Цієї весни більше ніж півтисячі юнаків області мають вступити до лав Збройних Сил. ВІДЕО
Весняний призов на строкову службу розпочався. З п’ятого травня до військових комісаріатів області почали з’їжджатися юнаки віком від 20 до 27 років.

Цьогоріч Чернігівщина має направити до війська 514 молодиків, найбільше завдання стоїть перед Чернігівським об’єднаним міським військовим комісаріатом – 200 чоловік. Від початку кампанії з трьох тисяч потенційних призовників до військового комісаріату прийшли близько чотирьох сотень, сімдесят із них вже визнані придатними до служби, дехто ще проходить додаткові обстеження.
Сергій Москалець, військовий комісар Чернігівського об’єднаного міського військового комісаріату: «Решта подають відповідні документи — це студенти вишів і вищих військових навчальних закладів, тобто ті, хто мають право на відстрочку. Також під дію закону підпадають наші поліцейські, які надають відповідні документи та отримують відстрочку на час проходження служби. Це переважно юнаки віком від 24 до 27 років, які проходять службу в Національній поліції».
Як і торік, служити у війську будуть хлопці не молодше двадцятирічного віку, адже і за станом здоров’я і за рівнем морально-психологічного розвитку вони краще підходять для Збройних сил. Але це лише однин бік медалі, кажуть військові рекрутери, інша — таким хлопцям складніше різко змінювати своє життя, що створює додаткові труднощі для військових комісарів.
Сергій Москалець: «Стало складніше. Статистично люди у віці не 18-25, а з 20-ти і старше, або вже мають сім’ю, або навчаються і їм уже складніше йти до війська. А якщо 18 років, ми багато вже маємо заяв і від призовників і від батьків, що вони бажають служити. Але ж ми не можемо порушувати указ Президента і не відправляємо їх».
Єдиний варіант, якщо такому прохачеві ось-ось має виповнитися двадцять, то його бажання спробують втілити в життя в індивідуальному порядку. Так само в індивідуальному порядку на засіданні обласної комісії розглядаються і деякі заяви щодо відтермінування служби, бо є ситуації не передбачені законом.
Що ж стосується «ухилянтів», то їх притягатимуть до відповідальності, поки що до адміністративної. Хоча цьогоріч рекрутери вже мають цікавий випадок. Хлопчина офіційно відмовився від служби в армії.
Сергій Москалець: «Звернувся до військкомату із заявою, що він не бажає проходити військову службу і не хоче проходити медкомісію. Заяву даного призовника із переліком документів було внесено до єдиного реєстру досудових розслідування за ухилення від призову. Дехто не прибуває. На сьогоднішній день кодекс про адміністративні правопорушення визначає штрафні санкції від 85 до 119 гривень».
Чимало проблем під час призову, кажуть комісари, виникає через те, що значна кількість юнаків вже має роботу, яку їм зовсім не хочеться втрачати. Але й їх вирішити можна, якщо призовник офіційно працевлаштований, комісаріат простежить, аби хлопчина не втратив роботу, а в разі потреби навіть судитися з роботодавцем буде.
Сергій Москалець: «Такі випадки поодинокі. Судове рішення ми маємо лише одне, але як правило такі справи до суду не доходять. Таких випадків було п’ять, і втручання військкомату було достатньо щоб людина була поновлена».
Цьогорічний весняний призов, на відміну від минулорічного, розпочався на місяць пізніше і триватиме до кінця червня. У військкоматі вважають, цей час більш вдалим для призову і сподіваються, що за існуючих умов завдання встановлене Генштабом виконають на сто відсотків.
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.