На користь держави судами вирішено справ на суму понад 24 мільйони гривень
Як повідомила начальник юридичного відділу Чернігівської ОДПІ ГУ ДФС у Чернігівській області Катерина Смуригіна, з початку року подано 43 позови про стягнення податкового боргу на суму 31417,6 тис.грн, у тому числі 5 позовів про отримання дозволів на погашення боргу за рахунок майна боржника на суму 1096,4 тис.гривень.
Із загальної суми поданих позовів 34 - вирішено на користь інспекції на загальну суму 24 458,8 тис.гривень, у тому числі 4 позови - про отримання дозволів на погашення боргу за рахунок майна боржника на суму 946,8 тис.гривень. Інші перебувають на розгляді.
Крім того, з початку року фахівцями юридичного відділу Чернігівської ОДПІ подано до суду 3 заяви про порушення провадження у справі про банкрутство на загальну суму 9986,7 тис.грн, з яких по двом заявам визнано вимоги інспекції на суму 8648,7 тис.грн, одна заява призначена судом до розгляду.
Слід нагадати, що з метою уникнення та накопичення боргу, можливості виходу із скрутного фінансового становища та збільшення обсягів виробництва, статтею 100 Податкового кодексу України передбачено розстрочення та відстрочення грошових зобов'язань або податкового боргу платника податків.
Підставою для розстрочення грошових зобов'язань або податкового боргу платника податків є надання ним достатніх доказів існування обставин, що свідчать про наявність загрози виникнення або накопичення податкового боргу, а для відстрочення грошових зобов'язань або податкового боргу - надання платником доказів, що свідчать про наявність дії обставин непереборної сили, що призвели до загрози виникнення або накопичення податкового боргу такого платника податків. Крім того, необхідне економічне обґрунтування, яке свідчить про можливість погашення грошових зобов'язань та податкового боргу та/або збільшення податкових надходжень до відповідного бюджету внаслідок застосування режиму розстрочення (відстрочення), протягом якого відбудуться зміни політики управління виробництвом чи збутом такого платника податків.
Для розстрочення (відстрочення) грошових зобов’язань (податкового боргу) платник податків звертається до контролюючого органу з письмовою заявою, в якій зазначаються суми податків, зборів, інших платежів, сплату яких просить розстрочити (відстрочити) та термін розстрочення (відстрочення). До заяви додається економічне обґрунтування, яке складається з: аналізу фінансового стану; графіку погашення; розрахунків прогнозних доходів платника, що гарантують виконання графіка погашення тощо.
Останні новини Чернігівщини
Ветеран із Ніжина за грантові кошти відкрив шиномонтаж і розширив послуги діючого СТО 14:52
Олександр Захаров захоплювався автомобілями змалечку. Це передалося йому від тата, який все життя пропрацював за кермом.
Яких груп крові бракує в лікарнях Чернігівщини цього тижня 14:50
У лікарнях Чернігова та області — дефіцит донорської крові таких груп: 2 з позитивним резусом, 4 — з негативним.
«Тримай емоції під контролем». Чернігівців запрошують на тренінг із емоційного інтелекту: деталі 14:48
У Чернігові на базі освітньо-культурного та волонтерського Гончаренко центру проведуть безоплатний тренінг з емоційного інтелекту. Містяни розкажуть, як розпізнавати власні емоції, розуміти їхній вплив на поведінку та ефективно будувати стосунки з оточенням.
У Чернігівській області зареєстровано 6 мінікомпаній 14:17
У січні 2025 року у Чернігівській області здобувачі освіти створили 6 навчальних мінікомпаній на базі 6 закладів освіти, що беруть участь у навчальній програмі з розвитку підприємництва «Компанія» від Junior Achievement Ukraine.
Професія за державний кошт 13:33
Служба зайнятості - це сервісна установа, яка пропонує можливості. У цьому переконалася чернігівка Ірина Кондратенко, яка скористалася однією з них - отримала ваучер на навчання.