“Че” та не те
18–19 квітня на телеканалі “1+1” у теленовинах та на деяких Інтернет–сайтах з’явилося повідомлення про прес–конференцію, на якій експерт Інституту гігієни та медичної екології ім. Марзєєва Леся Зоріна нібито заявила, що через хлорування питної води без преаммонізації в містах Чернігові, Запоріжжі, Дніпропетровську та Броварах вміст хлороформу в питній воді перевищує норму в багато разів.

На думку експерта, у цих містах не можна приймати ванну, а приймаючи душ, треба відкривати двері у ванній кімнаті, щоб хлороформ не потрапив до організму людини. Про споживання такої води мова не йшла, бо хлоровану воду взагалі некип’яченою пити не рекомендується, а при кип’ятінні хлор зникає.
М’яко кажучи, ця заява абсолютно не відповідає дійсності. Адже за всі роки існування водоканалу воду ніколи не хлорували – вона в нас підземна, з артезіанських свердловин, і видобувається переважно з глибини 700–800 метрів.
Хлор у Чернігові до липня минулого року застосовувався для знезараження стоків після очисних споруд перед потраплянням їх у річки Білоус і Десну, але з липня 2011 року стоки знезаражують ультрафіолетовим опромінюванням, що є новітньою технологією в Україні.
Єдине застосування хлору в “Чернігівводоканалі” – хлорування води у місцях знешкодження крупних аварій з наступною промивкою. Це вимоги безпеки, адже система водопостачання має бути герметичною.
Пошуки джерела неправдивої інформації привели до інституту ім. Марзєєва й особисто до експерта Лесі Зоріної, на яку посилаються засоби масової інформації. Леся Зоріна заявила, що в оприлюдненій нею інформації було озвучено наявність шкідливих речовин у воді в місті Черкасах, а джерелом спотвореної інформації є кореспондент каналу “1+1”, який переплутав назву міста.
У цій історії дивує непрофесіоналізм журналістів. Звичайно, важко вимагати від киян–журналістів, щоб вони знали, що Чернігів є одним з чотирьох обласних центрів, де вода видобувається виключно з підземних джерел і не хлорується, але чернігівські ЗМІ, що поспішили оприлюднити інформацію, це мають знати. І перш ніж оприлюднити “сенсацію”, мусили б звернутися безпосередньо у “Чернігівводоканал” або до міської санітарно–епідеміологічної станції.
http://vid.cn.ua/index.php?option=com_content&task=view&id=6779&Itemid=65
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).