Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 19 вересня, 10:34:35

ХІІ Міжнародна науково-практична конференція "Сучасні проблеми екологічної психології: Еколого-психологічні наслідки криз та катастроф"

13.05.2016   08:53

12 травня у Чернігові в приміщенні Чернігівської міської ради відкрилась ХІІ Міжнародна науково-практична конференція «Сучасні проблеми екологічної психології: Еколого-психологічні наслідки криз та катастроф» (30 років після Чорнобиля).

Організаторами заходу виступили: лабораторія екологічної психології Інституту психології ім. Г. С. Костюка НАПН України (м. Київ) та кафедра екологічної психології та психічного здоров’я ЧНПУ ім. Т. Г. Шевченка (м. Чернігів).

Для участі в роботі  конференції запрошені провідні науковці, вчені країн близького та дальнього зарубіжжя, викладачі вишів та студенти.

Головне питання та мета заходу:  Як екологічна психологія може вплинути на покращення стану навколишнього середовища, зокрема, екологічного стану Чернігівщини?

Від імені Чернігівського міського голови Владислава Атрошенка учасників конференції привітав заступник міського голови Олександр Ломако. Він наголосив, що Чернігів, одне з найдревніших міст Європи, у якому збереглися унікальні історико-архітектурні шедеври світового значення, завжди радо зустрічає своїх гостей й запросив їх відвідати наше місто знову у якості туристів. 

Олександр Ломако підкреслив актуальність проведення міжнародної науково-практичної конференції з питань Чорнобильської катастрофи та її наслідків і важливість поширення наукових знань про віддалені наслідки екотехногенної  катастрофи, а також, визначенню напрямків подальших наукових досліджень з цієї тематики.

Він нагадав, що подібна конференція проводилась в Чернігові 10 років тому, й її напрацювання були важливими для розвитку екологічної психології, яка є однією з пріоритетних галузей науки щодо вирішення екологічних проблем сучасності та регіональних проблем довкілля.

З вітальними словами до учасників конференції звернулись завідувач лабораторії екологічної психології інституту психології імені Г.С. Костюка НАПН України, доктор психологічних наук, професор Юрій Швалб, ректор Чернігівського національного педагогічного університету ім. Т. Г. Шевченка, член-кореспондент НАПН України, доктор педагогічних наук, професор Микола Носко, перший проректор, проректор з науково-педагогічної роботи ЧНПУ ім. Т. Г. Шевченка, доктор історичних наук, професор Володимир Дятлов, ректор Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д. Ушинського, кандидат  філософських наук, доцент, заслужений працівник освіти України Анатолій Заліський, декан психолого-педагогічного факультету ЧНПУ ім. Т.Г. Шевченка, кандидат психологічних наук, доцент Микола Скок.

У виступах було зазначено, що Чорнобильська катастрофа має початок, але ніколи не матиме кінця, адже її наслідки ще довго, у різних варіаціях, впливатимуть на оточуюче середовище і людство. Також наголошено, що Україна стала своєрідною лабораторією з дослідження наслідків екологічних катастроф.

Виступаючі підкреслили вагомий внесок у дослідження зазначеної тематики доктора психологічних наук, професора Василя Скребця, який є одним з основоположників вітчизняної екологічної психології. ХІІ Міжнародна науково-практична конференція, проведення якої він задовго планував, присвячена його пам’яті .

Хвилиною мовчання учасники конференції  вшанували пам'ять видатного вченого-чернігівцяВасиля Скребця.

Перед початком пленарних засідань конференції  Олександр Ломако вручив нагороди учасникам конкурсу  дитячої творчості «Екологічний погляд у майбутнє», який проходив напередодні за двома напрямками: для дітей 7-11 років – конкурс малюнків на тему «Збережемо природу Чернігівщини», для учнів 14-18 років – конкурс есе на тему «Екологічний погляд у майбутнє».

Заступник міського голови побажав учасникам конференції плідної роботи та приємних вражень від перебування у Чернігові.
 

Останні новини Чернігівщини

Служба автомобільних доріг зводить опори нового мосту через річку Лисогір на трасі Н-07

Служба автомобільних доріг зводить опори нового мосту через річку Лисогір на трасі Н-07 13:52

Наприкінці травня 2021 року на автодорозі Н-07 Київ - Суми - Юнаківка міст через річку Лисогір поблизу села Олексинці був закритий на реконструкцію.

 Прокуратура стягнула на користь навчального закладу м. Чернігова з недобросовісного постачальника 88 тис. грн

Прокуратура стягнула на користь навчального закладу м. Чернігова з недобросовісного постачальника 88 тис. грн 13:40

Завдяки ювенальним прокурорам Чернігівщини розірвано договір та стягнуто кошти з недобросовісного постачальника пального для навчального закладу.

Що заважає службі зайнятості стати провідним гравцем на ринку праці?

Що заважає службі зайнятості стати провідним гравцем на ринку праці? 13:32

Відповідь на це питання отримали під час ділової гри «Підбір кадрів», участь в якій взяли керівники обласного центру зайнятості та його структурних підрозділів.

Місцеві бюджети Чернігівщини отримали майже 4,7 мільярда гривень податків і зборів

Місцеві бюджети Чернігівщини отримали майже 4,7 мільярда гривень податків і зборів 13:24

До місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за вісім місяців поточного року надійшло близько 4,7 млрд грн від сплати податків і зборів.

Вбивство 23-річної з особливою жорстокістю та цинізмом. Прокуратура наполягає на довічному позбавленні волі обвинуваченому

Вбивство 23-річної з особливою жорстокістю та цинізмом. Прокуратура наполягає на довічному позбавленні волі обвинуваченому 13:16

Чернігівською обласною прокуратурою подано апеляційну скаргу на вирок Менського районного суду від 06.09.2021, яким 27-річного мешканця м. Семенівка визнаного винуватим за п. 7 ч. 2 ст 115 КК України (умисне вбивство з хуліганських мотивів) та призначено покарання у виді 15 років позбавлення волі.