Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 24 вересня, 10:06:58

На користь держави судами вирішено справ на суму понад 24 мільйони гривень

18.08.2016   07:40Агенцiя

Як повідомила начальник юридичного відділу Чернігівської ОДПІ ГУ ДФС у Чернігівській області Катерина Смуригіна, з початку року подано 43 позови про стягнення податкового боргу на суму 31417,6 тис.грн, у тому числі 5 позовів про отримання дозволів на погашення боргу за рахунок майна боржника на суму 1096,4 тис.гривень.

Із загальної суми поданих позовів 34 - вирішено на користь інспекції на загальну суму 24 458,8 тис.гривень, у тому числі 4 позови - про отримання дозволів на погашення боргу за рахунок майна боржника на суму 946,8 тис.гривень. Інші перебувають на розгляді.
   
Крім того, з початку року фахівцями юридичного відділу Чернігівської ОДПІ подано до суду 3 заяви про порушення провадження у справі про банкрутство на загальну суму 9986,7 тис.грн, з яких по двом заявам визнано вимоги інспекції на суму 8648,7 тис.грн, одна заява призначена судом до розгляду.

Слід нагадати, що з метою уникнення та накопичення боргу, можливості виходу із скрутного фінансового становища та збільшення обсягів виробництва, статтею 100 Податкового кодексу України передбачено розстрочення та відстрочення грошових зобов'язань або податкового боргу платника податків.

Підставою для розстрочення грошових зобов'язань або податкового боргу платника податків є надання ним достатніх доказів існування обставин, що свідчать про наявність загрози виникнення або накопичення податкового боргу, а для відстрочення грошових зобов'язань або податкового боргу - надання платником доказів, що свідчать про наявність дії обставин непереборної сили, що призвели до загрози виникнення або накопичення податкового боргу такого платника податків. Крім того, необхідне економічне обґрунтування, яке свідчить про можливість погашення грошових зобов'язань та податкового боргу та/або збільшення податкових надходжень до відповідного бюджету внаслідок застосування режиму розстрочення (відстрочення), протягом якого відбудуться зміни політики управління виробництвом чи збутом такого платника податків.

Для розстрочення (відстрочення) грошових зобов’язань (податкового боргу) платник податків звертається до контролюючого органу з письмовою заявою, в якій зазначаються суми податків, зборів, інших платежів, сплату яких просить розстрочити (відстрочити) та термін розстрочення (відстрочення). До заяви додається економічне обґрунтування, яке складається з: аналізу фінансового стану; графіку погашення; розрахунків прогнозних доходів платника, що гарантують виконання графіка погашення тощо.

Останні новини Чернігівщини

Куди звертатись для призначення субсидії, які документи подаються, на який термін надається та як перевірити її призначення онлайн? Пояснюємо 09:58

Куди звертатись для призначення субсидії? Особа, яка зареєстрована (проживає) у житловому приміщенні, має звернутися до органу соціального захисту населення за місцем реєстрації (фактичного проживання).

На Чернігівщині проходять військові навчання “Об'єднані зусилля – 2021” 09:21

Війська та управління оперативного командування «Північ», які дислокуються у Чернігові, розпочали участь у стратегічному командно-штабному навчанні “Об'єднані зусилля – 2021”, яке проходить по всій території України під керівництвом Головнокомандувача Збройних Сил України.

На Чернігівщині з початку року 4771 платник відкрив власну справу

На Чернігівщині з початку року 4771 платник відкрив власну справу 09:06

З початку року на території Чернігівської області власну справу зареєстрували 4771 платник, зокрема 590 юридичних осіб та 4181 фізична особа-підприємець.

Смерть дитини внаслідок ДТП. Судитимуть 18-річного юнака з Ніжинського району

Смерть дитини внаслідок ДТП. Судитимуть 18-річного юнака з Ніжинського району 08:34

Ювенальним прокурором Чернігівської обласної прокуратури направлено до суду обвинувальний акт стосовно 18-річного мешканця Ніжинського району за ч. 3 ст. 286-1 КК України (порушення правил безпеки дорожнього руху особою, яка керує транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння, що спричинило смерть потерпілого).

У Чернігові судові охоронці вчилися рятувати людей 08:32

Серцевий напад, ураження струмом, аварія на дорозі, травма чи опік – ці та безліч інших ситуацій можуть стати смертельно-небезпечними для людини.