Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 7 грудня, 03:10:24

Браконьєрів оштрафовано

21.04.2016   07:49

Знаряддя та засоби браконьєрства повернуто.

У період весняно-літньої заборони на лов водних біресурсів 7 травня 2015 року державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Чернігівської області під час рейду державного нагляду (контролю) затримано двох жителів смт. Любеч Ріпкинського, які у Дніпрі із застосуванням заборонених знарядь – сіток зяберної і поріжної довжиною 75 м кожна незаконно виловили 113 особин риби різних цінних видів вагою близько 25 кг. На сітках мались бирки, якими маркують промислові знаряддя лову риби.

Одна з сіток рахувалась за офіційним рибалкою – батьком одного з затриманих. Який, як з’ясувалось, був причетний до виявленого браконьєрства. Саме він на момент затримання порушників знаходився на березі річки та вартував «безпеку» браконьєрів, але проспав у прямому сенсі появу держінспекторів. Слід наголосити, що усі три зазначені особи тривалий час разом працювали рибалками у одного й того ж самого підприємця-промисловика та спільно використовували знаряддя та засоби лову.

Наразі згідно з вироком Чернігівського районного суду Чернігівської області затриманих осіб визнано винними у скоєнні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 249 Кримінального кодексу України (незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом) та призначено покарання у виді штрафів у 1700 та 2000 грн. Також браконьєрів зобов’язано сплатити в дохід держави завдану незаконним виловом риби шкоду у розмірі 10064 грн.. Знаряддя та засоби браконьєрства, а це дві сітки, човен, два весла та підвісний двигун Yamaha 15 к. с. з атрибутами, судом повернуто власнику майна, яким виявився таки зазначений вище батько одного з затриманих.

Браконьєри понесли покарання. Проте, його міра, у порівнянні з теперішньою високою ціною на рибу, виглядає дещо сміхотворною. До того ж є незрозумілим та нелогічним те, що учаснику родинного браконьєрського підряду – батьку одного з затриманих судом повернуті човен, весла, підвісний двигун та сітки. Повернуті сітки через їх велику довжину заборонено згідно із законодавством України використовувати для будь-якого лову риби у Дніпрі.

До того ж сітки мали б бути на час весняно-літньої заборони опломбовані органами держрибоохорони. Рішення щодо повернення знарядь та засобів браконьєрства обґрунтовано тим, що судом не встановлено, що їх власник знав чи міг знати про їх незаконне використання браконьєрами. А на березі Дніпра близько 4 години ранку він опинився випадково. Цікаво?

Зрозуміло, що застосоване судом покарання зовсім не сприятиме виправленню засуджених та запобіганню вчиненню аналогічних злочинів, як самими засудженими так і іншими особами. Натомість, через мізерність покарання спонукатиме до подальшого браконьєрства. Адже ж є чим і на чому, а штрафи з лихвою перекриються грошима з реалізації риби.

Будемо відвертими – висвітлені події є саме тим лакмусовим папірцем, який демонструє наявність системного безкарного браконьєрства у регіоні. Безкарність та м’яке покарання судами, є потужним демотивуючим фактором щодо виконання держінспекторами завдань та функцій держави та негативно впливає на підвищення ефективності природоохоронної роботи по збереженню природних ресурсів.

До 07.05.2016 на вирок Чернігівського районного суду Чернігівської області може бути подана апеляція. Але це компетенція прокуратури. Сподіваємось на перегляд вироку, принаймні у частині не застосування конфіскації щодо знарядь та засобів браконьєрського лову риби.

Останні новини Чернігівщини

Чернігівська обласна організація Всеукраїнської громадської організації інвалідів

Чернігівська обласна організація Всеукраїнської громадської організації інвалідів "Союз Чорнобиль України" провела загальні збори 13:46

Традиційно напередодні Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС обласною державною адміністрацією затверджується спільний з громадськими організаціями чорнобильців План заходів, який охоплює всі території області та скоординовує роботу з тим, аби вшанування ліквідаторів трагедії відбулося належним чином не тільки на обласному рівні, а й на рівні кожного невеликого колективу, який свого часу відчув на собі наслідки тієї трагедії.

Три польських міста стануть містами-побратимами громад на Чернігівщині

Три польських міста стануть містами-побратимами громад на Чернігівщині 13:41

З 5️ по 8️ грудня у Польщі знаходяться керівники Менської, Плисківської, Сосницької об`єднанних територіальних громад Чернігівської області. Про це йдеться на сайті Сосницької селищної ради.

Щодо захворюваності на кір. Офіційно

Щодо захворюваності на кір. Офіційно 13:30

З початку епідемічного підйому захворюваності на кір в області зареєстровано 1198 випадків захворювання (підозри) на кір.

АЗС, пункт приймання зерна та садові будинки: архітектурно-містобудівна рада погодила низку детальних планів

АЗС, пункт приймання зерна та садові будинки: архітектурно-містобудівна рада погодила низку детальних планів 13:10

У селищі Талалаївка на території існуючого елеватора планують облаштувати пункт приймання зерна. Детальний план території орієнтовною площею 4,7 гектара погодили члени обласної архітектурно-містобудівної ради.

Чернігівським рибоохоронним патрулем протягом тижня викрито 22 порушення Правил рибальства

Чернігівським рибоохоронним патрулем протягом тижня викрито 22 порушення Правил рибальства 12:57

За період з 28 листопада по 5 грудня Чернігівським рибоохоронним патрулем зафіксовано 22 порушення Правил рибальства.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини