Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 26 вересня, 16:06:33

Цієї весни більше ніж півтисячі юнаків області мають вступити до лав Збройних Сил. ВІДЕО

13.05.2016   09:03Агенцiя

Весняний призов на строкову службу розпочався. З п’ятого травня до військових комісаріатів області почали з’їжджатися юнаки віком від 20 до 27 років.

Цьогоріч Чернігівщина має направити до війська 514 молодиків, найбільше завдання стоїть перед Чернігівським об’єднаним міським військовим комісаріатом – 200 чоловік. Від початку кампанії з трьох тисяч потенційних призовників до військового комісаріату прийшли близько чотирьох сотень, сімдесят із них вже визнані придатними до служби, дехто ще проходить додаткові обстеження.

Сергій Москалець, військовий комісар Чернігівського об’єднаного міського військового комісаріату: «Решта подають відповідні документи — це студенти вишів і вищих військових навчальних закладів, тобто ті, хто мають право на відстрочку. Також під дію закону підпадають наші поліцейські, які надають відповідні документи та отримують відстрочку на час проходження служби. Це переважно юнаки віком від 24 до 27 років, які проходять службу в Національній поліції».

Як і торік, служити у війську будуть хлопці не молодше двадцятирічного віку, адже і за станом здоров’я і за рівнем морально-психологічного розвитку вони краще підходять для Збройних сил. Але це лише однин бік медалі, кажуть військові рекрутери, інша — таким хлопцям складніше різко змінювати своє життя, що створює додаткові труднощі для військових комісарів.

Сергій Москалець: «Стало складніше. Статистично люди у віці не 18-25, а з 20-ти і старше, або вже мають сім’ю, або навчаються і їм уже складніше йти до війська. А якщо 18 років, ми багато вже маємо заяв і від призовників і від батьків, що вони бажають служити. Але ж ми не можемо порушувати указ Президента і не відправляємо їх».

Єдиний варіант, якщо такому прохачеві ось-ось має виповнитися двадцять, то його бажання спробують втілити в життя в індивідуальному порядку. Так само в індивідуальному порядку на засіданні обласної комісії розглядаються і деякі заяви щодо відтермінування служби, бо є ситуації не передбачені законом.

Що ж стосується «ухилянтів», то їх притягатимуть до відповідальності, поки що до адміністративної. Хоча цьогоріч рекрутери вже мають цікавий випадок. Хлопчина офіційно відмовився від служби в армії.

Сергій Москалець: «Звернувся до військкомату із заявою, що він не бажає проходити військову службу і не хоче проходити медкомісію. Заяву даного призовника із переліком документів було внесено до єдиного реєстру досудових розслідування за ухилення від призову. Дехто не прибуває. На сьогоднішній день кодекс про адміністративні правопорушення визначає штрафні санкції від 85 до 119 гривень».

Чимало проблем під час призову, кажуть комісари, виникає через те, що значна кількість юнаків вже має роботу, яку їм зовсім не хочеться втрачати. Але й їх вирішити можна, якщо призовник офіційно працевлаштований, комісаріат простежить, аби хлопчина не втратив роботу, а в разі потреби навіть судитися з роботодавцем буде.

Сергій Москалець: «Такі випадки поодинокі. Судове рішення ми маємо лише одне, але як правило такі справи до суду не доходять. Таких випадків було п’ять, і втручання військкомату було достатньо щоб людина була поновлена».

Цьогорічний весняний призов, на відміну від минулорічного, розпочався на місяць пізніше і триватиме до кінця червня. У військкоматі вважають, цей час більш вдалим для призову і сподіваються, що за існуючих умов завдання встановлене Генштабом виконають на сто відсотків.


Останні новини Чернігівщини

Що випускали підприємства машинобудівної галузі Чернігівщини

Що випускали підприємства машинобудівної галузі Чернігівщини 11:30

На підприємствах машинобудування зайнято понад 3 тис. осіб, що становить 10% від усіх зайнятих у промисловості області.

Урочиста церемонія Посвяти першокурсників у студенти Академії Державної пенітенціарної служби 11:10

Цьогоріч до факультету заочного і контрактного навчання зараховано 179 здобувачів вищої освіти, з них сьогодні 103 студентські квитки було вручено студентам денної форми навчання, освітнього рівня бакалавр за спеціальностями «Право», «Психологія», «Правоохоронна діяльність».

На ділянці ремонту дороги Т-25-19 Холми - Авдіївка укладений фінішний шар нового покриття 11:16

Дорога Т-25-19 - це маршрут, який з'єднує новоутворені Корюківський та Новгород-Сіверський райони Чернігівської області.

У бібліотеці ім. М. Коцюбинського відбулося урочисте закриття проєкту «АртБліндаж» 11:00

Соціально-мистецький проєкт «АртБліндаж» реалізувався громадською організацією ветеранів «Спілка 13 БТРО» спільно з Чернігівською міською комунальною Централізованою бібліотечною системою.