Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 12 квітня, 00:15:21

ХІІ Міжнародна науково-практична конференція "Сучасні проблеми екологічної психології: Еколого-психологічні наслідки криз та катастроф"

13.05.2016   08:53

12 травня у Чернігові в приміщенні Чернігівської міської ради відкрилась ХІІ Міжнародна науково-практична конференція «Сучасні проблеми екологічної психології: Еколого-психологічні наслідки криз та катастроф» (30 років після Чорнобиля).

Організаторами заходу виступили: лабораторія екологічної психології Інституту психології ім. Г. С. Костюка НАПН України (м. Київ) та кафедра екологічної психології та психічного здоров’я ЧНПУ ім. Т. Г. Шевченка (м. Чернігів).

Для участі в роботі  конференції запрошені провідні науковці, вчені країн близького та дальнього зарубіжжя, викладачі вишів та студенти.

Головне питання та мета заходу:  Як екологічна психологія може вплинути на покращення стану навколишнього середовища, зокрема, екологічного стану Чернігівщини?

Від імені Чернігівського міського голови Владислава Атрошенка учасників конференції привітав заступник міського голови Олександр Ломако. Він наголосив, що Чернігів, одне з найдревніших міст Європи, у якому збереглися унікальні історико-архітектурні шедеври світового значення, завжди радо зустрічає своїх гостей й запросив їх відвідати наше місто знову у якості туристів. 

Олександр Ломако підкреслив актуальність проведення міжнародної науково-практичної конференції з питань Чорнобильської катастрофи та її наслідків і важливість поширення наукових знань про віддалені наслідки екотехногенної  катастрофи, а також, визначенню напрямків подальших наукових досліджень з цієї тематики.

Він нагадав, що подібна конференція проводилась в Чернігові 10 років тому, й її напрацювання були важливими для розвитку екологічної психології, яка є однією з пріоритетних галузей науки щодо вирішення екологічних проблем сучасності та регіональних проблем довкілля.

З вітальними словами до учасників конференції звернулись завідувач лабораторії екологічної психології інституту психології імені Г.С. Костюка НАПН України, доктор психологічних наук, професор Юрій Швалб, ректор Чернігівського національного педагогічного університету ім. Т. Г. Шевченка, член-кореспондент НАПН України, доктор педагогічних наук, професор Микола Носко, перший проректор, проректор з науково-педагогічної роботи ЧНПУ ім. Т. Г. Шевченка, доктор історичних наук, професор Володимир Дятлов, ректор Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д. Ушинського, кандидат  філософських наук, доцент, заслужений працівник освіти України Анатолій Заліський, декан психолого-педагогічного факультету ЧНПУ ім. Т.Г. Шевченка, кандидат психологічних наук, доцент Микола Скок.

У виступах було зазначено, що Чорнобильська катастрофа має початок, але ніколи не матиме кінця, адже її наслідки ще довго, у різних варіаціях, впливатимуть на оточуюче середовище і людство. Також наголошено, що Україна стала своєрідною лабораторією з дослідження наслідків екологічних катастроф.

Виступаючі підкреслили вагомий внесок у дослідження зазначеної тематики доктора психологічних наук, професора Василя Скребця, який є одним з основоположників вітчизняної екологічної психології. ХІІ Міжнародна науково-практична конференція, проведення якої він задовго планував, присвячена його пам’яті .

Хвилиною мовчання учасники конференції  вшанували пам'ять видатного вченого-чернігівцяВасиля Скребця.

Перед початком пленарних засідань конференції  Олександр Ломако вручив нагороди учасникам конкурсу  дитячої творчості «Екологічний погляд у майбутнє», який проходив напередодні за двома напрямками: для дітей 7-11 років – конкурс малюнків на тему «Збережемо природу Чернігівщини», для учнів 14-18 років – конкурс есе на тему «Екологічний погляд у майбутнє».

Заступник міського голови побажав учасникам конференції плідної роботи та приємних вражень від перебування у Чернігові.
 

Останні новини Чернігівщини

10 чудес світу, які можуть зникнути в найближчі 20 років

10 чудес світу, які можуть зникнути в найближчі 20 років 11:46

Туристичний портал Budget Travel склав список із десяти чудес світу, які можуть зникнути до 2040 року.

Cмачні рецепти вихідного дня: 8 корисних сніданків в банці 11:21

Сніданок у банці - це дуже класно. По-перше, смачно й корисно, по-друге, дуже просто, а головне - його можна приготувати з вечора, заощадивши дорогоцінні ранкові хвилини для чогось більш приємного, наприклад, для сну.

Гороскоп на наступний тиждень з 12 по 18 квітня

Гороскоп на наступний тиждень з 12 по 18 квітня 11:11

12 квітня - молодий Місяць. У цей день утримайтеся від починань, великих фізичних і емоційних навантажень. Можна планувати, мріяти і подумки моделювати бажане майбутнє.