернутись до народних депутатів за допомогою.

Ми вважаємо, що державна установа – не може бути «приватним акціонерним товариством», що за рахунок бюджетних коштів та державного майна приносить прибуток корупціонеру-керівнику та його родичам!

Враховуючи результати «круглого столу» з метою дотримання законності, збереження водного господарства в Чернігівській області та недопущення заволодіння бюджетними коштами, учасники вирішили звернутися до народних депутатів України.

Останні новини Чернігівщини

білорусь біля України готує аеродроми, казарми та залізницю для військ рф 21:53

У білорусі спостерігається розбудова військових аеродромів, будівництво казарм, а також перевірка білоруської залізниці для перевезення ешелонів з військовослужбовцями.

Аграрії Чернігівщини залучили понад ₴3,37 мільярда «доступних кредитів» 21:51

За програмою «Доступні кредити 5–7–9%» 33 626 аграріїв цьогоріч залучили 62,509 мільйона гривень кредитів.

Безпека в закладах освіти - пріоритетне завдання рятувальників Чернігівщини 21:46

Як спонукати сучасних дітей до навчання, особливо з такої важливої теми як правила безпеки життєдіяльності?

Захищай своїх - вакцинуй дітей від кору

Захищай своїх - вакцинуй дітей від кору 21:38

Війна в Україні створює ще більш сприятливі умови для поширення кору. Військові дії спричинили руйнування медичної інфраструктури, ускладнили доступ людей до медичних послуг, зокрема вакцинації.

Послуги служби зайнятості онлайн

Послуги служби зайнятості онлайн 21:34

Записатися на прийом до фахівця служби зайнятості можна, не виходячи з дому.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини