Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 28 березня, 21:17:11

ХІІ Міжнародна науково-практична конференція "Сучасні проблеми екологічної психології: Еколого-психологічні наслідки криз та катастроф"

13.05.2016   08:53

12 травня у Чернігові в приміщенні Чернігівської міської ради відкрилась ХІІ Міжнародна науково-практична конференція «Сучасні проблеми екологічної психології: Еколого-психологічні наслідки криз та катастроф» (30 років після Чорнобиля).

Організаторами заходу виступили: лабораторія екологічної психології Інституту психології ім. Г. С. Костюка НАПН України (м. Київ) та кафедра екологічної психології та психічного здоров’я ЧНПУ ім. Т. Г. Шевченка (м. Чернігів).

Для участі в роботі  конференції запрошені провідні науковці, вчені країн близького та дальнього зарубіжжя, викладачі вишів та студенти.

Головне питання та мета заходу:  Як екологічна психологія може вплинути на покращення стану навколишнього середовища, зокрема, екологічного стану Чернігівщини?

Від імені Чернігівського міського голови Владислава Атрошенка учасників конференції привітав заступник міського голови Олександр Ломако. Він наголосив, що Чернігів, одне з найдревніших міст Європи, у якому збереглися унікальні історико-архітектурні шедеври світового значення, завжди радо зустрічає своїх гостей й запросив їх відвідати наше місто знову у якості туристів. 

Олександр Ломако підкреслив актуальність проведення міжнародної науково-практичної конференції з питань Чорнобильської катастрофи та її наслідків і важливість поширення наукових знань про віддалені наслідки екотехногенної  катастрофи, а також, визначенню напрямків подальших наукових досліджень з цієї тематики.

Він нагадав, що подібна конференція проводилась в Чернігові 10 років тому, й її напрацювання були важливими для розвитку екологічної психології, яка є однією з пріоритетних галузей науки щодо вирішення екологічних проблем сучасності та регіональних проблем довкілля.

З вітальними словами до учасників конференції звернулись завідувач лабораторії екологічної психології інституту психології імені Г.С. Костюка НАПН України, доктор психологічних наук, професор Юрій Швалб, ректор Чернігівського національного педагогічного університету ім. Т. Г. Шевченка, член-кореспондент НАПН України, доктор педагогічних наук, професор Микола Носко, перший проректор, проректор з науково-педагогічної роботи ЧНПУ ім. Т. Г. Шевченка, доктор історичних наук, професор Володимир Дятлов, ректор Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д. Ушинського, кандидат  філософських наук, доцент, заслужений працівник освіти України Анатолій Заліський, декан психолого-педагогічного факультету ЧНПУ ім. Т.Г. Шевченка, кандидат психологічних наук, доцент Микола Скок.

У виступах було зазначено, що Чорнобильська катастрофа має початок, але ніколи не матиме кінця, адже її наслідки ще довго, у різних варіаціях, впливатимуть на оточуюче середовище і людство. Також наголошено, що Україна стала своєрідною лабораторією з дослідження наслідків екологічних катастроф.

Виступаючі підкреслили вагомий внесок у дослідження зазначеної тематики доктора психологічних наук, професора Василя Скребця, який є одним з основоположників вітчизняної екологічної психології. ХІІ Міжнародна науково-практична конференція, проведення якої він задовго планував, присвячена його пам’яті .

Хвилиною мовчання учасники конференції  вшанували пам'ять видатного вченого-чернігівцяВасиля Скребця.

Перед початком пленарних засідань конференції  Олександр Ломако вручив нагороди учасникам конкурсу  дитячої творчості «Екологічний погляд у майбутнє», який проходив напередодні за двома напрямками: для дітей 7-11 років – конкурс малюнків на тему «Збережемо природу Чернігівщини», для учнів 14-18 років – конкурс есе на тему «Екологічний погляд у майбутнє».

Заступник міського голови побажав учасникам конференції плідної роботи та приємних вражень від перебування у Чернігові.
 

Останні новини Чернігівщини

З 1 квітня 2024 року на Чернігівщині розпочинається нерестова заборона на вилов водних біоресурсів

З 1 квітня 2024 року на Чернігівщині розпочинається нерестова заборона на вилов водних біоресурсів 15:04

З 1 квітня 2024 року з метою охорони нерестовищ у рибогосподарських водних об’єктах та забезпечення сприятливих умов нересту водних біоресурсів, відповідно до Правил рибальства та наказу Управління Державного агентства з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм у Чернігівській області від 22.03.2024 №45 на Чернігівщині розпочинається заборона добування (вилову) водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах) на період нересту.

За матеріалами СБУ винесено вирок російському окупанту, який знущався над сім’єю з неповнолітніми дітьми 14:55

За матеріалами СБУ суд виніс вирок військовому рф, причетному до вчинення воєнних злочинів під час тимчасового захоплення частини Чернігівської області.

Державна реєстраторка підозрюється у зловживанні повноваженнями, що спричинило неправомірне вибуття з державної власності земельних ділянок сільськогосподарського призначення 14:51

За процесуального керівництва Прилуцької окружної прокуратури повідомлено про підозру державному реєстратору однієї із сільських рад Прилуцького району у зловживанні своїми повноваженнями з метою отримання неправомірної вигоди, що спричинило тяжкі наслідки та несанкціонованій зміні інформації, що обробляється в автоматизованих системах, вчиненій особою, яка має право доступу до неї, вчиненій за попередньою змовою групою осіб (ч. 3 ст. 365-2, ч. 3 ст. 362 КК України).

Перекривається рух автотранспорту на перехресті вул. Героїв Маріуполя та Кримської

Перекривається рух автотранспорту на перехресті вул. Героїв Маріуполя та Кримської 14:49

З 27 березня по 16:00 год. 9 квітня. Відповідний дозвіл наданий КП «Чернігівводоканал» на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради сьогодні.

 Понад 7 мільйонів гривень – на вирішення екологічних проблем Чернігівщини

Понад 7 мільйонів гривень – на вирішення екологічних проблем Чернігівщини 14:45

Профільна робоча група при Чернігівській обласній раді сьогодні, 26 березня, погодила перелік видатків обласного фонду охорони навколишнього природного середовища Чернігівської області на 2024 рік.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини